Puszcza Niepołomice lepsza w 1/16 finału Pucharu Polski

  • 09.11.2018, 23:15
  • redakcja
Puszcza Niepołomice lepsza w 1/16 finału Pucharu Polski

Podziel się:

Oceń:

7 listopada na stadionie imienia Kazimierza Deyny odbył się mecz Pucharu Polski. Klub Piłkarski Starogard zmierzył się z zawodnikami Puszczy Niepołomice. Starogardzianie przegrali to starcie 3:1 i tym samym pożegnali się z dalszą walką w finale Pucharu Polski. Mimo to III-ligowy zespół ze Starogardu plasujący się w gronie 16 najlepszych drużyn Pucharu Polski odniósł największy sukces w historii starogardzkiej piłki nożnej.


Klub Piłkarski Starogard w tym roku świętuje 10-lecie swojego istnienia. W ciągu tych lat drużyna awansowała o cztery szczeble w górę w polskiej lidze piłkarskiej. Pięknym jubileuszowym prezentem zwłaszcza dla wiernych kibiców drużyny był Puchar Polski, który podopieczni Łukasza Kowalskiego wywalczyli na szczeblu województwa pomorskiego w czerwcu tego roku. 

Rywal z wyższej półki 
Piłkarze ze Starogardu pokonali w finale GKS Przodkowo 1:0. Na szczeblu centralnym w pierwszej rundzie los skojarzył starogardzian z II-ligowym Górnikiem Łęczna. Strzelona w 2. minucie bramka przez Wojciecha Zyska dała im awans do 1/16 finału.
– Kwalifikacja do 1/16 finału Pucharu Polski to dla nas wielki sukces. – Jesteśmy pierwszym zespołem w historii starogardzkiej piłki, któremu to się udało – powiedział trener drużyny Łukasz Kowalski 
Zawodnicy Puszczy Niepołomice byli doskonale przygotowani do spotkania, a zawzięta gra piłkarzy KPS nie przyniosła pożądanego efektu.
– Puszcza Niepołomice to był trudny rywal. O dwie klasy rozgrywkowe wyżej. W lidze zajmują wysoką, czwartą pozycję – powiedział wiceprezes drużyny KPS Adam Sobiecki. – Nasi chłopacy nie ustępowali im jednak. Mieli kilka świetnych sytuacji podbramkowych niestety nieskutecznych. Zabrakło trochę szczęścia. Przegraliśmy 3:1, ale jesteśmy zadowoleni z gry naszego zespołu i długiej drogi w Pucharze Polski – dodał. 

Gol Maksyma Adamenki
Niestety 7 listopada przegrywając na własnym boisku im. Kazimierza Deyny z Puszczą Niepołomice 3:1, starogardzianie pożegnali się z dalszą walką w finałach. Zwycięskie bramki dla Puszczy strzelił Krzysztof Drzazga w 7, 74 i 88 minucie meczu. Dla KPS w 86 minucie bramkę strzeli Maksym Adamenko.
– Mimo porażki, czujemy się wygrani – powiedział jeden z zawodników – Sebastian Armatowski. – Teraz skupimy się na rozgrywkach III ligi – podsumował. 
Zawodnikom i trenerom gratulujemy tak dobrego wyniku i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. 
 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Valentina Siede
Valentina Siede 14.12.2018, 03:02
Sustain the incredible job !! Lovin' it!

Stop by my web page; mobilegamesforfun.eu

Pozostałe