Czwartek, 24.01.2019

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 7.11.2018, 05:50
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Akcja ratunkowa na Starym Cmentarzu
Na miejsce zadysponowano LPR

1 listopada, kwadrans przed rozpoczęciem procesji na Starym Cmentarzu, doszło do dramatycznej sytuacji. Do służb ratunkowych podeszły osoby, które poinformowały o podejrzeniu udaru mózgu u jednej z mieszkanek. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ze Starogardu. W efekcie przeprowadzonych działań mieszkanka Starogardu trafiła do szpitala, gdzie - według naszych nieoficjalnych informacji – zmarła po kilku dniach.
 


[ZBLEWO]
Dom stanął w płomieniach. Dym widoczny był z kilku kilometrów - W sobotę, 3 listopada w godzinach wieczornych doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Zblewie. Działania gaśnicze trwały przez ponad 3 godziny. Dodatkowe ryzyko stwarzały butle gazowe znajdujące się w obiekcie. W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak straty materialne są ogromne. 

[GM. STAROGARD]
Magdalena Forc-Cherek. Nowym wójtem gminy wiejskiej Starogard Gdański - W ubiegłą niedzielę w gminie wiejskiej Starogard Gdański odbyła się II tura wyborów. Mieszkańcy tego obszaru wybierali pomiędzy kandydatką KWW Razem dla Gminy Starogard – Magdaleną Forc - Cherek a kandydatem KWW Polskiego Stronnictwa Ludowego – Krzysztofem Trawickim. Podobnie jak w pierwszej turze, mieszkańcy znaczną przewagą głosów wybrali Magdalenę Forc - Cherek. 

[KMIECIN/ STAROGARD GD.]
Niebezpieczne zdarzenie na S7. Na miejsce zadysponowano JRG Starogard - W ostatni dzień października do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodów ciężarowych na trasie S7. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Kmiecin. 

[POWIAT]
Akcja znicz 2018. Jak wyglądają statystyki w powiecie? - Policjanci ze starogardzkiej komendy zakończyli działania „ZNICZ 2018”. Podczas tegorocznej akcji o nasze bezpieczeństwo w powiecie dbało łącznie ponad 200 policjantów. Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie powiatu starogardzkiego tegoroczna akcja  przebiegała bardzo spokojnie.

[POWIAT]
Odra atakuje! Czy mamy się czego bać? - Odra to ostra, wirusowa choroba zakaźna, która bardzo łatwo rozprzestrzenia się wśród nieuodpornionych osób w każdym wieku. Mało kto zdaje sobie sprawę, że lekceważenie powikłań może doprowadzić nawet do śmierci. Największe ognisko zachorowań odnotowano w Polsce centralnej. W ostatnich dniach trzy przypadki odry zanotowano także w pobliskim Kwidzynie. Sprawdziliśmy, czy choroba ta dotarła już do powiatu starogardzkiego. Jak się przed nią bronić i jak się objawia. 

[POWIAT]
"Nie ma tolerancji dla osób krzywdzących dzieci” - Diecezja pelplińska wydała oświadczenie, w którym ujawnia szczegóły dotyczące postępowań prowadzonych na jej terenie w sprawie przestępstw o charakterze seksualnym, jednocześnie zapewniając, że nie będzie taryfy ulgowej dla kapłanów, którzy dopuścili się czynów karalnych wobec nieletnich. Jak poinformowała na swojej stronie, od 1992 r. prowadzono 12 takich postępowań. Jedno zakończyło się skazaniem duchownego na karę więzienia. 

[STAROGARD GD.] 
Bezdomni - oni żyją wśród nas… Twój jeden telefon może uratować komuś życie -  Pomimo sprzyjających obecnie warunków atmosferycznych nie możemy zapomnieć o zbliżającym się okresie zimowym. Ta pora roku jest bardzo trudna zwłaszcza dla osób bezdomnych, które nie mają dachu nad głową. Zmienne warunki atmosferyczne oraz ujemne temperatury mogą doprowadzić do wychłodzenia organizmu i bezpośrednio zagrażają życiu.

[POWIAT] 
Świętujmy razem. 100-lecie odzyskania niepodległości - Setna rocznica odzyskania niepodległości jest jedyną w swoim rodzaju okazją do wspólnego przeżywania i okazywania radości z życia w niepodległym państwie. W całym kraju realizowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze, poświęcone jubileuszowi odzyskania niepodległości. Sprawdźcie, jakie wydarzenia zorganizowane zostaną w powiecie starogardzkim. 

[POWIAT] 
Wierni tłumnie odwiedzili groby bliskich - Początek miesiąca upłynął nam pod znakiem zadumy i refleksji nad życiem doczesnym i wiecznym. Przez ostatnie dni odwiedzaliśmy groby bliskich, zapalaliśmy świeczki i modliliśmy się za dusze tych, którzy odeszli z tego świata. Zobaczcie, jak świąteczne dni wyglądały na kilku starogardzkich nekropoliach.

[STAROGARD GD.] 
III Memoriał Edwarda Kowalke - W miniony weekend do Starogardu Gdańskiego zjechało mnóstwo utalentowanych tancerzy z całej Polski. To wszystko za sprawą III edycji „Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - Memoriału Edwarda Kowalke”. Wieczorną galę poprowadziła ponownie Iwona Pavlović - jurorka wszystkich edycji telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”. W czasie gali zatańczyli Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke -finaliści mistrzostw świata i Europy, znani z programów „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i „World of Dance” telewizji Polsat.

[KOCIEWIE]
Niemożliwe nie istnieje - Życie nie rozpieszczało go od najmłodszych lat, rzucano mu kłody pod nogi, wyśmiewano, popychano a jednak potrafił stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu. Teraz uczy szacunku do innych i jak być samemu szanowanym. Na naszych łamach Adam Wroński, znany jako „Atom” w  szczerym wyznaniu o sobie, swojej przeszłości, udowadnia, że nigdy nie warto tracić wiary  w siebie. 

[PELPLIN] 
Zwycięski KIS(s) dla Pelplina - Mirosław Chyła nowym burmistrzem gm. Pelplin. Kandydat Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej przypieczętował zwycięstwo w drugiej turze i 19 listopada zasiądzie w fotelu włodarza. Z wyniku zadowolony jest także Tomasz Czerwiński. Przyznaje, że jako kandydatowi z szyldem partyjnym, nie udało mu się przebić magicznego, szklanego sufitu zawieszonego na 40 proc.

[STAROGARD GD] 
W przyszłości chciałabym pomagać ludziom - Na co dzień jest osobą bardzo sympatyczną, pomocną i pogodną. Prywatnie jest szczęśliwą matką czwórki dzieci i babcią dwójki wnucząt. Sama pochodzi z dużej rodziny, a w jej życiu bardzo dużo się dzieje. Swój wolny czas najbardziej lubi spędzać z bliskimi. Od ponad dwóch dekad zawodowo zajmuje się handlem, a od pewnego czasu z promiennym uśmiechem i niekończącą się energią obsługuje klientów piekarni w centrum miasta, sprzedając im przepyszne wyroby. Chodzi oczywiście o Annę Szreder. Poznajcie ja! 

[POWIAT]
Będzie się działo - Listopad to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu. Korony drzew mienią się przepięknymi kolorami, a pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. W tym roku miesiąc ten jest tym bardziej wyjątkowy, gdyż obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym obchodom towarzyszy wiele wydarzeń z tym związanych, ale nie tylko. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy. 

[STAROGARD GD.]
Bajkowóz dotarł do Starogardu! - Do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim dotarł Bajkowóz. Czym jest magicznie brzmiący przedmiot i jak bardzo potrzebny jest podopiecznym oraz  wychowawcom SOSW? 

[STAROGARD GD]
Szkolili się pod okiem fachowców - 23 października uczniowie klasy II i III TE z Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim wzięli udział w przygotowanym przez firmę Energa Operator S.A. szkoleniowym poligonie energetycznym. 

[STAROGARD GD.]
Zwyciężyli zawodnicy z SKS Volleyball - Pod koniec października w Miejskiej Hali Sportowej imienia Andrzeja Grubby odbył się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło się 7 zespołów. Łepki, Madagaskar Kokoszkowy, SKS Volleyball, Kac Team, Jazz Skórcz, No Name oraz Łowisko Psinko Grabówko. Zespoły zagrały w dwóch grupach 2 sety do 25 punktów, w których uzyskać musiały 2 punkty przewagi. W razie remisu rozgrywany był 3 set.
 

 

 

_redakcja

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 12.11.2018, 11:00
Nie,Nie,Nie dla Chyły.
Nie nadaje sie na starostę.
Logik
Logik 8.11.2018, 20:39
"Analityk" - a nie umie ani liczyć ani myśleć. Inna koalicja niż już ustalona jest możliwa tylko i wyłącznie w 2 przypadkach: 1) Stworzenie innej koalicji - trudno sobie wyobrazić koalicję PO-PiS, więc w grę wchodzi tylko SK-PiS - a po co SK ta koalicja jak mają starostę w tej z PO, a w tej nowej mieliby tylko ryzykowną minimalną większość ? 2) Bunt wewnętrzny w którymś z ugrupowań, który raczej trudno sobie wyobrazić jak ktoś chociaż trochę zna ludzi z tych środowisk. Analiza do ***, a "Analityk" do szkoły.
Analityk
Analityk 9.11.2018, 06:32
Dziękuję Logik xa konstruktywną odpowiedź z jaj zwykle inteligientnymi uwagam. Tylko gdzie ja napisalam że ma byc inna koalicja?Zmiany moga nastąpić na stanowiskach w ramach koalicji. Tu nie chodzi o bunt ale o zwykłą kalkulację co się bardzie oplacało bardziej. Bo kadencja długa.
Logik
Logik 9.11.2018, 08:57
"Tajny plan", "zmiany na stanowiskach w ramach koalicji" - przy koalicji złożonej z 14 radnych (na 25) wystarczy, że 2 osoby poszkodowane tym "tajnym planem" albo "zmianami" zagłosują przeciw i "cały misterny plan w..." jak mawiał pewien "klasyk". Tymi wywodami jeszcze raz potwierdzasz, że jako "Analityk" nie umiesz ani liczyć ani myśleć. Analiza do ***, a "Analityk" do szkoły.
logik to bęcwał
logik to bęcwał 9.11.2018, 09:42
Poczekajmy w takim razie do 19.10. Się okaże.
Logik
Logik 9.11.2018, 10:09
19.10 już był bęcwale... :D
analityk
analityk 8.11.2018, 19:56
Wszystkie osoby, o których była mowa, że będą w Zarządzie Powiatu to tak naprawdę teoria, gdyż są jedynie to osoby DESYGNOWANE. Ktoś powie - ale co z tego, przecież się sami wybiorą na sesji. Czy aby na pewno wśród wszystkich jest taka pewność, że w tajnym głosowaniu 19.11 w starostwie nie ujawni się jakiś tajny plan? Czy naprawdę wszystko zostało już ustawione i zaklepane raz na zawsze? Podpowiem - a jak myślicie, kto wzbudza największe kontrowersje w przyszłym, jak na razie tylko DESYGNOWANYM składzie ZP i wcale nie musi być swego pewnym lub pewna?
Basia
Basia 8.11.2018, 20:07
Widać jesteś blisko ....
Wg.mnie Chyła to najmniej odpowiednia osoba na starostę.
Kontrowersje wzbudza Gabriel,Brzoskowski i Konkolewska.
mynthol
mynthol 9.11.2018, 12:35
Dawać mi tu policjanta hahaha
Wyborca
Wyborca 7.11.2018, 19:54
I znowu ta sama koalicja PO -SK ?
I znowu te same osoby w zarządzie ?
Co za przebiegłość polityczna ,żeby Bobowo przyłączyć do okręgu Smętowo-Skórcz-Osiek ,gdzie Chyła ma zwolenników więcej niż np.w gminie Starogard GD.
Kosztem Bobowa SK dostało nie dwa jak dobrej pory ,ale trzy mandaty.
Chyła za ten wybieg duży minus.
Bolo
Bolo 7.11.2018, 19:04
Aż ,strach pomyśleć co nas czeka pod rzadami starosty Chyły ?
Będziemy pić codziennie ze szczęścia ?
janek
janek 8.11.2018, 16:00
a on nie idzie na odwyk ?
AA
AA 8.11.2018, 18:45
Bo jego wyborcy i otoczenie udaje ,ze nie ma problemu.
Tolerują to nawet jak rzyga w miejscu publicznym .
Any
Any 7.11.2018, 20:07
Tak,tak chlania nie zabraknie.
p-i-s
p-i-s 7.11.2018, 15:07
Pisiory to kretyni i potwory.
Lok
Lok 7.11.2018, 17:58
A moze to ty jestes ten "kretyn" i "potwór "?
Twoje wpisy świadczą o tym .
Gość
Gość 7.11.2018, 15:37
Nie obrażaj. Bardzo brzydko zachowujesz sie.
Przyganiał kocioł garnkowi...
Spójrz na koalicję powiatową PO-SK i afery.
Nie powiesz,ze Chyła i Gabriel to szczyt możliwości w naszym powiecie.
Goc
Goc 7.11.2018, 16:55
,,Nie powiesz,ze Chyła i Gabriel to szczyt możliwości w naszym powiecie."

Jak dla mnie to szczyt głupoty wyborców.
wyborca
wyborca 7.11.2018, 17:37
Szczyt głupoty i otumanienia to głosować na pisiora
Anty
Anty 7.11.2018, 17:50
.....głupota głosować na aferzystę i pijaka.
.
. 7.11.2018, 14:46
Nawet w Pelplinie wywalili z miasta PiSowskiego satańca.
Brawo! Jest nadzieja.
Kociewiak
Kociewiak 7.11.2018, 15:44
Na co jest nadzieja ?
Na uczciwe konkursy na etaty w Urzędzie bo ,sekretarz Badziong wszystkie młode bez konkursu przyjmował jako pomoce administracyjne.
Roi się od tych pomocy....
Czas na nowego sekretarza i to z Pelplina,który nie będzie udawał mądrzejszego od burmistrza.
Olo
Olo 7.11.2018, 18:40
Nadzieja że pis nie r....li Polski do końca.
Jan
Jan 7.11.2018, 18:54
Olo masz ograniczone postrzeganie w najblizszej przestrzeni publicznej.
Mówisz o PiS a co z koalicją powiatową ?
Znowu afery ",gazowanie" i rolowanie ?
Olo
Olo 7.11.2018, 20:00
To właśnie Twoje postrzeganie rzeczywistości jest bardzo ograniczone.
Kaczyński destabilizuje Polskę celowo. Wprowadza faszyzm ,chaos w Europie aby podać nas POLAKÓW na tacy Putinowi.
....A Ty pi...sz...ysz ciągle o jakiś mało znaczących kanapowych aferkach.
Otwórz oczy człowieku! i weź się za siebie bo jutro obudzisz się bez ziemi.
Jan
Jan 7.11.2018, 20:35
Mało znaczacych ? Moze dla ciebie a dla mnie nie.
Znęcanie sie nad dziecmi bez reakcji zarzadu to mało znaczace ?
Przyznawanie grup inwalidzkich osobom,ktore do tego sie nie kwalifikują to mało znaczące ?
Jutro obudze sie i to samo dziadostwo rzadzić będzie jak u siebie.
Oby było trzeźwe.


Olo
Olo 7.11.2018, 20:44
To są detale.
Jan
Jan 7.11.2018, 21:10
Dla ciebie detale ,ale np.dla dzieci nad ktorymi znęcano się to już nie detale.
Widocznie wg.ciebie tym ,ktorzy rzadzą powiatem wolno więcej ?Mamy patrzeć bezkrytycznie na ich poczynania ?
Skąd u ciebie taka tolerancja dla nich ?
Zgnilizna od dołu.

Pozostałe