Czwartek, 18.07.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Bezpieczna droga do szkoły

  • 25.09.2018, 08:50
  • redakcja
Bezpieczna droga do szkoły
Podziel się:
Oceń:
Od ponad 3 tygodni uczniowie uczęszczają do szkół. Oznacza to, że na drogach prowadzących do placówek pojawiło się mnóstwo dzieci. Aby uniknąć wypadków i sytuacji niebezpiecznych, w Starogardzie Gdańskim zorganizowano akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

W ramach wspólnego projektu Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji odbywają się spotkania z uczniami szkół podstawowych. Dzieci mają na nich okazję przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego i dowiedzieć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Takie spotkania są ważne szczególnie dla pierwszoklasistów. 11 września z uczniami pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II spotkał się też zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski. Wspólnie z dyrektorem Ryszardem Hapońskim oraz nauczycielkami rozdawał odblaskowe worki do butów i opaski. 
– Dzisiaj dostajecie od nas odblaski. Noście je ze sobą zawsze – mówił wiceprezydent Maciej Kalinowski. - Dni są teraz coraz krótsze. Szybko robi się ciemno, a one sprawią, że będziecie widoczni na drodze. Kierowcy z daleka będą mogli Was zobaczyć. Pamiętajcie o tym – tłumaczył. 
 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel
obywatel 25.09.2018, 21:16
Szkoda że policja marnuje czas na coś co powinni robić nauczyciele i rodzice. Teraz wiem dlaczego na ulicach brakuje policjantów :)
ehhh
ehhh 25.09.2018, 19:03
Zapewne świetnie zmarnowane pieniądze na tak "debilną" akcję. Takie coś powinni dostać dzieci od wychowawcy z przypomnieniem: By przejść na przejściu dla pieszych bez świateł należy się dokładnie rozejrzeć czy nie nadjeżdża jakiś pojazd, a na sygnalizacji przechodzić tylko na zielonym.
Proszę 1 minuta i dzieci nauczone.

Pozostałe