Czwartek, 24.01.2019

Wielkie otwarcie ulicy Gajowej w Pinczynie!

  • 19.10.2018, 10:04
  • redakcja
Wielkie otwarcie ulicy Gajowej w Pinczynie!
Podziel się:
Oceń:
Po wielu latach oczekiwań i kilku miesiącach robót ulica Gajowa w Pinczynie została uroczyście otwarta! Na wydarzenie przybyło wiele osób – mieszkańcy Pinczyna, przedstawiciele wielu urzędów, a nawet orkiestra, która umilała otwarcie swoim repertuarem. Mieszkańcy mogą już korzystać pięknej i bezpiecznej ulicy.

Uroczystość odbyła się 10 października w samo południe w Pinczynie. Przed miejscowym przedszkolem przy ul. Gajowej zebrało się liczne grono mieszkańców i gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego na czele z  marszałkami: Wiesławem Byczkowskim i Krzysztofem Trawickim oraz Ryszardem Świlskim - członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, a także przedstawiciele Powiatu Starogardzkiego – ze starostą Leszkiem Burczykiem i wicestarostą Kazimierzem Chyłą.

Nie kryli zadowolenia 
Gospodarz uroczystości – wójt Artur Herold – podziękował wszystkim za obecność nie tylko podczas uroczystości, ale także w trakcie samej realizacji tej tak ważnej inwestycji. Wójt przypomniał zebranym jej niełatwą historię, w której – nie ukrywał wójt - problemów i trudności nie brakowało. Tym bardziej A. Herold nie krył radości i wdzięczności dla tych, którzy wspierali go w dążeniu do pozyskania środków na przebudowę drogi. Szczególne podziękowania skierował do marszałka W. Byczkowskiego, którego osobiste zaangażowanie było nie do przecenienia. Z kolei mieszkańcy Pinczyna – w imieniu których głos zabrała sołtys Irena Szulkowska oraz mieszkaniec ulicy Gajowej Zdzisław Kozłowski - docenili wójta za jego starania. Jak podkreślała pani sołtys, to właśnie dzięki jego determinacji udało się po tak wielu latach oczekiwań zrealizować przebudowę tej ulicy.

Laurka dla wójta 
Po przemówieniach i podziękowaniach przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi. Dokonali tego wspólnie samorządowcy, wykonawcy inwestycji i mieszkańcy, wśród których nie mogło zabraknąć tych najmniejszych, czyli przedszkolaków z miejscowego przedszkola. Przygotowali oni także swoje własne podziękowania – radosne, dziecięce i szczere. 
- Droga na spacery do Gaju teraz nam niestraszna... – mówiły dzieci, wręczając wójtowi własnoręcznie wykonaną laurkę. Aby droga była nie tylko niestraszna, ale i bezpieczna – ksiądz proboszcz Mieczysław Bizoń symbolicznie ją poświęcił, a wszyscy dostali upominek w postaci odblasku!
Uroczystość uświetniła nasza Orkiestra Dęta OSP Pinczyn pod batutą druha Wacława Ossowskiego oraz gospodynie z KGW Pinczyn, które zaprosiły wszystkich na pyszny poczęstunek - swojskie kuchy i kawę. 
 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tt
tt 19.10.2018, 22:22
Jest super więc o co wam chodzi ? Zawsze przed wyborami jest mnóstwo otwarć . Prace trwają bardzo długo by przed wyborami nabrać tępa i zrobić reklamę wyborczą ! Tak jest w całym kraju :)
konik
konik 19.10.2018, 18:24
nigdy nie głosujcie na tych aferzystów ze starostwa
bolo
bolo 19.10.2018, 17:37
Powtarzam nie głosować na "jedynki" na listach i wszystko wtedy będzie pozamiatane. Burczyk w Pińczynie hahaha tak jego miejsce. A gdzie cudowne dziecko platformy sławetny Gbriel, Chyba Burczyk go nie wziął albo nie jego okręg, więc tych ludzi można mieć daleko w du.... . Tak to własnie działa. Nie ma anu Chyły ani Gabryjela, Tylko Burczyk bo tam mogą być jego głosy. Ale jaja
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.10.2018, 13:47
Jak był burczyk starosta to po co chyła wicestarosta ?
Nie ma co robić ?
To niech sprawdzi co u dzieci ,ktore były nękane i co robi Powiatowa Komisja Ds Orzekania o Niepełnosprawności ?
To my podatnicy musimy utrzymywać takich ludzi co sie bujają na otwarciach zamiast merytorycznie zajać robotą w starostwie ?
NIE DLA CHYŁY.
anty alkohol
anty alkohol 19.10.2018, 18:23
znowu chlał i żygał ?
Koryto
Koryto 19.10.2018, 14:50
Umieścili sie na pierwszych miejscach list wyborczych i znowu pędem do koryta.
Nic sie nie zmieni.
ha,ha...
ha,ha... 19.10.2018, 13:33
Te otwarcia to im najlepiej wychodzą.
Zen
Zen 19.10.2018, 12:22
A te studzienki sa dobrze wykonane ze juz sie zapadaja?
ja
ja 19.10.2018, 12:13
Ale ich się tam zleciało ???? Jeszcze trochę , a ulica by była za wąska

Pozostałe