Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Zmiany w przychodni przy ulicy Hallera. Nowa kierownik SPZOZ

  • 30.11.2018, 10:16
  • redakcja
Zmiany w przychodni przy ulicy Hallera. Nowa kierownik SPZOZ
Podziel się:
Oceń:
26 listopada prezydent miasta powołał na kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej w Starogardzie Gdańskim Partycję Dziewiątkowską - Dudek.

Patrycja Dziewiątkowska-Dudek od 1 kwietnia 1999 r. pracuje w Urzędzie Miasta Starogard Gdański w Wydziale Spraw Społecznych z zakresem zadań własnych Gminy dot. nadzoru, koordynacji i współpracy w ochronie zdrowia, a od 2012 r. rozszerzonych o zadania wynikające z funkcji Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.
Zaangażowana w działania publiczne 
- W ramach dotychczasowych obowiązków zawodowych nowa kierownik przychodni lekarskiej przy ul. Hallera m. in. koordynowała i nadzorowała działalność statutową samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Sprawowała nadzór nad zgodnością działań SP ZOZ Gminy z przepisami prawa, w tym ich uregulowaniami wewnętrznymi, pod względem celowości, gospodarności i rzetelności – informuje Małgorzata Rogala ze starogardzkiego Magistratu.  - Brała udział w kontrolach obejmujących realizację zadań SP ZOZ Gminy. Inicjowała i działała na rzecz tworzenia, wzmacniania lokalnych działań i współpracy w zakresie prowadzonych przez siebie spraw (Dni Serca, Dni FAS/FASD, kampanie: Zachowaj Trzeźwy Umysł, Kieruj bez %, itp.) Była współautorką pierwszych programów współpracy z organizacjami pozarządowymi i każdego roku nadal merytorycznie i kompetentnie uczestniczy w ich tworzeniu. Przygotowywała coroczne konkursy ofert dla organizacji pozarządowych oraz placówek lecznictwa odwykowego – dodaje. 
Nowa kierownik z doświadczeniem 
Patrycja Dziewiątkowska - Dudek jest m.in.  przewodniczącą Rady Społecznej SP ZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim; przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz członkiem Pomorskiego Forum Rozwiązywania Problemów Uzależnień. 
– Objęcie stanowiska Kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej w Starogardzie Gdańskim jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Wśród szerokiego spektrum wykonywanych obowiązków zawodowych w Urzędzie Miasta Starogard Gdański znajdował się m.in. nadzór, koordynacja i współpraca w ochronie zdrowia, co mam nadzieję, ułatwi mi wykonywanie obowiązków na nowym stanowisku. Dołożę wszelkich starań, aby przychodnia lekarska funkcjonowała na tym samym poziomie na jakim funkcjonowała do tej pory – mówi Patrycja Dziewiątkowska - Dudek, która swoje nowe obowiązki będzie pełnić od 10 grudnia 2018 roku. 

Nowa kierownik przychodni posiada wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej na kierunku ekonomia w zakresie rachunkowości i finansów; licencjat na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie zarządzanie firmą uzyskany w Instytucie Zarządzania i Marketingu na Politechnice Koszalińskiej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

_redakcja

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maria-b_amanda
maria-b_amanda 21.12.2018, 05:47
ZAMIAST POTWIERDZENIA POŻYCZKI, DOSTAJ PUSTĄ KARTĘ ATMOLANOWĄ I BOGATY W MNIEJ NIŻ 7 DNI!

Zobacz jak to działa!
Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnej maszyny do kart kredytowych za pomocą zhackowanych kart kredytowych?
Zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa ...

Mamy specjalnie zaprogramowane karty Atm, które mogą być użyte do zhakowania Karty kredytowe Maszyny Nation Wide,
Karty Kredytów mogą zostać wykorzystane do wypłaty w dowolnej Karcie Punktów lub machnięcia, w Sklepach i Punktach Sprzedaży.
 
Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym nabywcom na całym świecie, karta kredytowa ma codzienne wypłaty
limit 5 500 USD na dowolne karty kredytowe Maszyny i do 50 000 USD w Internecie i sklepach w zależności od
Twój wybór kart Kredytów, które zamówisz, karty Może być również użyty w dowolnym innym hackingu cybernetycznym {Usługi}

Oto nasze nazwy banków i kart kredytowych, które oferujemy:

1 [SKYMILES CARDS]
2 [KARTY AMERYKI BANKOWEJ]
3 [KARTY STANDARDOWE]
4 [KARTY EXPRESS AMERYKI]
5 [KARTY USA]
6 [KASOWANE KARTY SAPPHIRE]
7 [KARTY PLATINUM]
8 [METRO CARDS]
9 [KARTY ICICI]
10 [KARTY PIENIĘŻNYCH VIRGIN]
11 [KARTY MAESTRO]
12 [TRAVELEX CASH PASSPORT CARDS]
13 [BITWALA CARDS]
14 [KARTY IBERIA PLUS]
15 [KARTY EURO BANKU]
16 [KARTKI BARCLAY]
17 [KARTY HALIFAX]
18 [KARTY PIENIĘDZE BITCOIN]
19 [TD KARTY HANDLOWE]
20 [KARTY UPOMINKOWE WIZOWE]
21 [AER LINGUS VISA SIGNATURE *** CARDS]
22 [N26 MASTERCARD]
23 [KARTY KREDYTOWE PAX]
24 [KARTA ZDROWIA]
25 [KARTY ZGŁOSZONE]
26 [KARTY CHARLES SCHWAB]
27 [KARTY PAYONEER]
28 [KARTY OYSTERÓW]

Karty, które wypłacą 5 500 $ dziennie, kosztują 200 USD
Karty, które wypłacą 10 000 $ dziennie, kosztują 850 USD
Karty, które wypłacą 35 000 $ dziennie, kosztują 2 200 USD
Karty, które wypłacą 50 000 $ dziennie, kosztują 5 500 USD
Karty, które wypłacą 100 000 USD dziennie, kosztują 8 500 USD

Cena zawiera opłaty za wysyłkę i opłaty, zamów teraz:

Kontakt: Oscar Berg przez e-mail: {[email protected]}

WhatsApp przez (+1 {816} 929-1366)

Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji: automatictellers.wordpress.com
®
skurcz
skurcz 19.12.2018, 17:03
Może nowej Kierownik uda się zachować stan organizacyjny i ekonomiczny stan Przychodni. Ś.p. Pani Maria posiadała dużą wiedzę ekonomiczną, organizacyjną i medyczną bo była lekarzem. To olbrzymi argument dla traktowania Kierownika przez lekarzy jakom szanowanego partnera. Nowa Kierownik może ma wiedzę ekonomiczną, organizacyjnej posiadać nie może a szanowanym partnerem dla lekarzy z pewnością długo nie będzie. Lekarze w SP ZOZ nie są zatrudnieni na etatach lecz świadczą usługi na podstawie umowy kontraktu prowadząc swoje firmy. W takiej sytuacji nie ma presji wynikającej z kodeksu pracy. Również rynek usług medycznych to przewaga lekarzy specjalistów gdyż jest ich mniej niż czekających na ich ofert. Łatwiej postawić warunki Kierownikowi bez doświadczenia niż Kierownikowi - lekarzowi z wieloletnim doświadczeniem. Czas pokaże efekty.
Bodzio
Bodzio 5.12.2018, 21:43
Ciekawe czy wpuszcza pacjentów rano przed siódma do srodka
dobry duch
dobry duch 1.12.2018, 20:05
Po pierwsze, współczucie dla p. Płaczka z powodu utraty najbliższej osoby. Po drugie, była kierownik dobrze wywiązywała się ze swoich obowiązków. Po trzecie stanowisko kierownika przychodni jest sowicie opłacane wraz z wysokimi premiami rocznymi. Po czwarte chce powiedzieć, że w ogóle, lekarze już z jakaś praktyką nieźle zarabiają, nawet bardzo dobrze więc poddaję sens mówienia i gloryfikowania jakiegoś zawodu - skoro społeczeństwo za to przecież płaci - nikt
nie robi tego charytatywnie? Jak kierowca nie dowiezie rano chleba i mleka - co będziemy jedli? Jak górnik nie wydobędzie węgla jak będą działały urządzenia w szpitalach itd itp...jest więc wiele zawodów nam bardzo potrzebnych ale ludzie je wykonujący nie są doceniani jak na to zasługują. Natomiast co do zarządzania służbą zdrowia myślę, że gdzie można - tam powinno korzystać się z wysoko wyspecjalizowanej kadry zarządczej lub menedżerskiej. Tak się dzieje w krajach wysokorozwiniętych. W praktyce lekarze najczęściej przejmują funkcje kierownicze gdzie z przygotowaniem menedżerskim bywa bardzo, ale to naprawdę bardzo różnie. Tam gdzie są pacjenci i kontrakty to dziś żyły złota. Nie wiem ilu pacjentów ma przychodnia na Hallera ze swoimi placówkami w powiecie pewnie ponad 20.000 pacjentów, więc takiej przychodni wystarczy nie przeszkadzać by uzyskiwała dobre wyniki. Myślę, że nowa pani kierownik nie jest osobą, która spowoduje jakieś niekorzystne rozwiązania dla tej przychodni. A może i dobrze, że nie będzie zarządzał nią lekarz bo może na pacjenta ktoś z poza białego fartucha inaczej na nas spojrzy?
fan
fan 1.12.2018, 10:07
patrycja , to ładna i sympatyczna kobieta
Pacjent
Pacjent 1.12.2018, 12:34
Co to ma do rzeczy ?
Dla ciebie ładna, dla innych NIE.
Zasadnicze znaczenie ma wiedza i to wiedza medyczna, ktorej ta osoba nie ma.Prowadzenie przychodni to powazna sprawa i dziwię się,ze prezydent eksperymentuje.

Kociewiak
Kociewiak 30.11.2018, 15:49
Nigdy nie dorówna Pani Płaczek ,która była lekarzem ,ale miała też smykałkę do zarzadzania firmą.
Wiedza medyczna to wielki atut w zarzadzaniu przychodnią.
Jak będzie rozmawiała z lekarzami jak nie ma zielonego pojęcia o medycynie ?
Coraz gorzej w naszym Starogardzie.
Vice prezydent "miesza "beznadziejnie w edukacji i pomocy społecznej.Jest emerytem to proszę nie zajmować miejsca młodym i dobrze wykształconym ludziom.
Na marginesie radni powiatu głosowali za wyborem Chyły na starostę.....?????
Szkoda gadać.
też Kociewiak
też Kociewiak 1.12.2018, 20:12
Panie kochany wszystkie przychodnie w Starogardzie żyją jak pączki w maśle obyśmy tylko dobrze chcieli chorować. Tu nie ma czym zarządzać , dziś przychodnie to kury znoszące złote jaja. Dużo zdrowia życzę! (chociaż paradoksalnie to wcale nie musi być dobra wiadomość dla przychodni...)
rodzic
rodzic 30.11.2018, 20:10
Bo to jest właśnie nasz kociewski grajdołek. Na najwyższych stanowiskach ludzie bez jakichś większych kompetencji. Co tam panowie i panie w szkole nr 4 słychać? Jest już dyrektor czy nie ma ?
do d-d
do d-d 30.11.2018, 13:49
Ta przychodnia podlega pod miasto i Starosta nie ma nic do powiedzenia. Gdyby ta Pani miała chody w starostwie to by się nie załapała, bo Stankowiak zwalcza Platformę gdzie się tylko da.
d-d
d-d 30.11.2018, 11:42
Ciekawe kogo zna ze starostwa ...
Oron
Oron 30.11.2018, 21:44
A co to starostwo ?
Polityczna pajęczyna i tyle.
gość
gość 30.11.2018, 12:09
Wyjątkowo durny komentarz. Nic ciekawszego nie ma d-d do powiedzenia???

Pozostałe