Zmiany w teatrze. ,,Zapraszamy wszystkich na zajęcia”

  • 29.11.2018, 10:29
  • redakcja
Zmiany w teatrze. ,,Zapraszamy wszystkich na zajęcia”

Podziel się:

Oceń:

Każdy mieszkaniec Starogardu z pewnością kojarzy Teatr Kuźnia Bracka, prowadzony przez braci Ciecholewskich. Nie każdy jednak wie, że Teatr zmienił swoją siedzibę, w której odbywają się próby i występy. Nowością są też grupy wiekowe, utworzone specjalnie na zróżnicowane potrzeby dzieci i dorosłych. - Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – zachęcają do udziału Kuźniacy.

W grudniu ubiegłego roku Teatr Kuźnia Bracka świętował 15-lecie swojej artystycznej działalności. Jest to doskonały dowód na to, że widowiska i spektakle muzyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Kociewia, którzy wiernie przybywają na kolejne występy. 

W pogoni za marzeniami 
Przez wiele lat Teatr Kuźnia Bracka współpracował ze Starogardzkim Centrum Kultury, jednak od lipca bieżącego roku Kuźniaków spotkać można w Osiedlowym Domu Kultury, gdzie ćwiczą swoje umiejętności, a także występują. 
- W Starogardzkim Centrum Kultury byliśmy bardzo miło goszczeni, ale pognały nas marzenia, które możemy realizować w ODK – mówi Ireneusz Ciecholewski, jeden z założycieli Teatru. - 
Wspólnie z szefową ODK postanowiliśmy, że powstanie w ośrodku teatr wielopokoleniowy. Obecnie działamy w czterech grupach, które z czasem rozwijają się coraz bardziej – przybliża Ireneusz Ciecholewski. 

Bezpłatne zajęcia dla wszystkich grup 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, założyciele Kuźni postanowili utworzyć grupy wiekowe, w których swoje umiejętności rozwijać będą mogli wszyscy – od kilkuletnich dzieci, po dorosłych. 
- Obecnie, oprócz stałej grupy, utworzyliśmy trzy dodatkowe. Najmłodszą grupę, w której nowe umiejętności nabywają dzieci uczęszczające od klasy 1 do klasy 4 szkoły podstawowej. Próby tej grupy odbywają się we wtorki o godzinie 16.30. Zaznaczyć tu trzeba, że do grupy tej należą już 4 osoby, a efekty prac bardzo nas cieszą. 
W tak zwanej grupie średniej swój talent aktorsko - muzyczny poszerzają dzieci uczęszczające do klas 5 , 6 i 7. Tu praca jest bardzo intensywna i skupia się głównie na warsztacie. Chcemy również, aby właśnie ta grupa brała udział w najważniejszych występach scenicznych. Z tą grupą spotykamy się zawsze we wtorki o godzinie 17.30. 
Ostatnią grupą są osoby dorosłe, które szlifują swoje umiejętności w poniedziałki o godzinie 18.30 – przybliża nasz rozmówca. Obecnie grupa przygotowuje żartobliwą, współczesną jednoaktówkę i potrzebuje 2 panie i 2 panów.
Oczywiście główna grupa teatru pracuje nieprzerwanie i zawsze jest otwarta na nowych pasjonatów których rekrutuje z klas 8 oraz uczniów szkół średnich. Spotykają się w poniedziałki i czwartki o godz.16.00 . Ostatnio prezentowała swoje programy w Tygodniu Kociewskim w Tczewie na stulecie odzyskania niepodległości - jeden z wierszami Małgorzaty Hillar, a drugi – będący zwieńczeniem całego tygodnia - Ave Patria – program inspirowany scenariuszem autorstwa kociewskiego poety Romana Landowskiego. A w przygotowaniu Kolędowanie u kuźniaków które najprawdopodobniej Teatr zaprezentuje 4.01.2019 roku. 

Prowadzone przez Teatr Kuźnia Bracka zajęcia są bardzo ciekawe i rozwijające, a co ważne - odbywają się nieodpłatnie. Jeśli masz wolne popołudnia, a twoją pasją jest teatr i śpiew, nie czekaj i zgłoś się na zajęcia. Wystarczy zadzwonić pod numer 507-826-210 i poinformować o swojej obecności lub zgłosić się do Osiedlowego Domu Kultury, mieszczącego się w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Reymonta 1. 
 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pff
pff 29.11.2018, 22:36
Pan Ciecholewski pragnie wytyczać nowe kierunki w zwyczajach żywieniowych obywateli. Jak dowiadujemy się z jego profilu na portalu społecznościowym - nie wolno jeść tam gdzie nie ma jedynej słusznej jego zdaniem ideologii - a co więcej nawet trzeba działać w celu zniszczenia tego wrogiego elementu.

Pozostałe