Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Okradają piwnice, a łup sprzedają w lombardach

  • 13.09.2018, 10:01
  • redakcja
Okradają piwnice, a łup sprzedają w lombardach
Podziel się:
Oceń:
Do naszej Redakcji zgłosił się Czytelnik, który zwrócił uwagę na problem kradzieży w mieście. Jak twierdzi, złodzieje grasują w piwnicach i zabierają drobne, lecz kosztowne rzeczy. Następnie całość trafia do lombardów, gdzie zostaje spieniężona. Ofiary kradzieży rzadko zgłaszają na policję, że doszło do takiego incydentu, przez co dają złodziejom przyzwolenie.

Piwnica to miejsce, gdzie często włamuje się złodziej. Z takim spostrzeżeniem zwrócił się do nas mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który sam padł ofiarą kradzieży. Rabusie wynieśli z jego piwnicy kilka drobnych przedmiotów, po czym najprawdopodobniej upłynnili je w lombardach. 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

„Zostałem ofiarą kradzieży”
Mieszkańcy bloków często trzymają wartościowe rzeczy w piwnicach. Wśród nich często można znaleźć rowery, sprzęty techniczne i elektronarzędzia. To wszystko kusi złodziei. 
– Ludzie bardzo często bagatelizują drobne kradzieże, a przez to złodzieje robią się jeszcze bardziej zuchwali i czują się bezkarni – mówi mieszkaniec Starogardu, informujący nas o całej sprawie. – Niedawno sam zostałem ofiarą takiej kradzieży. Sprawę zgłosiłem na policji. Funkcjonariusz zapewnił mnie, że sprawdzą lombardy. Uważam jednak, że w tej sytuacji trzeba działać znacznie bardziej. Każda kradzież powinna zostać natychmiast zgłoszona na policję, żeby ukrócić ten przestępczy proceder. 

Zadbajmy o atestowane zamki 
Funkcjonariusze radzą, by zadbać o dobry stan techniczny zabezpieczeń komórek piwnicznych. Niestety, w przypadku bloków samo zabezpieczenie wejścia do piwnic pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Często do tego miejsca ma dostęp wiele osób, nawet niekoniecznie mieszkańców, a drzwi piwnic łatwo otworzyć każdym kluczem. 
- Pomieszczenie, w którym zostawiamy cenne rzeczy  na dłużej, warto wyposażyć w nowe atestowane zamki albo swoją piwnicę zamykać za pomocą odpowiednich, mocnych kłódek, a rower dodatkowo przypiąć. Dobrze też często sprawdzać nasze pomieszczenie oraz główne wejście do piwnic. Zasada zamykania i kontrolowania drzwi do piwnic powinna być przestrzegana przez wszystkich lokatorów – radzą funkcjonariusze policji. 
 

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 14.09.2018, 18:52
obywatel. wystarczy latarką zaświecić między szczeliny drewniane w tych piwnicznych drzwiach i wszystko widzisz co jest w środku.
Najgorsze co jest to zostawianie otwartych wejść do piwnic od korytarza.
Teraz zbliżają się chłodne dni, zima, więc kilka bezdomnych z przyjemnością będzie szukała piwnic do spania.
obywatel
obywatel 14.09.2018, 11:02
Przecież kradzieże w piwnicy to nikt z po za mieszkańców danego bloku ! Sąsiad sąsiada okrada i tyle w temacie ! Kto z zewnątrz wchodziłby np. w nocy do jakiegoś bloku, potem do piwnicy i jeszcze wiedziałby jaką piwnicę okraść ?
Wolnościowiec.
Wolnościowiec. 13.09.2018, 16:13
Drogi andrzeju nie wiem jaką ty masz piwnicę, ale ponad 90% drzwi od piwnic wygląda jak na obrazku powyżej. Piwnice to były i będą najlepsze miejsca do kradzieży, bo są bardzo słabo zabezpieczone (np.słabe kłódki). Z jednej strony wstawiając nowe drzwi pokazujesz, że masz coś cenniejszego w piwnicy co jeszcze bardziej ciekawi złodzieja.
NAJWAŻNIEJSZA ZASADA to taka by zakluczyć drzwi Do piwnicy od klatki schodowej. Jak złodziej dostanie się do piwnicy w nocy to już nikt go nie powstrzyma, bo większość śpi i nic nie słyszy, a ludzie często się boją zejść o 02:00 w nocy i zobaczyć kto to jest.
andrzej jak ktoś pokaże jak zrobić nalewkę z czarnej porzeczki na "jednym z popularnych serwisów" to rozumiem, ze to powinno być karalne bo "nakłania" do spożywania alkoholu ?
zakaż wszystkiego. Zakaż również filmików instruktażowych dotyczących sztuk walki, samoobrony, bo ktoś kto się tego nauczy może zacząć bić ludzi na ulicy i nawet ZABIĆ !!! ....
andrzej
andrzej 13.09.2018, 12:20
Jeśli tak wyglądają wasze antywłamaniowe drzwi do piwnic jak na załączonym wyżej zdjęciu to mogę tylko pogratulować.Do tego śmieszne chińskie kłódeczki których można mnóstwo otworzyć jednym kluczem.Jak słyszę kogoś ,że ma dużą kłódkę to dopada mnie ironiczny śmiech.Propagowanie na jednym z popularnych serwisów internetowych filmików jak otworzyć każdą kłódke moim zdaniem powinno być karalne i podczepione pod nakłanianie do popełnienia przestępstwa.Naogląda się taki jeden z drugim i potem od słów do czynów jak to mówią.
Karol
Karol 13.09.2018, 11:46
21 wiek a nam pozostaje poruszać takie tematy w internecie oczywiście ogólnie, anonimowo aby nikogo przypadkiem nie urazić bo może popaść w depresje i jeszcze sprawę założyć.Tylko mała część społeczeństwa dostrzega tą manipulacje.Nie mam wyższego wykształcenia a i bez tego wiem skąd się bierze to wszystko.Kiedy jednak zastanowić się nad tym wszystkim nie chodzi tym na tych stołkach aby było bezpiecznie ale żebyśmy żyli w niepewności proponuje zagłębić się w temat nowego porządku świata.
Adam
Adam 13.09.2018, 12:04
Dziecko nie jest twoje tylko państwa.To państwo decyduje kiedy szczepić, jak wychowywać, nie można karać itd.Rodzice, , nauczyciele, policja nie mogą naprostować tych którzy myślą, że im wszystko wolno, bo zaraz media się tym zajmą jak dziecko z bujną wyobrażnią poskarży się.Nie ma obowiązku pracy, ale dlaczego jest obowiązek płacenia 500, 300 plus dotacje itd. na patologie gdzie dochodzi do przemocy , wszyscy wiedzą o tym a dzieci dalej się w takich rodzinach wychowują chłonąć zachowania rodziców.Wychodzę na ulice i widzę menelstwo cuchnące alkoholem i niedomyte z podbitymi oczami pod sklepami i na ławkach legalnie z alkoholem i nic nie można zrobić.Gdybym ja tak zrobił dostałbym duży mandat, ale ich karać nie wolno bo z czego zapłacą.Alimenciarze odsiadują wyrok zamiast odpracować to idą do wiezienia żrą za nasze a potem z naszych podatków płacimy ich długi.
Wolnościowiec.
Wolnościowiec. 13.09.2018, 15:52
Dokładnie. Jest partia, która ciągle na swoich spotkaniach to podkreśla, ale ludzie wolą popis....

Pozostałe