Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

W najbliższy weekend pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

  • 9.08.2018, 12:01 (aktualizacja 09.08.2018 12:10)
  • redakcja
W najbliższy weekend pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”
Podziel się:
Oceń:
W najbliższy weekend pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

W najbliższy weekend, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Liczne akcje informacyjne powodują, że uczestnicy ruchu drogowego doskonale wiedzą jakie skutki niesie za sobą nadmierna prędkość. Wzrost stopnia ciężkości urazów podczas zderzenia, wydłużenie drogi zatrzymania, skrócony czas na reakcję to tylko niektóre ze skutków nadmiernej prędkości. Kierowcy często nie myślą o zwiększonym zużyciu paliwa oraz innych podzespołów pojazdu. Mimo posiadanych informacji, kierowcy nadal nie stosują się do obowiązujących przepisów. Jadąc samochodem czujemy się bezpiecznie dzięki poduszkom powietrznym, pasom oraz innym systemom bezpieczeństwa. Nie myślimy natomiast o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystach, którzy przy zderzeniu z samochodem jadącym 70 km/h nie mają praktycznie szans na przeżycie. 

Pomorscy policjanci, wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejetratorami , będą przez cały weekend prowadzili wzmożone kontrole prędkości na obszarze naszego województwa. Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Policjant może także nałożyć mandat karny w wysokości 500 zł. Konto kierowcy zostanie zasilone dziesięcioma punktami karnymi. 

Z uwagi na wysokie temperatury należy dbać o samopoczucie własne oraz pasażerów. Przerwy w zacienionych miejscach, korzystanie z klimatyzacji oraz regularne nawadnianie organizmu są podstawą podczas upałów.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 10.08.2018, 19:40
łapać i surowo karać dzikunów , pijanych i ćpunów za kółkiem !!! , do tego nietrzeżwych posłów , senatorów i inne byznesmenowe menty.
Gosc
Gosc 10.08.2018, 20:08
Zgadzam sie i urzednikow i radnych powiatowych też.

.
. 10.08.2018, 21:17
i księdzów.
cler
cler 12.08.2018, 00:32
Ty. od mojego taty się odwal dobrze...
kierowca
kierowca 10.08.2018, 07:34
przestępców? 90 procent kierowców łamie przepisy ale czy są przestępcami?

Pozostałe