Walczyli o Puchar Kmicica. Przemysław Chabowski nowym liderem

  • 21.10.2018, 10:05
  • redakcja
Walczyli o Puchar Kmicica. Przemysław Chabowski nowym liderem

Podziel się:

Oceń:

14 października w klubie bilardowym Kmicic odbył się drugi turniej bilardowy w „8-kę”. Wzięło w nim udział dziesięciu graczy ze Starogardu, Skórcza oraz Gdańska. Rozgrywki prowadzone były na bardzo wysokim poziomie.

Turniej rozpoczął się sensacyjnie, bo już po dwóch porażkach odpadł lider klasyfikacji Michał Bendig. Michał przegrał najpierw z Dawidem Baską a następnie z Przemysławem Chabowskim. 
Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:0, a pojedynek. W pojedynku o miejsce IX Michał pokonał Mateusza Bociańskiego 2:0. 
Do półfinału bez porażki dotarli Maciej Drobny i Grzegorz Lasota - Maciej  po wygranej z Krzysztofem Sprengelem (3:1) i Dawidem Baską (3:2). Grzegorz miał trudniejszą drogę. Najpierw pokonał wicelidera klasyfikacji Przemysława Chabowskiego 3:2, a  następnie Mateusza Bociańskiego 3:0 oraz  Tomasza Krawczyka 3:2. Maciej w półfinale zmierzył się z Tomaszem Gemskim, który po przegranej w pierwszym pojedynku z Tomaszem Krawczykiem (1:3), pokonał kolejno Adama Dudke (3:1) i zrewanżował się Tomaszowu Krawczykowi, wygrywając 3:1. 
- W walce o finał Tomek nie dał szans Maćkowi, wygrywając 3:0. W drugim półfinale Grzesiek ponownie spotkał się z Przemkiem, który przegrał z nim w pierwszym meczu 2:3, a następnie pokonał Michała Bendiga i Krześka Sprengela po 3:0 i po emocjonującym meczu Dawida - 3:2 - relacjonują organizatorzy turnieju. - W półfinale Przemkowi udało się zrewanżować Grześkowi za wcześniejszą porażkę, wygrywając 3:2. W finale spotkali się więc gracze, którzy przegrali swoje pierwsze pojedynki. Tam do stanu 2:2 toczyła się wyrównana walka, ale trzy następne rozbicia wygrał Przemek i to on został nowym liderem klasyfikacji. Trzecie miejsce zajął faworyt - Grzegorz Lasota, pokonując Macieja Drobnego 3:2. Grzesiek i Michał zaczynali pojedynki od stanu 0:1 - pierwszy ponieważ jest zawodnikiem ligowym drugi z racji lidera klasyfikacji, którego w następnym turnieju zamieni Przemek Chabowski – tłumaczą. 
 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe