Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Wspólnie posprzątajmy okolicę

  • 21.09.2018, 04:25
  • redakcja
Wspólnie posprzątajmy okolicę
Podziel się:
Oceń:
Rozpoczyna się finał jubileuszowej 25. edycji akcji „Sprzątania Świata – Polska”. Wielkie sprzątanie Starogardu Gdańskiego odbędzie się w weekend 21-23 września 2018 r. Tym razem akcji przyświeca hasło „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły, ośrodki, instytucje, które jeszcze nie zadeklarowały swojego udziału oraz każdego mieszkańca do włączenia się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska” 2018. Przez trzy dni od piątku 21 do niedzieli 23 września będziemy wspólnie sprzątać miasto. Po raz kolejny razem postaramy się, aby nasze najbliższe otoczenie stało się czystsze i piękniejsze. Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie. „Sprzątnie Świata” to doskonała okazja do spotkania się i wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców. Powakacyjne porządki przydadzą się trawnikom, skwerkom, a i niejednemu osiedlu.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Dla wielu osób – szczególnie dla dzieci i młodzieży będzie to też okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat efektywnej segregacji śmieci oraz dostrzegania w odpadach ich surowcowego potencjału. Celem tegorocznej edycji jest właśnie wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich, poprzez selektywną zbiórkę, trzykrotnie więcej! Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Organizatorami akcji na terenie Starogardu są Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Z ramienia UM akcję koordynuje Wydział Ochrony Środowiska. Wszystkie osoby, które zadeklarowały udział w starogardzkim sprzątaniu świata zapraszamy na ulicę Zblewska 18 po odbiór worków i rękawic jednorazowych. Wszystkich, którzy taką deklarację chcą dopiero złożyć, do zgłaszania udziału osobiście przy ul. Zblewskiej 18 lub telefonicznie pod numerem 58 56 137 78.

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On
On 21.09.2018, 22:22
Niech komorowski wielki naczelnik sam weźmie sie do roboty.

Hulk
Hulk 21.09.2018, 22:05
Przecież te gumowe rękawice nie są nawet przystosowane do takich małych rączek.
Biedne dzieciaczki.Trudno takim sprzętem zbierać im psie kupy z chodnika.
toscana
toscana 21.09.2018, 21:41
Zagnać do roboty tych co pod sklepem stoją i tych co we więzieniu siedzą a nie nasze dzieci . Nasze miasto jakby się postarało o więcej śmietników na każdej ulicy to mieszkańcy mieli by gdzie te śmieci wyrzucać przez cały rok .
.
. 21.09.2018, 18:32
Kretynizm.Dlaczego moje dziecko ma podnosić pety po jakimś wuju z ulicy?
Ja swoje dziecko wychowuję aby nie śmieciło.
Ulice niech sprzątają służby do tego opłacane.
rozsądny
rozsądny 30.01.2019, 15:05
kretynizmem jest właśnie patrzenie na zasadzie "to nie moje" itd, a samo sprzątanie swojej najbliższej okolicy należy raczej rozpatrywać w kategoriach lokalnego patriotyzmu i tyle w temacie!
bigs
bigs 30.01.2019, 21:31
Czego? Patriotyzmu? Pogięło cię? To jest wg ciebie patriotyzm, że twoje dziecko będzie zbierało pety po jakimś cwaniaku który je wyrzucił na ziemię, albo psie kupy po psach, których właściciele tego nie zrobili? Bezwzględne kary za śmiecenie to będzie czysto!

Pozostałe