Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Rozpoczyna się największy projekt modernizacji w dziejach szpitala - budowa bloku operacyjnego oraz remont oddziałów szpitalnych

  • 11.10.2018, 10:04
  • redakcja
Rozpoczyna się największy projekt modernizacji w dziejach szpitala - budowa bloku operacyjnego oraz remont oddziałów szpitalnych
Podziel się:
Oceń:
Szpital rozpoczyna pierwszy z etapów, który ma strategiczne znaczenie dla realizacji największego projektu unijnego w dziejach szpitala, tj. budowy bloku oraz modernizacji 5 oddziałów szpitalnych. Pozyskanie nowych pomieszczeń pozwoli bowiem na przeniesienie Oddziału Okulistycznego do innej lokalizacji, zaś zwolniony obszar pomieszczeń Oddziału będzie wykorzystywany jako oddział zastępczy dla kolejno remontowanych oddziałów szpitalnych.

- Już za kilkanaście dni poznamy podmioty, które stanęły do najważniejszego przetargu w historii starogardzkiego szpitala i miejmy nadzieję, że zostanie wyłoniony wykonawca - podkreśla Starosta Leszek Burczyk. - Mowa oczywiście o projekcie za blisko 49 milionów złotych, który wprowadzi naszą placówkę w zupełnie inną rzeczywistość i nie boję użyć się nawet stwierdzenia, że po zakończeniu tej jakże ważnej, ale też potrzebnej inwestycji, szpital stanie się jednym z najnowocześniejszych szpitali w województwie.

- Jest to konsekwencja naszych wcześniejszych działań, które mają na celu modernizację Kociewskiego Centrum Zdrowia - zauważa Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu. - Zdobyliśmy na ten cel ogromne środki, dzięki którym zbudujemy blok operacyjny, centralną sterylizatornię i zakład diagnostyki obrazowej. Kupimy nowoczesne sprzęty, łącznie z tomokomputerem i rezonansem, a także wyremontujemy pięć szpitalnych oddziałów. Warto podkreślić, że wartość projektów unijnych realizowanych w szpitalu to 54 miliony złotych.

Zakres prac remontowo-budowlanych jest bardzo obszerny, ponieważ pomieszczenia nie były modernizowane od wielu lat. W ramach przebudowy nastąpi szereg prac budowlanych, w tym rozbiórkowych oraz z zakresu branży sanitarnej oraz elektrycznej.

- To ogromne przedsięwzięcie i tym samym historyczny moment dla naszego szpitala – mówi Robert Wierzba, Naczelny Lekarz Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. – Powstanie nowy blok operacyjny oraz wyremontowanych zostanie 5 oddziałów szpitalnych. Na czas trwania remontu musimy zorganizować pracę tak, aby zapewnić ciągłość udzielanych świadczeń oraz sprawić, aby pacjenci nie odczuli dyskomfortu związanego z modernizacją szpitala. Dlatego też przygotowując się do realizacji projektu wypracowane zostało rozwiązanie, które z pewnością usprawni działania remontowe i zniweluje zarówno dla pacjentów, jak i pracowników dyskomfort związany z pracami budowlanymi.

Obecną inwestycję na ponad milion złotych realizować będzie firma Ewander. Wyłonienie generalnego wykonawcy na budowę bloku operacyjnego i modernizację oddziałów nastąpi najprawdopodobniej już pod koniec miesiąca.

Oddział Okulistyczny w nowej lokalizacji ma zacząć działać od marca 2019 r. Szpital zadba o odpowiednie tablice informacyjne tak aby pacjenci mogli bez problemu trafić do Oddziału.

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GUMIŚ
GUMIŚ 17.10.2018, 15:45
NIE dla gabriela NIE
karolina
karolina 16.10.2018, 15:37
redakcjo - zdejmijcie te reklamy gabriela , bo ludzi straszy i podnosi adrenalinę , komuś już nawet z lodówki wyskoczył , rozliczcie go najpierw z afer !!!!!!!!!!!!
SKALPEL
SKALPEL 14.10.2018, 07:23
burczyk i gabriel - NIE , NIE , NIE , NA NICH NIE GŁOSUJEMY !!!!!!!!!!!
lobo
lobo 12.10.2018, 19:57
przecież sprzedaż gruntu konkurencji w sąsiedzztwie szpitala, to działanie na szkodę mienia powiatu. Trzeba to zgłosić do Prokuratury Rejonowej jako czyn przestęczy. Ile i kto wziął za taką zgodę, bo to jawna korupcja i działanie na szkodę Powiatu.
lobo
lobo 12.10.2018, 19:52
lebo, dokładnie tak. Burczyk temu patronował i uzasadniał to dobrem powiatu i Szpitala. Gabriel temu poklaskiwał. Blok operacyjny mógłbyć znacznie wcześniej ale czekano na wybory, stąd smoyna mina p. Magiełki. Pytanie: ilu ludziom Burczyk i Gabrjel ( syn katechetki) nie pomogle, a raczej pomogli przejść na tę drugą niby lepszą stronę gdzie nikt się nie śpieszy.
lebo
lebo 12.10.2018, 10:45
Przecież ten remont to już miał się w zeszłym roku zacząć a w przyszłym skończyć, teraz wiadomo czemu tak długo zwlekali, ze względu na wybory. I co z tego że będzie pracownia obrazowa, jak przez tą zwłokę nie w ciemię bity p. Gabig już kończy budować przy szpitalu swoją klinikę obrazową. A zresztą kto mądry sprzedał mu ziemię należącą do szpitala? to są mózgi...
l
l 12.10.2018, 11:11
W artykule z lipca 2017r. jest napisane "Prace projektowe rozpoczną się już we wrześniu 2017 r., natomiast zakończenie inwestycji zaplanowane jest na październik 2020 roku." czyli same prace projektowe trwały przeszło rok, a z budową mają się wyrobić w niespełna 2 lata? już to widzę heh. poniżej link do strony
https://pomorskie.eu/-/kociews…
elektryk
elektryk 11.10.2018, 23:22
pierwsze wskazania nepotyzmu członka Zarządu prawo zaczesującego się to Karolina - wydział od spraw zdrownia, prywatyzacji... dalsze w następnych lekcjach
wielki
wielki 11.10.2018, 23:02
judaszowskie gabrielowskie złączone dłonie z ironicznym uśmiechem w rodzaju "ciemny motłoch to kupi" w wzorcowej fryzurze. Zrobi wszystko dla własnej kariery, bo poza tym na niczym się nie zna. To to robił w szkole i odszedł to wszyscy oidetchnęli z ulgą. Czas na ... bezrobocie... ale jak co to nawet do pis....u pójdzie. Po trupach do koryta... jak wszyscy gabryjele..
W końcu
W końcu 11.10.2018, 23:56
Myślałem, ze tylko ja dostrzegam ich butę i zadufanie w sobie. Najlepsze, co Gabriele potrafią robić, to przechwalać się słabymi umiejętnościami i wywyższanie się ponad innych.
lekarz
lekarz 11.10.2018, 20:01
dwie gęby uśmiechnięte, a jedna szczególnie tego grzywacza hahaha, tylko Prezes magiełka zatroskany tym propagandowym pokazem.
A gdzie najlepszy lekarz powiatu, weselnik powiatowy Wierzba, Schował się ...
warchoł
warchoł 11.10.2018, 19:19
pewnbie sspecjalnie cvzekali na kampanię wyborczą aby o tym obwieśić i poświecić gębami. Wyborcy nie głosujemy tych co już byli, i nie na jedynki z PO i N.. Cały czas rządzi w powiecie PO, i to oni nie remontowali ani nie dbali, Sala operacyjna to już dawno zakupiony projekt chyba specjalnie opóźniony dla potrzeb kampani wyborczej a nie poprawy warunków, bo można było już dużo wcześniej to zaczą robić. Należy sprawdzić czy starosta nie miał postepowania dyscyplinarnego z finansów publicznzych
Wyborca 1
Wyborca 1 11.10.2018, 22:46
Nie zapominaj ,ze w powiecie rzadzi koalicja PO i SK z Chyłą Kazimierzem na czele .
Odpiwiedzialność dotyczy koalicji a nie tylko samej PO.
wyborca
wyborca 11.10.2018, 19:17
tym nierobom i kombinatorom z powiatu - już dziękujemy , nigdy więcej , kiedy rozliczenie z afer z waszym udziałem ???
Obserwator szpitala
Obserwator szpitala 11.10.2018, 18:03
Pozyskajcie lepiej porzadnych lekarzy szczegolnie na ginekologii i kardiologii. Ciekawe komu dziekowac za taki obrot sprawy, ze takich kardiologow co za dr Biedrzyckiej byli zamienil na zabojcow.
Wyborca
Wyborca 11.10.2018, 11:42
Starosta i etatowy stwierdzą ,ze szpital od dawna nie był modernizowany, to co zarząd powiatowy robił przez tyle lat ? Teraz to brzmi jak kampania wyborcza na maxa . Są przecież przed przetargiem a już wielkie halo .
Niech już Gabriel przestanie opowiadać co będzie w przyszłości bo nie chce mi się tego słuchać. Interesują mnie koszty jakie my podatnicy ponosimy z tytułu zatrudnienia tego człowieka w Zarządzie Powiatu i konkretne efekty wynikające z tego zatrudnienia. Chwalą się ,ze pozyskali środki unijne czyli kto pozyskał - Rafał Kosecki i jego wydział czy starostwo zatrudnia firmę zewnętrzną ,jeżeli tak to za ile ? A może pozyskał Gabriel ?
Racja ,że ludzie pytają co dalej z " niepełnosprawnymi" co otrzymali grupy a nie kwalifikują się ? Co z Powiatowym Zespołem do spraw Orzekania o Niepełnosprawności co takie "dziadostwo" uprawiał ? I to pod przewodnictwem dyr. Centrum Pomocy Rodzinie ? Może starosta i ta reszta z zarządu co to kasuje pensje jak ta "lala" niech się wypowie na powyższy temat .Nikt z nich nie mówi gdzie są pokrzywdzone dzieci i czy maja opiekę z prawdziwego zdarzenia . Bo jeżeli to one są umieszczone w Gdańsku w placówce prowadzonej przez fundacje to przecież były już ze strony radnej uwagi...dyr. PCPR został zobowiązany do kontroli i przedstawienia wniosków .Termin kontroli dyr. przesuwał bo się nie wyrobił i okazało się że są uwagi do prowadzenia placówki . Pomimo to starostwo zawarło umowę z ta fundacja na trzy lata za wysoka stawę od dziecka bo ponad trzy tysiące złotych miesięcznie. Kto czuwa nad ta sprawą ?

Obywatel
Obywatel 11.10.2018, 10:41
Więcej was do pozowania nie było ?
Starosta i etatowy :
Rozliczcie się z afery z przemocą.wobec dzieci.
Przecież wychowanek skladał skargę do starosty i co ? Była sesja i uznano skarge bezzasadną.
Przed kamerą Uwagi TVN mówił ,ze nie slyszał o tym ze cos w tej placówce sie dzieje.Czyli kłamstwo.Czy te dzieci otrząsną się z tej traumy ktorej doswiadczyli w Starogardzie ? Oskarzone zostało małzenstwo ,ktore prowadziło placówkę a zarzad powiatu ?
Panie starosto a co z nieprawidłiwościami stwierdzonymi w Powiatowym Zespole ds Orzekania o Niepełnosprawnosci ?
Przyznanie grup inwalidzkich bez dokumentacji medycznej ?????
Nowa moda .
Odejdzcie i nie wracajcie .

Pozostałe