Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Urzędnicy usłyszeli Wasz apel!

  • 3.10.2018, 09:30
  • redakcja
Urzędnicy usłyszeli Wasz apel!
Podziel się:
Oceń:
Drodzy czytelnicy, w ubiegłym tygodniu na naszym facebookowym profilu opublikowaliśmy zdjęcia z Parku Miejskiego. Jedno ze zdjęć spotkało się z ogromną krytyką z Waszej strony. Przedstawiało ono zniszczone betonowe figury. Wasze głosy zostały zauważone i już po kilku dniach na profilu Urzędu Miasta pojawiła się odpowiedź prezydenta miasta. Figury mają zostać zabezpieczone. 

Nasze zdjęcia ukazywały lwa z ukruszonym kawałkiem głowy. Szybko rozgorzała dyskusja i Wasz sprzeciw przeciwko takiemu traktowaniu obiektów, które większości kojarzą się z okresem dzieciństwa i beztroskiej zabawy. Wasze oburzenie dotarło również do władz miasta, które wydały komunikat. 
Czytamy w nim: 
- Nie ma zgody na dewastację w Starogardzie! Prezydent uspokaja wszystkich zbulwersowanych losem naszych parkowych zwierzaków. Nie zgadza się na to, co się zdarzyło. Dlatego niezwłocznie wezwie wykonawcę modernizacji parku do natychmiastowego zabezpieczenia kamiennych figur oraz naprawy uszkodzonego lwa lub wykonania nowego.
Cieszymy się, że wspólnie udało nam się ocalić charakterystyczne dla parku obiekty! :) 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LWY
LWY 16.11.2018, 07:07
Lwów nie da rady odnowić :(
Piotr
Piotr 16.10.2018, 14:11
To są Lwy z mojego dzieciństwa.Moje dzieci mają zdjęcia z nimi..Wykonawca powinien odrestaurować taką fajną ozdobę.A co z drugim lwem oraz zegarem słonecznym...?
Po za tym wykonawca to jakaś niedojda!!!!!
man
man 4.10.2018, 21:12
jeżeli rynek jest wizytówką to tak wszystko będzie wyglądać -tu nie doróbka tam niedoróbka.Najważniejsze,że bedzie otwarcie- jeszcze damy radę przed wyborami. tu zdjęcie tam zdjęcie
man
man 4.10.2018, 21:08
W mieście smog 6 miejsce w polsce a u nas w parku wycina sie ponad 100 drzew.
Jeszcze nie tak dawno temu w kraju zbierano kasztany ,by ratować kasztanowce. W stg bez namysłu wycięto jeden z piękniejszych kasztanowców dla idei. Co komu przeszkadzał ten kasztanowiec przy moście w parku!!!! Ile kasy dało z to drewno? Park to demolka! Nie wierzę, by ktoś zapłacił za tego lwa. Jakoś to będzie.
anty_man
anty_man 5.10.2018, 12:13
A co drzewa mają wspólnego ze zwalczaniem smogu? Kiedy świeci słońce, drzewa pobierają dwutlenek węgla i zamieniają go na cukier i tlen. Jednocześnie muszą oddychać. Tlenem. Zużywają tlen , który wytworzą. Kiedy brak słońca, tlen wyłącznie zużywają. Są tlenowymi szkodnikami
Krystyna
Krystyna 4.10.2018, 11:21
Heh.. jak się już, Szanowni Urzędnicy, ruszycie na kontrole, to polecam zobaczyć jak zabezpieczony jest teren prac termomodernizacyjnych przy SP8! Pełnia profesjonalizmu! Czekamy na wypadek ze szkolnym dzieckiem?
Lubich
Lubich 4.10.2018, 11:18
Do zestawu fuszerek starogardzkich dodam nawierzchnię ulicy Lubichowskiej - polecam urzędasom ruszyć tyłek w deszczu (nie musi być ulewa) i zobaczyć jak powstaje cudowne jeziorko... Do tego dodać nawierzchnię, która po 3 latach wygląda dokładnie tak, jak ta część nieremontowana i mamy pełną profeskę nadzoru właścicielskiego! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo specjaliści w UM!
julia
julia 4.10.2018, 19:01
lubichowska to sprawa starostwa , tam i w pzd szukajcie winnych
ferdek
ferdek 7.10.2018, 07:28
dlatego nie głosujemy na nikogo z koalicji obywatelskiej - ani do miasta , ani do powiatu
tutam
tutam 3.10.2018, 21:16
Pisałem już o tym kilka miesięcy temu: remonty w Starogardzie to przede wszystkim największa w dziejach DEWASTACJA miasta. Balustrady przy pieszym moście na Wierzycy (trakt Goldfarba), pompa wodna przy pomniku Mickiewicza, teraz ten lew. Nie dla chaotycznego i bezmyślnego rozkopywania miasta!
mk
mk 3.10.2018, 14:51
przeciez te pseudo remonty w starogardzie to jedna wielka fuszerka, zero nadzoru. rynek porazka aleja porazka park szkoda gadac pelna dewastacja firma ktora to robi nie ma pojecia o robotach jakie trzeba wykonac przy umacnieniu koryta rzeki. to jest jakas paranoja tylko januszek i jego przy***sy sa zadowolone. czekam na pierwszy snieg i slizgawke na podgornej jak samochody beda sie zeslizgiwac na kanalowa. dosc takiego partactwa dosc takiego prezydenta dyletanta i kolesiostwa. lepiej zrobic jedna inwestycje a dobrze niz spartolic kilka
km
km 3.10.2018, 20:04
Ty chyba bardzo nienawidzisz tego miasta co?
dziab dziab
dziab dziab 3.10.2018, 14:49
Kur.. te fajne lwy. W 95 sobie tam z kolegami zdjęcia robiliśmy :(
Wiesław
Wiesław 3.10.2018, 10:15
Chcemy innego Prezydenta jak Stankowiak
tak myślę
tak myślę 3.10.2018, 17:53
Ale tu nie ma kampanii, a poza tym uważasz, że to prezydent wykonuje remonty? Zamiast ujadać, trzeba było złożyć wniosek , że ktoś tam partoli robotę
elka
elka 3.10.2018, 10:36
Wiesiu nie dokazuj....
tt
tt 3.10.2018, 10:07
Jeżeli ktoś odbierze tak spartaczoną inwestycję to zastanawiam się czy nie powinni zając się tym odpowiednie służby .
szok
szok 3.10.2018, 21:49
ojej jaki lokalny patriota! straszysz czy się boisz
ttt
ttt 3.10.2018, 20:06
złóż donos i będziesz szczęśliwy.
obywatel
obywatel 4.10.2018, 00:13
Skoro ty jako urzędnik nie potrafisz nadzorować odpowiednio wykonanych prac . To ktoś kto ma pojęcie powinien zając wasze miejsca w tym pseudo urzędzie ! Mam nadzieję że nowy prezydent zrobi porządek z tą hołotą z ulicy gdańskiej !!!!!
ada
ada 3.10.2018, 09:58
Urzędasy maja za daleko, by robić tam kontrolę. No tak i jeszcze ten zakaz ruchu nie można wjechać samochodem to już nikt tyłeczka nie ruszy. Nie tylko ten lew jest problemem w parku. Panie, panowie urzędnicy ruszyć tyłeczki. Zapraszam na wycieczkę po parku , ba po ryneczku - panie zapraszam na spacerek po ryneczku po chodnikach w szpileczkach od razu zrozumieją co jest nie tak. Mam nadzieję ,że na wejściach na rynek zostaną postawione znaki zakazu poruszania się w szpilkach:) , bo miasto nie odpowiada za straty i uszkodzenia ciała.
leo
leo 3.10.2018, 10:55
Na rynku te centymetrowe niewypełnione szpary między płytkami są rewelacyjne:):):) . Co do parku to szkoda gadać.
winnie
winnie 3.10.2018, 10:40
Po tych równych płytach masz problem z chodzeniem w szpilkach....coś mi się wydaje, że albo ty nie jesteś ada albo po prostu nie potrafisz chodzić w szpilkach!!!

Pozostałe