Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Bili, więzili i znęcali się nad bezdomny. Sprawcy wyszli na wolność?!

  • 20.09.2018, 10:00
  • redakcja
Bili, więzili i znęcali się nad bezdomny. Sprawcy wyszli na wolność?!
Podziel się:
Oceń:
W lutym ubiegłego roku pisaliśmy o sprawie 44-letniego bezdomnego, który był przetrzymywany w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Starogardzie Gdańskim. Mężczyzna był brutalnie bity, okaleczany maczetą, a także na jego ciele znaleziono wiele ran postrzałowych. Oprawcy – 23 i 40-letni wówczas mężczyźni trafili do aresztu, a o ich dalszych losach zadecydować miał sąd. Jak udało nam się dowiedzieć, 24 sierpnia oskarżeni mężczyźni opuścili areszt. Prokuratura zawnioskowała o ich ponowne zatrzymanie.

12 lutego 2017 roku kilka minut po godzinie 5 nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o udzielaniu pomocy medycznej mężczyźnie, który posiada liczne obrażenia ciała. Funkcjonariusze, którzy podjęli w tej sprawie interwencję wstępnie ustalili, że ranny mężczyzna mógł być prawdopodobnie przez kilka ostatnich tygodni przetrzymywany przez dwóch mężczyzn w jednym ze starogardzkich mieszkań. 

1100 paczek nielegalnych papierosów i zakazane używki 
W toku sprawy okazało się, że sprawcy tego przestępstwa strzelali do pokrzywdzonego z wiatrówki, powodując liczne obrażenia ciała. Kryminalni ustalili personalia tych osób i już po kilku godzinach od zgłoszenia zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni wówczas mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę.
W wyniku przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany 23-latek, policjanci zabezpieczyli długą i krótką  broń pneumatyczną wraz ze śrutem, maczety, noże myśliwskie, sztylety oraz pałki drewniane. (...)


Sąd uchylił areszt 
Oskarżeni usłyszeli zarzuty między innymi dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, uszkodzenia ciała, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W styczniu br. ruszył proces sądowy w tej sprawie. 
- W dniu 24 sierpnia bieżącego roku sąd uchylił areszt wobec obu oskarżonych, uznając, że na obecnym etapie przeprowadzono większość dowodów. Zminimalizowana została obawa  utrudniania przez nich  postępowania – mówi nam prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsk (...)

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 
 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Georg
Georg 21.09.2018, 12:15
Tak uczy PIS polskiego nacjonalizmu.
tutam
tutam 20.09.2018, 22:51
"Bili, więzili i znęcali się nad bezdomny" - czy to być po polskiemu?
obywatel
obywatel 20.09.2018, 22:48
Wolne sądy, kon-sty-tu-cja - Gdzie są teraz ci wszyscy obrońcy sądów? Czy to nie oni najgłośniej darli japę, żeby zostawić starych sędziów? Gdzie teraz jesteście? Zabierzcie głos. No, czekam.
Ja
Ja 21.09.2018, 09:29
Z tego wszystkiego wychodzi,ze bezdomny to nie czlowiek i Jego konstytucja nie dotyczy.mozna go bic,wiezic... I jak ma byc dobrze?Na co przepisy jak sedzia i tak robi co chce,bo mu wolno...
.
. 20.09.2018, 16:29
Wypuścili ich na wybory.
Janusz Niegajos
Janusz Niegajos 20.09.2018, 12:25
Patrzysz na artykuł, czytasz, że sąd uchylił areszt. I nagle wjeżdża reklama Sebixa K. z partii mającej w nazwie prawo i sprawiedliwość.

Pozostałe