Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Depilacja laserowa Vectus w Gdyni - dlaczego wybrać ten laser?

 • 6.09.2018, 15:30 (aktualizacja 06.09.2018 15:35)
 • artykuł sponsorowany
Depilacja laserowa Vectus w Gdyni - dlaczego wybrać ten laser?
Podziel się:
Masz dość ciągłego usuwania włosków domowymi metodami? Po goleniu zostają Ci nieprzyjemne podrażnienia? Depilacja woskiem lub maszynką sprawia Ci ból? Zdarza Ci się zrezygnować ze stylizacji odsłaniającej ciało ze względu na włoski? Na wakacjach cały czas kontrolujesz, czy odrastające włosy nie są zbyt widoczne? A może walczysz z zapaleniem mieszków włosowych lub wrastającymi włoskami? Istnieje rozwiązanie wszystkich tych problemów – depilacja laserowa Vectus.

Vectus to najnowocześniejszy laser dostępny obecnie na rynku. Cenię go za to, że łączy w sobie najważniejsze cechy innowacyjnych zabiegów – jest bardzo skuteczny, a przy tym bezpieczny, a jego stosowanie jest dla pacjentów bezbolesne.mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica, posiadającej w ofercie depilację laserem Vectus.

igor-michajlowski-dermatolog.jpg

Bezpłatne konsultacje przed depilacją laserową

W Clinica Cosmetologica można skorzystać z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Wizytę przeprowadza doświadczony kosmetolog i ma ona formę szczegółowego wywiadu, na podstawie którego ustalany jest najlepszy plan kuracji. Ilość i częstotliwość wizyt zależy od wielu czynników, jak chociażby depilowany obszar, ale też rodzaj włosków. Ponadto podczas bezpłatnej konsultacji musimy się upewnić, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.mówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

julia-krajewska-depilacja.jpg

Umów się na depilację laserową w Gdyni:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 94

Depilacja laserowa Gdynia - vectusgdynia.pl

Jak działa Laser Vectus?

Diodowy laser Vectus to efekt wieloletniej pracy naukowców z Harvard Uniwersity. Jego działanie opiera się na fototermolizie selektywnej. Technologia ta początkowo znalazła zastosowanie w leczeniu zmian nowotworowych. Dziś wykorzystuje się ją właśnie w nowoczesnej kosmetologii, między innymi podczas depilacji Vectus.

Z punktu widzenia pacjenta ogromne znaczenie ma problem bólu. Wszelki dyskomfort redukowany jest dzięki zastosowaniu technologii Advanced Contact Cooling. To specjalna nakładka chłodząca, która nie tylko zmniejsza ból, ale zapobiega również pojawieniu się ewentualnych podrażnień.

Dużą rolę odgrywa też czytnik melaniny Skintel. Na podstawie jego pomiarów urządzenie automatycznie dobiera optymalną moc lasera. W efekcie zabiegi są jednocześnie skuteczne i bezpieczne.

Skuteczność lasera Vectus

Podczas serii zabiegów usuwa się około 95% włosów. Pozostałe mogą pojawić się w ciągu 12 miesięcy od ostatniej depilacji. Są to włosy, które podczas wizyt nie znajdowały się w fazie wzrostu. Pozbędziemy się ich podczas dodatkowego zabiegu, który wykonać można właśnie po upływie roku.

Fazy wzrostu włosa

Nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie wzrostu, a tylko w pierwszej z nich zabiegi są skuteczne. To anagen - jest to moment, w którym włos osiąga maksymalną długość. W kolejnej – katagen – zostaje uwolniony z cebulki i przemieszcza się w górę. Ostatnim etapem jest obumarcie włosa – ta faza nazywana jest telogen.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Samodzielne usuwanie owłosienia z okolic intymnych nie należy do przyjemnych. To trudnodostępny obszar, więc niełatwo o ich dokładne pozbycie się. Po goleniu często pojawia się podrażnienie, pieczenie i swędzenie. Z kolei tradycyjna depilacja jest bardzo bolesna. Ponadto w tej okolicy bardzo często po takich zabiegach pojawia się problem z wrastającymi włoskami oraz zapaleniem mieszków włosowych. Najlepszym rozwiązaniem jest tu depilacja laserem Vectus.

Depilacja laserowa bikini

Ciekawą propozycją jest zabieg laserowej depilacji bikini. Pozbyć można się wszystkich włosów, jak i pozostawić fragment zarostu. To doskonałe rozwiązanie dla pań, które chcą jedynie skorygować linię owłosienia. Do dyspozycji mamy podobne kształty, co przy depilacji plastrami.

depilacja-klatki-piersiowej.jpg

Depilacja laserowa pach

Włosy pod pachami sprawiają wiele problemów. Okolica ta szczególnie podatna jest na wydzielanie potu, który osadzając się na włosach powoduje jeszcze bardziej intensywny rozwój nieprzyjemnego zapachu niż przy ogolonej skórze. Jednocześnie częste golenie (włosy pod pachami szybko odrastają) powoduje pojawienie się podrażnień, a tradycyjna depilacja bywa bardzo bolesna. Dzięki depilacji laserem Vectus można zapomnieć o tych problemach.

Depilacja laserowa wąsika

U niektórych kobiet występuje tzw. wąsik. Jest to zbyt mocny, ciemny i widoczny zarost, który najczęściej jednocześnie bardzo szybko odrasta. To duży kłopot natury estetycznej. Często zdarza się, że włosy, które golimy rano, wieczorem są już widoczne, a po samym zabiegu występuje nieestetyczne zaczerwienienie. Najskuteczniejszym sposobem walki z tym problemem jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa twarzy

Zarówno paniom, jak i panom proponujemy depilację laserową twarzy. U kobiet celem są wszystkie widoczne, ciemne włosy. U panów natomiast zazwyczaj wykonuje się korekcję linii zarostu. Dzięki temu codzienne golenie i utrzymanie ładnego kształtu brody jest o wiele łatwiejsze.

Depilacja laserowa nóg

Wiele osób decyduje się na usuwanie owłosienia nóg w domowym zaciszu. Takie zabiegi często trzeba powtarzać, a do tego w tej okolicy często pojawia się problem z wrastającymi włoskami oraz zapaleniem mieszków włosowych. Główną przyczyną jest noszenie ciasnych spodni i rajstop, które hamują swobodny wzrost włosów. Na szczęście jest depilacja laserowa Vectus!

depilacja-laserowa-nog.jpg

Depilacja laserowa pleców

Włosy porastają niemalże całe ciało, ale w wielu obszarach jest to delikatny meszek, tak najczęściej dzieje się w przypadku pleców. U niektórych osób jednak występuje bardzo silne i mocne owłosienie w tym obszarze. Nie można go samodzielnie usunąć, a ciągłe wizyty w salonach kosmetycznych są uciążliwe. Dlatego warto zdecydować się na depilację Vectus i raz na zawsze zapomnieć o tym problemie.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Dlaczego należy przygotować się do depilacji laserowej? Odpowiedź jest prosta - przestrzeganie kilku prostych zasad sprawi, że zabiegi będą bardziej skuteczne i komfortowe. Zacząć należy już miesiąc wcześniej. Od tego momentu nie można:

 • stosować kosmetyków brązujących oraz samoopalaczy,

 • opalać się,

 • używać kosmetyków uwrażliwiających na słońce (np. peelingi kwasami),

 • depilować i wyrywać włosków.

W dniu zabiegu skóra musi być zadbana. Dlatego na kilka/kilkanaście dni wcześniej dobrze jest stosować kremy nawilżające. W dniu zabiegu (lub dzień wcześniej) należy ogolić skórę jednorazową maszynką.

Depilacja laserowa - wskazania

Depilacja laserowa to nie tylko doskonały sposób na pozbycie się niechcianych włosków, ale też metoda walki z takimi problemami, jak:

 • zapalenie mieszków włosowych,

 • wrastające włoski,

 • hirsutyzm (nadmierne owłosienie).

Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Zabiegów depilacji laserowej Vectus nie wykonuje się w następujących przypadkach:

 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców,

 • świeża opalenizna,

 • doustna terapia retinoidami,

 • łuszczyca,

 • okres ciąży i karmienia piersią,

 • podrażnienia skóry,

 • bielactwo,

 • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym,

 • wypryski ropne na skórze.

Depilacja laserowa - po zabiegu

Chcąc zapobiec pojawieniu się podrażnień, po depilacji warto stosować kremy łagodzące dostępne bez recepty, jak: Bepanten, Alantan, czy Panthenol.

Ponadto w dniu zabiegu nie powinno się w depilowanym obszarze stosować perfum i dezodorantu. Przez kilka dni warto unikać wszelkich czynników drażniących, jak chociażby: gorące kąpiele, stosowanie peelingów, sauna, basen czy nadmierna ekspozycja na słońce.

Opinie na temat depilacji laserowej Vectus

Zabiegi depilacji laserowej Vectus pomogły mi pozbyć się problemu z powracającym zapaleniem mieszków włosowych na nogach! Całe dorosłe życie walczyłam z okropnymi wypryskami, bólem, swędzeniem i wstydem. Depilacja laserowa naprawdę zmieniła moje życie. – mówi pani Aneta z Gdańska.

Rok temu depilowałem laserem twarz. Usuwałem włosy, które rosły za „daleko”, chciałem wymodelować brodę i to się udało. Zlikwidowałem włosy rosnące na policzkach (prawie pod oczami) oraz na szyi. Teraz utrzymanie schludnego zarostu jest bardzo proste, polecam wszystkim ten zabieg. – mówi pan Dariusz z Gdańska.

Jestem zachwycona efektami depilacji. Włoski nie odrastają, a ja nie muszę co rano golić pach! Zabiegi były bezbolesne, nie miałam żadnych podrażnień, nie czułam pieczenia ani niczego takiego. Serdecznie polecam zabiegi wszystkim. – mówi pani Sandra z Poznania.

Więcej o zabiegu depilacji laserowej na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (4)


Pozostałe