Czwartek, 24.01.2019

50 osób nie żyje, 502 zostały ranne. Podsumowanie akcji ZNICZ 2018

  • 5.11.2018, 14:58
  • redakcja
50 osób nie żyje, 502 zostały ranne. Podsumowanie akcji ZNICZ 2018
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze starogardzkiej komendy zakończyli działania „ZNICZ 2018”. Podczas tegorocznej akcji o nasze bezpieczeństwo w powiecie dbało łącznie ponad 200 policjantów. Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie powiatu starogardzkiego tegoroczna akcja przebiegała bardzo spokojnie.

Tegoroczna akcja „ZNICZ 2018” rozpoczęła się już w środę 31 października i trwała do 5 listopada. W tym czasie policjanci częściej niż zwykle patrolowali tereny przyległe do cmentarzy oraz newralgiczne skrzyżowania i główne szlaki komunikacyjne. Wszystko po to aby ułatwić pieszym i kierującym bezpieczne dotarcie do celu.

11 kolizji, 4 pijanych 
30 października rozpoczęły się również wspólna akcja prowadzona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku pod nazwą „Bądź widocznym patriotą”. W ramach tych działań policjanci z drogówki wręczali pieszym biało czerwone opaski, zachęcając do używania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miastach. Pamiętajmy, że dzięki odblaskom jesteśmy bardzie widoczni dla kierujących pojazdami, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo.
- Mimo, że tegoroczne działania ZNICZ trwały aż 6 dni to na drogach powiatu starogardzkiego akcja przebiegała bardzo spokojnie. O nasze bezpieczeństwo w tym okresie dbało łącznie ponad 200 policjantów. Pełnili oni służbę na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy – poinformował asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP  w Starogardzie Gdańskim. W okresie od 31 października do 05 listopada na terenie powiatu starogardzkiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. W tym samym czasie doszło do 11 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić swój pojazd mimo, że wcześniej spożywali alkohol – mówi. 

Nadmierna prędkość i brawura 
W skali całego kraju statystyki są znacznie bardziej niepokojące. 
- Na polskich drogach w ciągu pięciu dni doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 502 osoby zostały ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1299 nietrzeźwych kierujących. W stosunku do zeszłego roku odnotowano znacznie mniej zdarzeń drogowych. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości – wyjaśniają policjanci z Komendy Stołecznej Policji. 
 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziab dziab
dziab dziab 5.11.2018, 23:33
Ładne kłamstwa. Na ulicach jeden policjant na krzyż i to wszystko.
Ciekawe, że strajkowali i było ich ponad 200, a rok temu nie strajkowali i było ponad 160.
info:
http://www.kociewiak.pl/wiadom…
Ktoś tam chyba lekko nakłamał w tych statystykach...

Pozostałe