Sobota, 19.01.2019

Wspólnie posprzątajmy okolicę

  • 21.09.2018, 04:25
  • redakcja
Wspólnie posprzątajmy okolicę
Podziel się:
Oceń:
Rozpoczyna się finał jubileuszowej 25. edycji akcji „Sprzątania Świata – Polska”. Wielkie sprzątanie Starogardu Gdańskiego odbędzie się w weekend 21-23 września 2018 r. Tym razem akcji przyświeca hasło „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły, ośrodki, instytucje, które jeszcze nie zadeklarowały swojego udziału oraz każdego mieszkańca do włączenia się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska” 2018. Przez trzy dni od piątku 21 do niedzieli 23 września będziemy wspólnie sprzątać miasto. Po raz kolejny razem postaramy się, aby nasze najbliższe otoczenie stało się czystsze i piękniejsze. Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie. „Sprzątnie Świata” to doskonała okazja do spotkania się i wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców. Powakacyjne porządki przydadzą się trawnikom, skwerkom, a i niejednemu osiedlu.

Dla wielu osób – szczególnie dla dzieci i młodzieży będzie to też okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat efektywnej segregacji śmieci oraz dostrzegania w odpadach ich surowcowego potencjału. Celem tegorocznej edycji jest właśnie wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich, poprzez selektywną zbiórkę, trzykrotnie więcej! Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Organizatorami akcji na terenie Starogardu są Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Z ramienia UM akcję koordynuje Wydział Ochrony Środowiska. Wszystkie osoby, które zadeklarowały udział w starogardzkim sprzątaniu świata zapraszamy na ulicę Zblewska 18 po odbiór worków i rękawic jednorazowych. Wszystkich, którzy taką deklarację chcą dopiero złożyć, do zgłaszania udziału osobiście przy ul. Zblewskiej 18 lub telefonicznie pod numerem 58 56 137 78.

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On
On 21.09.2018, 22:22
Niech komorowski wielki naczelnik sam weźmie sie do roboty.

Hulk
Hulk 21.09.2018, 22:05
Przecież te gumowe rękawice nie są nawet przystosowane do takich małych rączek.
Biedne dzieciaczki.Trudno takim sprzętem zbierać im psie kupy z chodnika.
toscana
toscana 21.09.2018, 21:41
Zagnać do roboty tych co pod sklepem stoją i tych co we więzieniu siedzą a nie nasze dzieci . Nasze miasto jakby się postarało o więcej śmietników na każdej ulicy to mieszkańcy mieli by gdzie te śmieci wyrzucać przez cały rok .
.
. 21.09.2018, 18:32
Kretynizm.Dlaczego moje dziecko ma podnosić pety po jakimś wuju z ulicy?
Ja swoje dziecko wychowuję aby nie śmieciło.
Ulice niech sprzątają służby do tego opłacane.

Pozostałe