Czwartek, 24.01.2019

Twój samochód pomoże uratować finanse Twojej firmy!

  • 8.11.2018, 14:17 (aktualizacja 08.11.2018 14:17)
  • materiał partnera
Twój samochód pomoże uratować finanse Twojej firmy!
Podziel się:
Prowadzenie własnej firmy to sporo niełatwych wyzwań, szczególnie gdy chodzi o pozyskiwanie potrzebnego kapitału. Zachowanie płynności finansowej czasem jest trudne i nieraz zdarza się konieczność zaciągnięcia dodatkowej pożyczki. Co, jeśli kredyt w banku nie leży w naszym zasięgu? Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne?

Czy auto może służyć nie tylko do jazdy?

Na szczęście jest jeszcze jedno wyjście, o jakim nie wszyscy wiedzą. Tymczasem okazuje się to bardzo dobrą opcją dla właścicieli firm, którzy są w potrzebie finansowej. Tutaj ratunkiem może okazać się samochód. Jak to możliwe? Otóż powstały bezpieczne pożyczki pod przewłaszczenie auta albo inaczej mówiąc pod zastaw. Nie należy się jednak obawiać, że zyskamy gotówkę, ale pozbędziemy się pojazdu. Nic z tych rzeczy! Dobrą wiadomością jest to, że samochód można ciągle użytkować tak, jak do tej pory i jest on jedynie pokryciem zaciągniętej pożyczki. Pożyczkodawca staje się na czas trwania umowy pożyczki właścicielem pojazdu albo jego części, natomiast po spłacie zadłużenia auto z powrotem jest własnością wcześniejszego posiadacza, a w międzyczasie można z niego spokojnie korzystać. Jak wyglądają formalności?

Potrzebne środki szybko i bez kłopotu

Załatwienie formalności nie stanowi większego problemu. Zaletą przewłaszczenia auta jest to, że właściciel nie musi składać dokumentów zaświadczających o dochodach, ani też firma nie będzie sprawdzana, czy widnieje na przykład w rejestrach BIK i KRD. Tutaj zabezpieczeniem pożyczki jest samochód, dlatego to właśnie większą uwagę przykłada się do sprawdzenia stanu pojazdu, aniżeli samego właściciela firmy. Samochód, o jakim mowa nie powinien mieć więcej niż dwanaście lat. Potrzebna będzie także karta pojazdu, jak również dwa komplety kluczyków. Jeśli zastanawiasz się nad taką formą pożyczki prywatnej, ale nie wiesz, jaką kwotę maksymalną możesz uzyskać za swój pojazd, możesz to sprawdzić na stronach internetowych firm, które udzielają takiej pożyczki. Wystarczy wpisać podstawowe dane pojazdu, a pracownicy firmy skontaktują się w celu przedstawienia najlepszej oferty.

Konieczne fundusze bez ryzyka

Jak widać, warto czasem wziąć pod uwagę rozwiązania mniej oczywiste, by łatwiej oraz w mniej ryzykowny sposób zyskać potrzebne fundusze. W przypadku chwilówek bowiem często termin spłaty jest bardzo krótki, natomiast gdy chodzi o przewłaszczenie samochodu, to podczas podpisania umowy ustalane są raty, jakie właściciel samochodu jest w stanie spłacać co miesiąc. Również często możliwe jest przedłużenie terminu spłaty takiej pożyczki, ponieważ firmy specjalizujące się w takich usługach proponują o wiele lepsze warunki niż na przykład lombardy. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule pt. Zdolność kredytowa – najważniejsza przy zaciąganiu zobowiązań

materiał partnera

Pozostałe