Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Gdzie się wybrać na wakacje w październiku?

  • 10.09.2018, 09:13 (aktualizacja 10.09.2018 09:15)
  • artykuł sponsorowany
Gdzie się wybrać na wakacje w październiku?
Podziel się:
Nie udało się nam wziąć urlopu w sezonie wakacyjnym? To nie koniec świata! Atrakcyjny wypoczynek można spędzić także w październiku. Odpoczynek od pracy poza miesiącami wakacyjnym to także idealne rozwiązanie dla osób nielubiących zatłoczonych miejsc. Sposobów na spędzenie urlopu w październiku jest wiele. Polskie morze i góry mogą być atrakcyjnym kierunkiem wyprawy, aczkolwiek pogoda może nam pokrzyżować plany. Zatem gdzie się wybrać na wakacje w październiku? My zdecydowanie polecamy zagraniczny wyjazd. Oderwiemy się od jesiennej szarówki za oknem i zdobędziemy pozytywną energię w ciepłym miejscu. Duży plus wyjazdu w październiku to niższe ceny niż w sezonie letnim.

Kierunek Egipt

To świetny kierunek podróży przez cały rok. Jednak staje się on bardziej atrakcyjny w sezonie jesiennym ze względu na mniej uciążliwe upały niż w miesiącach letnich. Właśnie wtedy temperatura osiąga optymalną wartość w granicach 22-29oC. Noce są ciepłe, a woda w Morzu Czerwonym nadal nadaje się do kąpieli.

 

Cypr – październikowy urlop pod palmami

Urlop na jednej z największych wysp Morza Śródziemnego to dobry pomysł. Kamieniste i piaszczyste plaże oraz piękna pogoda sprawiają, że Cypr każdego roku przyciąga dużą ilość turystów. W październiku średnia temperatura wynosi 27oC. Dodatkowy atut? Tańsze hotele i mniej zatłoczone plaże. Lokalne dania z oliwy, ryb oraz owoców morza zdobędą podniebienia niejednego smakosza. To idealne miejsce, jeśli chcemy odwiedzić małe, klimatyczne wioski, w których mieszkańcy zajmują się produkcją lokalnych win. Pasjonaci sportów wodnych również znajdą coś dla siebie, a krystalicznie czysta woda pozwoli na podziwianie podwodnej fajny i flory.

 

Izrael – niezwykłe państwo

Izrael przyciąga turystów z kilku powodów. Po pierwsze, panuje tam ciepły klimat, więc to idealne miejsce na odpoczynek, nawet jesienią. Po drugie, jest to miejsce dziedzictwa historycznego oraz religijnego. Ponadto, zachwyca kontrastem pomiędzy starożytnością, a współczesnością. Nie ważne, z jakiego powodu zdecydujemy się odwiedzić to państwo, ale warto je zobaczyć chociaż raz w życiu. Wycieczka, pielgrzymka, a może wczasy zorganizowane? To kraj o doskonale rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Stanowi ono także ważne miejsce kultu trzech wielkich religii: islamu, judaizmu i chrześcijaństwa. Z kolei piękne kurorty położone nad Morzem Martwym, Czerwonym i Śródziemnym zachwycą fanów wypoczynku na plaży.

 

Malta – urokliwe maleńkie państwo

Malta to piękne, aczkolwiek niewielkie państwo, które składa się z trzech występ: Malta, Gozo oraz Comino. Szczególnie przez turystów lubiana jest mała wyspa Malta, leżąca u brzegu Morza Śródziemnego, niedaleko Sycylii. Przepiękna Valletta, nazywana stolicą wyspy to miejsce szczególnie upodobane przez turystów. W tym kraju plaże są skaliste i piaszczyste, ale nadają wyjątkowego klimatu. Temperatura powietrza w październiku wynosi około 24oC. Urokliwe zatoki, skalne wybrzeże i kamienne groty w połączeniu z czystą wodą tworzą niesamowity krajobraz, który będzie cieszył nasze oko.

 

Portugalia – barwny kraj

Portugalia to kraj mający małą powierzchnię, ale pomimo tego zachwyca przyrodą i kulturą. Smaczna lokalna kuchnia, zabytkowe miasta (Porto, Lizbona) i klifowe wybrzeża urzekną nawet najbardziej wymagające osoby. Temperatura w październiku waha się około 23oC, więc zwiedzanie będzie bardzo komfortowe.

 

A gdy masz kłopoty z kasą….

Marzysz o zasłużonym wypoczynku? Jedyną przeszkodą w realizacji urlopu marzeń jest brak wystarczających oszczędności? Nie musisz rezygnować z wakacji! Pomocna może okazać się szybka gotówka - https://proficredit.pl/szybka-gotowka/. Pieniądze na koncie możemy mieć już w kilka minut. Pamiętajmy, że każde zaciągnięte zobowiązanie trzeba będzie spłacić w przyszłości. Jeśli zaciągnąć pożyczkę wakacje, przeanalizujmy, czy nasza sytuacja finansowa na to pozwala. Szybka gotówka często może być spłacana w ratach, co jest dużą jej zaletą. Z wakacji przywieziemy piękne wspomnienia, a spłata należności musi być dla nas obciążeniem.

artykuł sponsorowany

Pozostałe