Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Konsultacje w sprawie linii kolejowych

  • 27.10.2018, 15:35
  • redakcja
Konsultacje w sprawie linii kolejowych
Podziel się:
Oceń:
W Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie w ramach konsultacji społecznych poświęconych szeroko zakrojonej modernizacji linii kolejowej biegnącej z Człuchowa do Tczewa przez Starogard Gdański.

Pierwsza część spotkania była poświęcona niedogodnościom, jakie wynikają ze stanu obecnego. Była więc mowa o niskim poziomie bezpieczeństwa na przejazdach, złym stanie technicznym linii i infrastruktury, a także obiektów, niskich prędkościach, braku elektryfikacji odcinków, niewłaściwym rozmieszczeniu przystanków oraz braku łącznic i za małej przepustowości węzłów. 
Omówione zostały również cele, a przede wszystkim korzyści z realizacji projektu. Przede wszystkim dojdzie do skrócenia czasu jazdy, poprawy przepustowości linii, większej częstotliwości, punktualności pociągów, skomunikowania np. z autobusami, poprawy bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego, a także do większej dostępności transportu kolejowego. Do korzyści należy także zaliczyć transport przyjazny dla środowiska (elektryfikacja), lepszą informację pasażerską, racjonalizację kosztów utrzymania, czy zapewnienie zgodności technicznej systemów kolejowych z innymi państwami UE. 
Przedstawiono projekt zmian w zakresie funkcjonowania przejazdów kolejowych na tej trasie oraz zakomunikowano, że linia kolejowa z Człuchowa do Tczewa wraz z gruntowną modernizacją zostanie zelektryfikowana w całym przebiegu. Przewiduje się również remont peronów na Dworcu Kolejowym w Starogardzie Gdańskim oraz zbudowanie nowego traktu. Rozważana była również ewentualność stworzenia tunelu pod torami w ciągu ulicy Skarszewskiej, lecz budowa tunelu jest raczej mało prawdopodobna ze względu na szereg niesprzyjających takiemu rozwiązaniu okoliczności.
 

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiesław
Wiesław 03.01.2019, 14:01
nie trafiona inwestycja na dworcu PKP kasa się nie zwróci po prostu nie wypał

Pozostałe