Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Policja akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

  • 7.09.2018, 09:50
  • redakcja
Policja akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
Podziel się:
Oceń:
Zakończyły się wakacje i ruszyła policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci z drogówki szczególnym nadzorem objęli tereny w pobliżu placówek oświatowych, a funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzą wszystkich uczniów I klas szkół podstawowych, propagując zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wręczą elementy odblaskowe.

W trakcie minionego weekendu policjanci ze starogardzkiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny Weekend – Ostatni Weekend Wakacji”. Ich celem było m.in. zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym w związku z powrotami z wakacji, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach wylotowych z miasta.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji mundurowi objęli szczególnym nadzorem tereny przyległe do placówek oświatowych. Dodatkowo funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną, rozpoczęli cykl zajęć prewencyjnych z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych na terenie miasta i gminy Starogard. W trakcie lekcji z uczniami, którzy dopiero rozpoczęli naukę, policjanci omawiać będą zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Funkcjonariusze mówić będą również o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Jak pokazują minione lata, wspólne spotkania mundurowych z uczniami są doskonałą okazją do przybliżenia pracy policjanta oraz przekazania informacji o tym, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo.

Aby dzieci były bardziej widoczne na drodze, a tym samym bezpieczne, każde z nich otrzyma element odblaskowy, którego zakup dla każdego ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej sfinansowany został ze środków Urzędu Miasta i Urzędu Gminy w Starogardzie Gdańskim.

Pamiętajmy, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominają, że dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Ponadto uczniowie, którzy w drodze do i ze szkoły korzystają z pobocza drogi poza obszarem zabudowanym w okresie od zmierzchu do świtu, muszą być wyposażeni w elementy odblaskowe.

W tym szczególnym okresie policjanci apelują również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze w rejonach szkół i przedszkoli. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe