Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 12.09.2018, 05:10
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Ruszyła karuzela wyborcza
Po 4 kandydatów na prezydenta  i wójta

Karuzela wyborcza ruszyła pełną parą. Poznaliśmy już wszystkich kandydatów na prezydenta miasta i wójta gminy wiejskiej Starogard Gdański. Już teraz zapoznajcie się z ich sylwetkami i zobaczcie, jakie mają priorytety. 
 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU


Dwa pożary jednej nocy. W ogniu stanął ten sam budynek - W ubiegłą środę w godzinach nocnych strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku usługowo - handlowego przy ulicy Reymonta w Starogardzie Gdańskim. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą ze Starogardu, a także Ochotnicze Straże Pożarne z okolicznych miejscowości.

Jarosław Sellin z wizytą. w Państwowej Szkole Muzycznej - W ubiegłą środę do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim przybył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Niezwykły gość obejrzał postęp pracy w budynku. 

Spowodował kolizję pod wpływem alkoholu - Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 50-letni kierowca ciężarowej scanii, który w ubiegłym tygodniu zdecydował się wsiąść za kółko. Jego podróż zakończyła się uderzeniem w tył jadącego przed nim forda. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości 50-latkowi grozi teraz kara do lat 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Zapukali do jego mieszkania... 27-latek był zaskoczony widokiem policjantów - Starogardzcy policjanci zatrzymali 27-latka ściganego 2 listami gończymi. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd w celu odbycia łącznej kary 4 lat pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kryminalne. Podejrzany, aby uniknąć zatrzymania, posługiwał się fałszywym dowodem osobistym. Kryminalni zatrzymali go w jednym z mieszkań w małej miejscowości pod Starogardem Gdańskim. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, którzy ustalili jego prawdziwą tożsamość.

Okradają piwnice, a łup sprzedają w lombardach - Do naszej Redakcji zgłosił się Czytelnik, który zwrócił uwagę na problem kradzieży w mieście. Jak twierdzi, złodzieje grasują w piwnicach i zabierają drobne, lecz kosztowne rzeczy. Następnie całość trafia do lombardów, gdzie zostaje spieniężona. Ofiary kradzieży rzadko zgłaszają na policję, że doszło do takiego incydentu, przez co dają złodziejom przyzwolenie. 

Groźny wypadek zaprzęgu konnego. Do szpitala trafiło 9 osób - W czwartek 6 września służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nietypowym wypadku z udziałem wozu konnego. Do zdarzenia doszło około godziny 17. na polnej drodze w Suminie. Na miejsce zadysponowano strażaków, policjantów i kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego. W wyniku tego zdarzenia aż 9 osób trafiło do szpitala. 

Gmina inwestuje w drogi - 6 sierpnia podpisano protokół odbioru końcowego robót budowlanych dot. zadania pn.: „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych”. W ramach przedsięwzięcia wykonano utwardzenie nawierzchni drogi gminnej w Wysokiej za pomocą ułożenia płyt wielootworowych typu jomb na podsypce piaskowej o długości 66 0m i szerokości 4m za kwotę 236.818,30 zł brutto. Zadanie zostało dofinansowane w kwocie 73.830,00 zł ze środków budżetu Województwa Pomorskiego.

Spotkanie na moście. Przybyli mieszkańcy z całej wsi -  209 osób wzięło udział niezwykłym wydarzeniu, jakie zostało zorganizowane na moście w Pogódkach. Mieszkańcy wsi zebrali się, by zrobić wspólna fotografię na nowym moście. Mieszkańców odwiedził burmistrz gminy Skarszewy Jacek Pauli, a także ksiądz miejscowej parafii, który poświęcił obiekt. 

Narodowe Czytanie w Czarnej Wodzie - W ubiegły piątek o godzinie 11.00 na placu przy „Kulturalni” odbyło Narodowe Czytanie 2018. Akcja Narodowe Czytanie zainicjowana została przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 roku. Rozpoczęto ją lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Czytano już m.in. „Lalkę” Bolesława Prusa,  „Quo Vadis”  Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Niecodzienny koncert - Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim serdecznie zaprasza na koncert muzyki poważnej, który odbędzie się 13 września 2018 roku o godzinie 17.00 w auli PSM I st. przy ulicy Kościuszki 28 w Starogardzie Gdańskim.

Festiwal Zdrowia i Urody - W sobotę 8 września w Centrum Handlowym Kociewie odbył się Festiwal Zdrowia i Urody. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji i rozmaitych pokazów. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z porad specjalistów różnych dziedzin. Tego dnia przez CH Kociewie przewinęły się tłumy osób. 

Nie chroń mnie od pogardy dla katów… - W roku 1939 Niemcy rozpoczęli zabijanie nie tylko Polaków jako narodu. Pod koniec września, na naradzie w sopockim Grand Hotelu, Hitler wydał dyrektywę, pozwalającą zabijać ludzi niepełnosprawnych, także Niemców. W języku niemieckim rzeczownik Behinderte (niepełnosprawny) pochodzi od czasownika behindern, który znaczy zawadzać, utrudniać…  

Serialowy Tomek ruszył znajomym na pomoc. W jego rolę wcielił się Michał Hinc - Michał Hinc, komendant Hufca ZHP w Starogardzie Gdańskim zagrał w serialu telewizyjnym „Na ratunek 112”. Program z udziałem starogardzianina został wyemitowany 6 września na antenie telewizji Polsat. 

Z pasją po zdrowie - Klub sportowy KaEmKa i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim zapraszają na wielki piknik rodzinny „Z pasją po zdrowie”. Wydarzenie to odbędzie się już w najbliższą sobotę. Musicie tam być! 
 

 

_redakcja

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CZYTAJACY
CZYTAJACY 17.09.2018, 10:31
Stankowiak wypiera się POLITYKI ,A CO TO JEST?????????Kiedy burmistrz jest ważniejszy od posła. Samorządowiec to też polityk
Zbigniew Konarski • 17 września 2018 - 06:00
PODZIEL SIĘ (10) TWITTNIJ UDOSTĘPNIJ
Za pasem wybory samorządowe. Partie polityczne, lokalne komitety, cele rządu, oczekiwania mieszkańców - samorząd terytorialny działa w skomplikowanym labiryncie ścierających się idei, koncepcji i ambicji. Często jest istnym polem bitwy...
mieszkaniec
mieszkaniec 17.09.2018, 05:35
najlepiej żaden z tych ze zdjęcia - szkoda nerwów , fatygi , zdrowia , o odporności psychicznej nie wspomnę
Jaś S.Bankrut
Jaś S.Bankrut 16.09.2018, 13:31
Galantowa ze Smetowa jest w wojewódzkim plebiscycie wójtów na szarym końcu .Bije na głowę wszystkich w ilości negatywnych głosów.
To cała prawda .
Kopytkowo
Kopytkowo 16.09.2018, 13:21
Czas przyjść po rozum do głowy .
W Kopytkowie gm.Smetowo przez ostatnie cztery lata nic nie drgnęło ,maksymalny zastój.Oprócz plotek nic nie robią. Hej ,radni gdzie te dobre dzialania ?
Galantowa niech sie nie chwali stacją paliw bo to na grubo przed jej kadencją prywatna firma wykupiła grunty ,zrobiła projekt udzieliła wywiadu na projektu w gazecie .
Zadna jej zasługa.
Ostatnio mowi sie ,ze ona przymierza sie do sprzedazy budynku świetlicy wiejskiej i siedziby KGW prywatnej osobie .Oj ,biada sprzedać kolejne dobro gminne.
Mieszkancy mają oczy i potrafia ocenić co to za osoba.

wyborca
wyborca 16.09.2018, 08:52
nie głosujemy na koalicję obywatelską , bo to nic innego jak peło,kodziarze,nowoczesna i sld , a tym łobuzom i przekręciarzom już dziś mówimy NIE.
...
... 17.09.2018, 10:57
Nie głosujem na pis i ich naszą starogardzką przystawkę
Wyborca
Wyborca 15.09.2018, 21:09
Katarzyna Wolska radna Smętówka te dwa głosy to chyba twoje.
Mieszkańcy ci nie wybacza,ze przyłożyłaś rękę do sprzedaży budynku ,który miał być wyremontowany na świetlicę dla dzieci.
Tym bardziej ,ze były pozyskane przez poprzednią władze pieniądze unijne (70 procent kosztów remontu i wyposażenia)
Pierwsza wasza decyzja po wyborach zamiast dla dobra dzieci i mieszkańców to załatwienie interesu faceta który nic nie ugrał z poprzednią władza a tu mu poszło jak po maśle.
Żadnego wiatru nie było i zwiększonych kosztów remontu tez nie, to fikcja na potrzeby manipulacji mieszkańcami.
Beznadziejne wytłumaczenie.
Działanie na szkodę mieszkańców.Zmarnowaliście kupe unijnych pieniędzy.
Jak ci kobietom nie wstyd ?
Lepsze Smętówko
Lepsze Smętówko 16.09.2018, 12:06
To szczyt absurdu ,zeby sprzedac budynek gminny z działką ,ktory był przeznaczony dla dzieci i mlodziezy jako świetlica.
Na dodatek poprzednia władza pozyskała spore pieniadze na remont ,toz to idealna sytuacja.
Ale ci szkodnicy zaraz po objęciu rządów sprzedali mieszkańcowi ,ktory od dawna bezskutecznie starał sie o kupno budynku.
Wiatru nie było ,ktory podobno miał uszkodzić budynek.Wiatr to ma głowach obecna władza.Gdyby budynek był naprawde uszkodzony to prywatny własciciel by tego nie kupił.
Jemu zakup sie opłacał a gminie NIE.
Gdyby to była prawda z tym wiatrem to byłaby dokumentacja na tą okolicznośc jak dokładne ekspertyzy budowlane ,wyliczenie kosztow no i zdjęcia z tych niby pęknięć.
A takiej dokumentacji nie ma.
Na jakiej podstawie projektant na świstku papieru bez daty i wyliczeń napisał ,ze naprawa budynku nie jest intratna ? Szok co za bubel.
Pozdrawiamy Adama Z. ze Starogardu.
i dajemy czerwoną kartkę.
Nie dla szkodnikow i kłamców.
Smętówko
Smętówko 16.09.2018, 15:50
Czy to Adam Ząbek takie banialuki napisał bez przeprowadzenia ekspertyzy budynku w Smętówku ?
Ile niby miały wzrosnąć koszty tego remontu ? Tego nie napisał pan.
Panie Adamie kto tak robi ? Kawałek papieru bez daty i konkretnych obliczeń ? Pamięta pan ten papier ?
Moze to kilka zdań na konkretne zamowienie galantowej ? Prawdopodobnie zrobione zaocznie ? Bo ludzie są bezmyślni i uwierzą w to ?
Czy warto robić takie rzeczy ?
Skandal .

Wyborca
Wyborca 15.09.2018, 14:44
Trzymam kciuki za Konkolrwskigo moze zrobi porzadek w pisowskich klanach i starostwo tez sie zatrzesie na czele z skamienialym i ropasionym Chyla
Anty
Anty 15.09.2018, 21:18
Brawo .Nic dodać nic ująć zwłaszcza na temat Chyły.
Szkoda,ze wyborcy nie mogą poznać całej prawdy o Chyle.
kociewiak
kociewiak 15.09.2018, 07:40
koalicja obywatelska = PO,nowoczesna,ns,sk,sld = NIE ,NIE ,NIE
tylko nie pis
tylko nie pis 15.09.2018, 07:55
Pis out ze StG
Damian
Damian 14.09.2018, 19:54
Konkolewski ich rozniesie w pył
yeti
yeti 14.09.2018, 20:33
chyba zrobi w czerwone gacie i będzie smród , jak po platfusach
lekarz
lekarz 14.09.2018, 21:35
Cały czas zastanawiałem się yeti o jakich ty platfusach piszesz i wreszcie się dowiedziałem. Nazywasz platfusami swoje śmierdzące stopy, przez które cię z domu wywalono. Kup sobie odświeżacz to ci się w życiu polepszy .
anty posrańce
anty posrańce 15.09.2018, 08:05
coś ci się chłopcze pomyliło z kodziarzem,smrodziarzem i alimenciarzem - kijewskim
xyz
xyz 14.09.2018, 19:57
broń nas panie od zomowców , milicjantów i kapusiów wszelkiego rodzaju
kociewiak
kociewiak 18.09.2018, 15:37
szczególnie kapusiów i donosicieli z PO , którzy w brukseli opluwają nasz kraj , znacie tych łotrów : thusk,boni,thun,kudrycka itp...
mar
mar 13.09.2018, 18:56
Chłopcy z PiS nie pozwolili Konkolewskiemu startować w wyborach nie dali bezpłatnego, musiał odejść z pracy. PiS-owcy z tej samej branży ***op dostali i w wyborach startować mogą. Dla tych którzy napiszą że to normalne, gdy rządziło PO obecny szef Konkolewskiego startował do sejmu z PiS i nikt mu nie czynił przeszkód i nikt go z roboty nie wyrzucił. Styl i klasę trzeba mieć, a buractwo z człowieka w takich okolicznościach wychodzi :)
zomo
zomo 13.09.2018, 19:17
konkolewski to milicyjny emeryt coś ci się P***ilo
jacek
jacek 13.09.2018, 20:21
widziałem go też w mundurze krokodyla w tv , coś tu śmierdzi...
karol
karol 13.09.2018, 23:48
śmierdzą twoje nogi
belfer
belfer 15.09.2018, 13:28
karol , skończyłeś ty jełopie podstawówkę ???
belfer
belfer 17.09.2018, 19:39
do dziś nie znaleziono twojego świadectwa , chyba jest z tobą taka sprawa jak z aleksandrem kwaśniewskim i jego filipińskim syndromem
karol
karol 17.09.2018, 11:05
Skończyłem niestety muszę zejść do waszego poziomu w dyskusji, bo na moim byście się pogublili
Mieszkanka
Mieszkanka 13.09.2018, 08:03
Jeśli znajdzie się jakaś kobieta jako kandydatka na prezydenta to pójdę i zagłosuję !
.
. 13.09.2018, 15:15
A na taką Pawłowicz też byś poszła?
Szczerze wątpię.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.09.2018, 06:53
Głosuję na milicjanta.Na Berlince coraz niebezpieczniej. Może chodniki na wsiach porobi.Broń Boże na tego Kiliana. Okropny gniota..
karol
karol 13.09.2018, 08:11
przecież on nie chce wygrać, widziałeś jakąś kampanię, pewnie dogadał się z swoim sojusznikiem Stankowiakiem i oddaje walkowerem. Tylko co na to Jarosław?
zasłyszane
zasłyszane 13.09.2018, 12:47
Chodzą słuchy, że Kilian odda swoje głosy Stankowiakowi, żeby tylko kandydat Platformy nie wygrał
waldorf
waldorf 13.09.2018, 11:52
Chciałem oddać głos na pana prezydenta ale jeżeli prawdą jest że on się z pisem układa to ja dziękuję bo kogo jak kogo ale ich to tu nie trzeba. Zastanawiać może że ludzie się niczego nie uczą, miał przez ostatnie kilka lat obraz tego czym to grozi. No chyba że to tylko takie ludzkie gadanie.
gosc
gosc 13.09.2018, 21:00
Dlatego głosujmy na Stowarzyszenia a Partie na zbity pysk. I wtedy ich nie będzie takich Neumannów, Marczaków czy Kilianów.
niens
niens 14.09.2018, 09:37
A z kim to twoje stowarzyszenie się układa jak nie z PiSem. Wstyd mi za was!!!!!!!!!!!! WIELKI WSTYD
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.09.2018, 06:53
Głosuję na milicjanta.Na Berlince coraz niebezpieczniej. Może chodniki na wsiach porobi.Broń Boże na tego Kiliana. Okropny gniota..
gosc
gosc 12.09.2018, 21:30
Platformusy szczekajcie dalej. Nie wiem czemu to całe SK jeszcze chce z wami współpracować. Wstyd i tyle.
Trzeżwy
Trzeżwy 13.09.2018, 17:41
Chyba odwrotnie.
Chyła żenada.Czas na porzadki.
mar
mar 13.09.2018, 07:14
Żona powiedziała że nie sprawdzasz się w łóżku? To wchodzisz w neta poplujesz i od razu lepiej :)
.
. 13.09.2018, 15:18
Wchodzi w neta,popluje ale dalej mu nie staje.
sedesik
sedesik 13.09.2018, 16:23
kropa , ty już zrobiłeś rozbryzgowo , czuć fetor platfusie
cywil
cywil 12.09.2018, 19:35
milicja , zomo , policja ,sb , kto tam był , nie ma prawa nigdzie kandydować , dlatego markowi k. mówimy NIE...
olo
olo 12.09.2018, 20:21
widziałeś ile Konkolewski ma lat? Jaka milicja, jakie zomo, jakie sb. Może czas zacząć się leczyć z wiecznej nienawiści :) Ale dla niektórych to sens życia :)
sokrates
sokrates 12.09.2018, 19:29
koalicja obywatelska nic nie znaczy , nic nie zrobi , nie warto na nich głosować ,nie dajcie się wyborcy oszukać i zmanipulowac , po to zmienili nazwę , żeby kolejny raz wprowadzić was w błąd !!!!!
Czytelnik
Czytelnik 12.09.2018, 18:27
Narodowe czytanie było w sobotę chyba co?
bigi
bigi 12.09.2018, 12:08
Kto zostanie prezydentem? Niech zgadnę , może..........ten który zdobędzie najwięcej głosów?
.
. 12.09.2018, 14:45
Weź nie ***. Wygra ten co najwięcej naobiecuje.
Pati
Pati 12.09.2018, 12:07
Wygra Stankowiak. Tylko on ma pomysł na miasto
.
. 12.09.2018, 15:43
Taaa. On tak.
...Chyba w SimCity.
starogardzianin
starogardzianin 12.09.2018, 14:59
Zdaje się, że kiedyś miał pomysł na estakadę na parkiem? Chyba, że się mylę...
jungs
jungs 12.09.2018, 15:37
I o aquaparku na spotkaniu z młodzieżą gadał. A ja tu widzę że burmistrz Skarszew w swoim programie wpisuje basen przy hali sportowej i patrząc na jego pracę (wszystko robił od początku a nie odziedziczył po poprzedniku) przypuszczam że to zrobi. A w Starogardzie co ?
mieszkaniec
mieszkaniec 12.09.2018, 14:58
pomysl ale chyba na zrujnowanie do reszty miasta. obecna wladza to jakas kpina kumoterstwo i kolesiostwo. dosc januszowania w miescie
Mariola
Mariola 12.09.2018, 12:39
A jaki jeżeli mogę spytać? Interesują mnie: miejsca pracy, nowi inwestorzy, realizacja zadań, edukacja czyli szkoły i przedszkola, nadzór nad inwestycjami. Jaki na to ma pomysł on i reszta kandydatów. Bo mnie skejtparki otwarcia rynku i aleji nie kręcą, już za stara jestem i dobrze pamiętam Starogard zwany drugą Łodzią.
U
U 12.09.2018, 15:38
Wszystkich to interesuje.
Ale ci tam na zdjęciu właśnie tego nie zapewnią.
Mariola
Mariola 12.09.2018, 15:58
No to mamy klops. Bo jeśli oni tego nie zapewnią to co zrobić? Nikt inny już nie startuje.
U
U 12.09.2018, 16:36
Mały wybór wśród kandydatów oznacza ,że ludzie na wybory nie pójdą nie znajdując swojego reprezentanta. A jeśli nie pójdą to wygra PiS bo oni pójdą na pewno na wybory
Rozumiesz teraz rozmiar tragedii?.
pragmatyk
pragmatyk 12.09.2018, 13:45
Pamiętam przemówienie Pana Prezydenta na stadionie u zarania prezydentury. W co drugim zdaniu była mowa o nowych miejscach pracy i inwestorach, którzy mieli walić drzwiami i oknami. I co? Gdyby nie inwestycje zaplanowanie przez Stachowicza - przemilczanego w broszurach propagandowych - Pan Prezydent nie miałby się czym pochwalić. No może poza jedynym autorskim projektem – parkiem (a raczej skwerem bez drzew) Nowe Oblicze.
Dan
Dan 12.09.2018, 12:05
Na pewno czas zmienić Stankowiaka. Żadnych inwestycji żeby ludzie godnie zarabiali. Tylko kosmetyka zero strategicznych pomysłów.
pamela
pamela 12.09.2018, 12:11
Takie ładne zdjęcie widziałem chyba na fejsbuku - jeden z radnych uściskuje dłoń Pana prezydenta i zachęca do przeglądania strony ich stowarzyszenia. Zdjęcie ładne nawet, ale może by tak panowie to zdjęcie zrobili na tle np parku?
PK
PK 12.09.2018, 15:39
I Aleji gdzie się kostki już rozchodzą a co będzie gdy przyjdą deszcze i przymrozki.
JANKO
JANKO 12.09.2018, 16:11
NIE WIEDZIAŁEM ,ŻE PREZYDENT ŹLE UKŁADAŁ KOSTKĘ A TERAZ SIE ONA ROZCHODZI OJ OJ OJ.
mar
mar 12.09.2018, 20:24
chyba istnieje coś takiego jak nadzór inwestorski? ale strojenie gitary i granie do kotleta to raczej średnie umiejętności potrzebne do rządzenia miastem
zdziwiony
zdziwiony 12.09.2018, 20:58
Oj tam , oj tam. Umiejętności w Starogardzie nabywa się w rodzimej Alma Mater. Trzeba jeszcze znaleźć się w odpowiednim kręgu polityczno-towarzyskim.
ludwik XIV
ludwik XIV 13.09.2018, 09:12
Wszystko układa się w logiczną całość. Wystarczy spojrzeć na czyich budynków wiszą plakaty i wszystko robi się jasne.
mar
mar 13.09.2018, 11:00
Ty to zauważyłeś ale większość starogardzian staje i mówi: ale duże ale łądne, a pozostali mają takie małe :) nie zastanawiają się gdzie to wisi, ile to kosztowało
kolo
kolo 14.09.2018, 09:40
To trzeba im to wyjaśniać. Czas zakończyć tzw. układziki biznesowo-polityczne, to może w końcu pojawi się zielone światło dla inwestorów z zewnątrz.

Pozostałe