Środa, 22.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Schetynówka dla gminy Zblewo. Wyremontują 3 kilometry drogi

  • 1.12.2018, 12:15
  • redakcja
Schetynówka dla gminy Zblewo. Wyremontują 3 kilometry drogi
Podziel się:
Oceń:
Wniosek Gminy Zblewo złożony do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 został oceniony bardzo wysoko. Oznacza to, że już niebawem mieszkańcy cieszyć się będą pierwszĄ w gminie „schetynówką”! Wyremontowana droga połączy mieszkańców Pinczyna i Semlina, a podróż stanie się przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

W Biuletynie Informacji Publicznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się wstępna lista rankingowa wniosków, według której wniosek naszej gminy został oceniony na I miejscu pośród gmin wiejskich. Wnioskowane przez Gminę dofinansowanie wynosi prawie 2 mln zł, dokładnie: 1.991.566 zł.  A gdzie powstanie „schetynówka” – czyli droga, która otrzyma dofinansowanie z programu?

Droga wąska i zniszczona 
Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi gminnej nr 210019G na odcinku łączącym miejscowości Pinczyn i Semlin. 
- Każdy użytkownik tej drogi – czy to kierowca, czy pieszy – wie, jak bardzo jest ona niebezpieczna. Wiele razy dochodziło tu do wypadków – informują urzędnicy z Urzedu Gminy w Zblewie. - Droga jest nie tylko zniszczona, ale i bardzo wąska. Nie ma możliwości swobodnego wymijania się dwóch pojazdów bez konieczności wjazdu na pobocze. Stan nawierzchni drogi i poboczy po obu jej stronach wielokrotnie powodował uszkodzenie podwozia samochodów. Dlatego inwestycja ta jest tak bardzo potrzebna – dodają. 

Wyremontują 3 kilometry drogi  
Jak zapewnia Urząd Gminy w Zblewie, jeszcze tej zimy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie zadania. 
- Inwestycja polegać będzie na poszerzeniu pasa jezdni (do 5,5 m) na długości 3,0 km drogi objętej projektem i wymianie istniejącej nawierzchni asfaltowej. Będzie też remont istniejącego chodnika w Pinczynie oraz budowa nowego odcinka chodnika. Powstanie również nowy przystanek wraz z peronem w miejscowości Semlin oraz zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych do Ośrodka Zdrowia w Semlinie. Projekt obejmuje przebudowę 3 skrzyżowań z drogami gminnymi publicznymi i oraz remont skrzyżowania z drogą powiatową – przybliżają pracownicy UG w Zblewie. 
Jak zauważa wójt Artur Herold, przebudowa drogi przyczyni się do znacznego podniesienia poziomu bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników ruchu drogowego, ale i dla mieszkańców. Wszelkie służby ratunkowe takie jak karetka pogotowia, straż pożarna czy policja będą miały znacznie ułatwione zadanie w dotarciu do terenów zagrożonych bezpieczeństwem. Dodatkowo zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na całej długości drogi.
 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aaa
aaa 28.12.2018, 14:05
Bytonia - chodnik wzdłuż Berlinki by się przydał
xyz
xyz 10.12.2018, 08:44
w końcu!

Pozostałe