Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Wielkie otwarcie dworca

  • 10.10.2018, 09:03
  • redakcja
Wielkie otwarcie dworca
Podziel się:
Oceń:
Moc pozytywnej energii, niesamowite emocje i chwile wzruszenia czekają starogardzian 12 października. O godzinie 18.00 oficjalnie otwarty zostanie Dworzec PKP i przebudowana Aleja Wojska Polskiego. Po części oficjalnej odbędzie się część artystyczna.

W piątek, 12 października o godzinie 18.00 mieszkańcy miasta spotkają się przy Pomniku Adama Mickiewicza, by uczestniczyć w zakończeniu największej  miejskiej  inwestycji pn. „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Inwestycja ta kosztowała niespełna 43 mln zł, z czego 34 mln zł pochodziły ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 
Władze miasta przygotowały na ten dzień wiele atrakcji. Starogardzianie staną się świadkami niezwykłego spektaklu ulicznego pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu „Teatru 4 Żywioły” z Chojnic. Pomiędzy ludźmi przechadzać będą się aktorzy na szczudłach, a całe widowisko uświetni Orkiestra Dętą SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego. W budynku dworca PKP otwarta zostanie wystawa fotograficzna. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie koncert chóru „Sound’n’Grace” z gościnnym udziałem Filipa Lato. Wieczór umili nam chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent - najlepszym chórem w Polsce! 
To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają nas 12 października, podczas otwarcia odnowionej Alei Wojska Polskiego i Dworca PKP. Imprezę rozpocznie oniryczny spektakl teatralny pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły z Chojnic.

_redakcja

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec al. woj. pol.
mieszkaniec al. woj. pol. 15.10.2018, 15:57
dworzec widmo , aleja tylko z nazwy
mieszkaniec STG
mieszkaniec STG 15.10.2018, 12:54
Cała Aleja i dworzec wygląda słabo. Na szczęście budowa nie jest jeszcze skończona i mam nadzieję że w tej jakości wykonania nie będzie odebrana. Aleja wymaga wielu poprawek a dworzec to jeszcze daleka sprawa.
Fajnie że coś się dzieje ale z drugiej strony musi mieć to sens.
Skoro pociągi ze Starogardu do Tczewa i Trójmiasta nie maja przepustowości ( jest ich mało i są krótkie = bardzo niski komfort podróży w tłoku) to sam dworzec nie będzie służył podróżnym - a to jest chyba główny cel dworca !!
winb
winb 11.10.2018, 20:18
Naczelny populista i narcyz Wojtuś zaprosił na swój wiec w kampanii do sali w budynku dworca. Zadaję w związku z tym pytanie. Czy właściciel budynku dworca posiada decyzję nadzoru budowlanego pozwalającą na użytkowanie tego budynku?. Jeśli nie to naruszono ustawę.
mk
mk 15.10.2018, 13:11
populista i narcyz bardzo lagodnie go nazwales. dla mnie to choragiewka i czlowiek bez kregoslupa moralnego. idzie do tego ugrupowania ktore jest przy korycie. NIE dla takuch osobnikow

Otwarcie dworca?
Otwarcie dworca? 11.10.2018, 13:13
Nam jest potrzebny jakiś dworzec? Do czego ma służyć dworzec bez pociągów? Czy to legalne, żeby miasto inwestowało w nieruchomość, której nie jest właścicielem? Mam piwnicę do odmalowania. Co miasto na to?
PKP
PKP 11.10.2018, 10:39
Był remont dworca a za rok stacje zamkną i pociągi przestaną jeździć :) Jakie to Polskie....
12345
12345 16.10.2018, 07:52
Nawet jesli to dworzec zostanie o zabytki trzeba dbac
Niu
Niu 11.10.2018, 08:50
Będzie otwarcie drzwi do lasu
leo
leo 11.10.2018, 08:43
ciekawe czy dziś dokończą chodnik koło mickiewicza. slamazarnie im to idzie. pewnie do jutra nie da rady. a rondo grunwaldzka gdanska to koszmar.. po co jeszcze jest ta sygnalizacja. rozumiem otwarcie ronda 19.10 tuż przed wyborami:)
wiesław
wiesław 11.10.2018, 07:56
To pp prostu Miś
dziab dziab
dziab dziab 11.10.2018, 01:15
Co druga płyta luźna. 2 solidne deszcze i wszystko będzie wybrzuszone. Brawo !
tt
tt 10.10.2018, 21:22
To co się dzieje w Starogardzie nadaje się na super komedię np. Miś :)
pax
pax 10.10.2018, 20:08
Impreza odbędzie się na placu budowy bo przecież nie będzie odbioru?
mieszkaniec
mieszkaniec 11.10.2018, 10:41
O ile pamiętam, tylko związki wyznaniowe są zwolnione z pewnych procedur związanych z imprezami masowymi. Może więc Nasz StaroGard jest związkiem wyznaniowym? To wiele by wyjaśniało
mm
mm 10.10.2018, 17:48
a jak dlugo beda trwaly poprawki robot na alei po uroczystym otwarciu? i znowu wiec wyborczy za nasze pieniadze
Alik
Alik 10.10.2018, 21:24
Zawsze możesz się przeprowadzić i płacić podatki gdzie indziej!
mm
mm 11.10.2018, 15:11
chyba tak zrobie bojak dalej bedxie rzadzil januszek ze swoja banda to starogard niedlugo zaoraja. banda nieudacznikow
Starogardzianin
Starogardzianin 11.10.2018, 18:20
Jakie to Polskie, narzekać ,ale przynajmniej coś się nareszcie dzieje i miasto pięknieje . Jak będziesz miał PIS to będą nam stawiać pomniki i miesięcznice co miesiąc robić!
mm
mm 11.10.2018, 19:12
w ktorym miejscu pieknieje? rynek zenada beton na betonie aleje to samo. zero zieleni drzewa w dinicach zielsko na aleii wyglada jakby jakis zeierz je przezul i wyplul. park zdrwasyowany a pienisdze nie stsrczy na najwazmiejszs czesc umocnienie brzegu rzeki. firma wykonawczs nie wie jak ma to zrobic bo nie ma doseiadczenia. przeciez to januszek przez 3.5 roku byl koalicji z pisem. jedni i drudxy nic nie warci. czy nasz a raczej wasz prezydent sciagnal do miasts jakiegos inwestora? zsdnego to pseudo stowarzyszenie tylko ma jeden cel stanowiska za noc nie robienie. pogonic tem motloch

Pozostałe