Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Wspólna konferencja prasowa Sebastiana Dadaczyńskiego z Kacprem Płażyńskim

  • 14.09.2018, 11:41 (aktualizacja 18.09.2018 16:20)
  • redakcja
Wspólna konferencja prasowa Sebastiana Dadaczyńskiego z Kacprem Płażyńskim
Podziel się:
Oceń:
Łączymy Skarszewy z Gdańskiem – to hasło przewodnie konferencji prasowej kandydatów na włodarzy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Sebastiana Dadaczyńskiego i Kacpra Płażyńskiego. Spotkanie odbyło się w miniony piątek przy drodze wojewódzkiej 224 w Skarszewach. Podczas rozmów omówiono najważniejsze elementy współpracy obu miast.

Kandydat na burmistrza Skarszew Sebastian Dadaczyński zaprosił media i mieszkańców na plac przy drodze wojewódzkiej 224, która wymaga kapitalnego remontu. To jedno z wielu zadań, które po objęciu fotela burmistrza Sebastian Dadaczyński będzie chciał zrealizować. 
- W sprawie remontu drogi będziemy zabiegać w nowej kadencji Sejmiku Województwa Pomorskiego po wyborach. Liczymy, że dojdzie tam do zmiany władzy – mówił na wstępie. 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Dadaczyński z poparciem Płażyńskiego 
Kolejnymi omówionymi tematami były m.in. komunikacja autobusowa oraz – co się z tym wiąże – wycieczki dla najmłodszych mieszkańców gminy do miasta Gdańska.
- Wielu naszych mieszkańców pracuje w Trójmieście, ale mają problem z transportem, często dojeżdżają jedynie do Godziszewa, a stamtąd łapią okazję do Skarszew – zauważył kandydat Prawa i Sprawiedliwości ze Skarszew. - W ramach współpracy obu miast będziemy organizować wycieczki dla dzieci, aby mogły poznać uroki Gdańska, korzystać z rejsów po Bałtyku itd. - kontynuował. 
W programie wyborczym nie zabrakło również nawiązania do promocji gminy. 
- Promocja gminy Skarszewy w Gdańsku na międzynarodowych imprezach. Będziemy tak działać, by nasze organizacje mogły na przykład prezentować się podczas całego Jarmarku św. Dominika, a tym samym zachęcać turystów do odwiedzenia Kociewia – mówił Dadaczyński. 
Sebastian Dadaczyński podziękował Kacprowi Płażyńskiemu za obecność i poparł jego kandydaturę, zachęcając jednocześnie mieszkańców Gdańska, posiadających domki letniskowe w gminie, aby oddali swój głos właśnie na kandydata PiS-u. Kacper Płażyński nie pozostał bierny i również zaapelował, aby skarszewiacy zagłosowali na Sebastiana Dadaczyńskiego. 
- Skarszewy potrzebują zmiany i taką dobrą zmianą jest właśnie Sebastian Dadaczyński. Jest to osoba, która nie rzuca słów na wiatr i warto na niego postawić – podsumował Płażyński. 

Mieszkańcy poznali kandydatów do rady
Dzień wcześniej, w czwartek 13 września podobna konferencja odbyła się na skarszewskim rynku. 
Kandydat PiS-u przedstawił wówczas 10 najważniejszych zadań, które zamierza realizować. Wśród nich znalazły się: budowa mieszkań komunalnych; tworzenie żłobków; ściągnięcie do Skarszew karetki pogotowia; modernizacja dróg śródpolnych; poprawa infrastruktury sportowej; pomoc rolnikom; wsparcie przedsiębiorców, dbałość o czystość i porządek w gminie; aktywizacja młodzieży i seniorów; a także ożywienie Borówna Wielkiego. Sebastian Dadaczyński przedstawił również wszystkich kandydatów do rady miejskiej i powiatowej, a następnie sami kandydaci przedstawili najważniejsze cele, jakie będą starali się zrealizować. 
 

_redakcja

Zdjęcia (6)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

senior
senior 14.09.2018, 22:22
Pan A.Podgórniak bardzo udziela się w każdej kampanii wyborczej cztery lata temu był bardzo aktywny w kampanii obecnego burmistrza ale widocznie jego oczekiwania się nie spełniły co do własnej osoby to teraz próbuje z następnym może mu się uda , taka chorągiewka na skarszewskim wietrze , takich właśnie widzimy na zdjęciach z tej konferencji.
senior
senior 14.09.2018, 22:03
Bardzo szkoda ze Pan Płażyński daje się nabrać i udziela się w takim towarzystwie podszywajacego się pod PiS
d.c
d.c 14.09.2018, 19:46
pis - po jedno zło.
$$$
$$$ 14.09.2018, 19:52
coś się tobie nieuku P***iło , dno to koalicja obywatelska !!!
euro
euro 14.09.2018, 20:01
Dno to ty masz na drugie dolarku.
Ja
Ja 14.09.2018, 16:50
Widze ze ludzie obecnego burmistrza wzieli sie za komentowanie artykułów na wszystkich portalach. Ponoc w gminie mają za to płacone. Nawet powstal specjalny pokoj do hejtowanja dadacza. A ze młody to jakas roznica ? Ech .
Olo
Olo 14.09.2018, 13:50
Jest coś w tym Płażyńskim takiego, ale takiego , że aż mrozi ze strachu.
kiker
kiker 14.09.2018, 13:40
Na zdjęciu dwóch kandydatów, którzy dostaną ogromny łomot w najbliższych wyborach.
Radek
Radek 14.09.2018, 13:06
Patusy nie płacą za mieszkania długi ogromne,dewastują je, przerabiają na pijackie meliny z których cuchnie a ten woła, że mieszkania plus będzie budował a ja mam na to wszystko pracować?.Dzieci bez kontroli wychowują się w rodzinach patologicznych rodzice nie pracują uzależnieni od używek a to wszystko w Skarszewach.
henio
henio 14.09.2018, 12:58
Weź się lepiej człowieku za tych co chleją, nic nie robią, mają dzieci i nie pracują a w tych rodzinach dochodzi do przemocy a partią którą reprezentujesz krzyczy , że to sukces.Po co ten Ośrodek Pomocy Rodzinie w Skarszewach skoro rodziny dobrze wydatkują pieniądze.Mam dosyć płacenia na alkoholików, degeneratów, recydywistów i rodziny z niebieską kartą które dalej mają pod opieką dzieci.Skarszewiacy nie dajcie się zwieść.
Miłosz
Miłosz 14.09.2018, 12:53
Co on taki z plastiku?
Skarszewiak
Skarszewiak 14.09.2018, 12:48
"Już wkrótce przeczytacie więcej o tej sprawie"
Nie, dziękujemy. Nie interesują nas obiecanki małolatów.
Darujcie sobie.
cichy
cichy 14.09.2018, 12:46
Co ma przyszły prezydent Gdańska do Skarszew?? Bzdur ciag dalszy
mieszkaniec
mieszkaniec 14.09.2018, 12:45
Rozdawnictwa i obiecanek ciąg dalszy a to wszystko na koszt podatnika brawooo!!!!!!!!!!!!

Pozostałe