Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Jazda na rolkach – dlaczego podziękuje ci za nią twoje ciało?

  • 10.08.2018, 12:50 (aktualizacja 10.08.2018 12:52)
  • artykuł sponsorowany
Jazda na rolkach – dlaczego podziękuje ci za nią twoje ciało?
Podziel się:
Istnieje wiele rodzajów treningu, dzięki którym można utrzymać swoje ciało w dobrej formie. Jednak wszystkie kojarzą się z obowiązkiem, do spełniania którego potrzebna jest ogromna motywacja. Bycie fit, choć jest bardzo modnym sformułowaniem i jako takie jest czymś bardzo pożądanym przez każdego, kto chce być zdrowy, kojarzy się niestety z dyscypliną, wyrzeczeniami i przymusowymi seriami konkretnych, wyczerpujących ćwiczeń. Ale wcale nie musi tak być.

Jazda na rolkach – jakie niespodzianki ma dla sceptyków?

Rolki to akcesoria kojarzą się raczej z beztroską zabawą dzieci i młodzieży, ewentualnie pasjonatów łyżwiarstwa, którzy w ciepłej porze roku muszą szukać satysfakcjonującej alternatywy dla swojej pasji. A jednak okazuje się, że właśnie jeżdżenie dzięki butom wyposażonym w szynę z kółkami, może być niepozornym rozwiązaniem wszystkich dylematów i pobożnych życzeń. Taka przejażdżka, uprawiana regularnie, odda ci takie przysługi, których nie powstydziłby się nawet najbardziej profesjonalny zestaw ćwiczeń fitness.

Jazda na rolkach, choć wydaje sie niewinną zabawą, pomaga bardzo gruntownie dotlenić cały organizm. Co więcej, odpowiednio szybka przejażdżka błyskawicznie zamieni się w trening kardio, wzmacniający serce i z czasem podnoszący odporność na zmęczenie – dotyczy to wszystkich mięśni, w tym tego sercowego. Na takiej jeździe korzystają zresztą nie tylko mięśnie – także ścięgna odetchną z ulgą podczas choćby okazjonalnej przejażdżki. Z tego względu, że płynne ruchy nóg, wykonywane są na nogach ugiętych w kolanach, jazda na rolkach jest polecana jako idealna rekreacja szczególnie tym, którzy mają jakiegoś rodzaju problemy z kolanami i nie mogą ich obciążać. Dalsze przeglądanie listy korzyści wiedzie nas do najtwardszych części układu ruchu. Już podczas samej nauki czy też w czasie wykonywania podstawowych manewrów (skręcanie, zatrzymywanie się) kręgosłup pięknie się uelastycznia. Wystarczy regularnie organizowana przejażdżka, żeby utrzymać kręgosłup w dobrym stanie, bo stałe obracanie się krążków to niezawodna metoda na to, żeby w obrębie tego centrum układu ruchu nie pojawiły się zwyrodnienia, z czasem dające o sobie znać także bardzo dotkliwym bólem.

Na koniec warto wspomnieć o ogólnych dobrodziejstwach jazdy na sylwetkę – całe ciało zyskuje dzięki jeździe więcej gracji i płynności w ruchach. Bardzo szybko gubione są też kalorie, jazda bardzo skutecznie pomaga zachować szczupłą sylwetkę. Poza tym, dobra zabawa na rolkach skutecznie poprawia nastrój – zwłaszcza, gdy praktykujemy ją w gronie przyjaciół.

Chcesz wiedzieć więcej o rolkach? Zajrzyj na portal skatingowy rolki.net.pl.

artykuł sponsorowany

Pozostałe