Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Włamywacze zatrzymani! Ukradli rowery o łącznej wartości 3 tys. zł

  • 26.11.2018, 13:34
  • redakcja
Włamywacze zatrzymani! Ukradli rowery o łącznej wartości 3 tys. zł
Podziel się:
Oceń:
Kara do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do piwnicy i ukradli rowery o łącznej wartości 3 tys. zł. Ci sami sprawcy włamali się również do pomieszczenia magazynowego, z którego zabrali dwa kontenery z pustymi butelkami. Na trop przestępców wpadli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego, którzy zatrzymali podejrzanych oraz odzyskali skradzione rowery.

W drugiej połowie listopada br. starogardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do piwnicy. Do zdarzenia doszło w jednym z miejscowych bloków. Sprawcy wyłamali kłódkę zabezpieczającą drzwi i ukradli dwa rowery o łącznej wartości 3 tys. zł.

Policjanci wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Sprawą zajęli się kryminalni oraz dzielnicowy tego rejonu. Mundurowi zbierali informacje, mogące doprowadzić ich na trop włamywaczy.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

W wyniku pracy operacyjnej policjanci, już następnego dnia ustalili personalia sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu starogardzkiego w wieku 29 i 45 lat, którzy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy.

W ramach przeprowadzonych w tej sprawie czynności funkcjonariusze odzyskali utracone w wyniku kradzieży rowery. Okazało się także, że zatrzymani przez kryminalnych podejrzani włamali się również do pomieszczenia magazynowego jednej z miejscowych firm, skąd ukradli dwa kontenery z pustymi butelkami po alkoholu.

Wczoraj podejrzani usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziab dziab
dziab dziab 27.11.2018, 02:58
kiker - "i ukradli dwa rowery o łącznej wartości 3 tys. zł." Kilkanaście linijek Ci się nawet nie chce przeczytać chłopie. Na oko rowery MAX! 2000 zł, a na rowerach znam się bardzo dobrze.

A co do lombardów w Starogardzie to proponuję wam policjanty co jakiś czas chodzić i sprawdzać ich kradzione sprzęty na, które nie mają papierów. Mój (głupi) kolega chciał zaoszczędzić i kupił telefon dla syna za chyba 600 zł wart 1300 zł bez niczego. Dostał paragon. W domu sprawdził w bazie rzeczy utraconych, że jest kradziony. Poszedł następnego dnia na policję i telefon zabrany. Policja kazała udać się do lombardu i ich sądzić albo polubownie się dogadać. Lombard zwrócił koszta, by nie robić sobie problemow i to wszystko.
Także mocno przestrzegam przed kupowanie w lombardach, a policji radzę od czasu do czasu sprawdzać jaki "lewy" sprzęt tam mają.
ja
ja 26.11.2018, 17:13
Na temat lombardów lepiej się proszę nie wypowiadać
Jack
Jack 26.11.2018, 17:10
Dolóżcie im.jeszcze zarzut porwania Iwony Wieczorek z Sopotu. Tacy do wszystkiego się przyznają. Sukces :)
Abc
Abc 26.11.2018, 17:07
Każdy z tych rowerów jest wartości 1,5 tysiąca złotych ??? :))))) Proszę nie żartować :))))
kiker
kiker 26.11.2018, 19:32
Skąd wiesz ile było rowerów? No właśnie......
Świadek
Świadek 26.11.2018, 16:29
Praca policji? Czy poprostu zawiadomienie przez lombard o probie sprzedaży trefnych rowerów?

Pozostałe