Czwartek, 19.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - Memoriał Edwarda Kowalke

  • 03.11.2018, 06:05
  • redakcja
Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - Memoriał Edwarda Kowalke
Podziel się:
Oceń:
W tym roku Starogardzkie Centrum Kultury organizuje III edycję „Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - Memoriał Edwarda Kowalke”. Impreza odbędzie się 4 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. Wieczorną galę poprowadzi ponownie Iwona Pavlović jurorka wszystkich edycji telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”. W czasie gali zatańczą Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke finaliści mistrzostw świata i Europy, znani z programów „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i „World of Dance” telewizji Polsat. Podczas całodziennej imprezy zaprezentują się tancerze wszystkich kategorii wiekowych.

Galę po raz drugi poprowadzi Iwona Pavlović, owacyjnie w zeszłym roku przyjęta przez starogardzką publiczność. Jurorka wszystkich edycji programu „Taniec z Gwiazdami” w 2017 roku podczas „II Memoriału” wielokrotnie wspominała Edwarda Kowalke, którego znała osobiście. Iwona Pavlović to znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Była wielokrotną Mistrzynią Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzynią w tańcach standardowych i mistrzynią w tańcach latynoamerykańskich. Jako sędzia międzynarodowy posiada uprawnienia sędziowskie dwóch międzynarodowych organizacji tanecznych: IDSF (organizacja amatorska) i WD&DSC (organizacja zawodowa). Od wielu lat jest sędzią najwyższej, pierwszej kategorii. Jest także właścicielką szkoły tańca i doskonałym nauczycielem, jej wychowankowie zwyciężali w Mistrzostwach Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrzostwach Polski Par Zawodowych.

Atrakcją wieczoru „III Memoriału Edwarda Kowalke” będzie show tańców standardowych Hanny Żudziewicz i Jacka Jeschke. Tancerze od ponad 8 lat tworzą na parkiecie parę, która z powodzeniem reprezentuje Polskę w międzynarodowych turniejach tanecznych. Wygrali już trzy największe turnieje na świecie: Blackpool, International i UK, są Mistrzami Polski, finalistami mistrzostw świata i Europy. Oboje sięgnęli również po Kryształową Kulę „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – Hania w szóstej edycji show w parze z Robertem Wabichem, a Jacek w piątej partnerując Annie Karczmarczyk. Od września w telewizji Polsat z powodzeniem prezentują się w najnowszym show tanecznym „World of Dance – Polska”. Pomysłodawczynią formatu jest amerykańska aktorka, tancerka i piosenkarka Jennifer Lopez. W programie biorą udział profesjonalni i zawodowi tancerze i grupy taneczne, reprezentujące każdy styl taneczny na najwyższym poziomie.

„Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. III Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary będą oceniane przez 9 sędziów z całej Polski, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych, byłych mistrzów tańca.
 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe