Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Krowy brodzą w błocie. Czy dyrekcja szkoły coś z tym zrobi?!

  • 7.08.2018, 08:40
  • redakcja
Krowy brodzą w błocie. Czy dyrekcja szkoły coś z tym zrobi?!
Podziel się:
Oceń:
Szkoła w Bolesławowie to jedna największych szkół w powiecie starogardzkim, w której uczniowie oprócz teorii uczą się także praktyki. Placówka posiada własne pola uprawne, budynki gospodarcze, jezioro i zwierzęta. To właśnie losem zwierząt zaniepokoiła się nasza Czytelniczka. Emerytowana nauczycielka zwróciła szczególną uwagę na krowy, które jak napisała, przez większą część roku brodzą w błocie. Jak sprawę komentuje dyrektor szkoły?

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie to jedna z niewielu szkół na Pomorzu, która oferuje uczniom zajęcia praktyczne na bardzo wysokim poziomie. Swoje zawody zdobywają tam m.in. hodowcy koni, weterynarze, rolnicy, czy pszczelarze. Zajęcia praktyczne z pewnością dobrze wpływają na przyswajanie wiedzy przez uczniów, lecz czy zwierzęta są dobrze traktowane? 

„Troska o zwierzęta to miara naszego człowieczeństwa”
Bogate zaplecze edukacyjne w postaci zwierząt doskonale sprawdza się w edukacji. Pamiętać należy jednak, że zwierzęta to nie rekwizyty, ale żywe istoty, które również odczuwają zewnętrzne bodźce. Wątpliwości w sprawie właściwego traktowania zwierząt, w szczególności krów, ma jedna z emerytowanych nauczycielek tej szkoły. 
- Jestem emerytowaną nauczycielką. Los zwierząt jest mi bardzo bliski. Zawsze starałam się mówić uczniom, że trzeba się troszczyć o los zwierząt, bo to miara naszego człowieczeństwa – pisze w liście. - Jesteśmy za nich odpowiedzialni. Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie to miejsce, które lubię odwiedzać. Pracują tam moi koledzy i koleżanki. Kiedyś padła tam koza, tym zajmował się przecież nawet TOZ, a dzisiaj jak jechałam z mężem, zauważyłam, że wiele krów stoi w bagnie, w błocie. To jest skandal, tam nie może aż tak być! Proszę się tym zająć, aby te biedne zwierzęta miały porządek i czysto. Ja wiem, że jest ciepło, ale cały dzień i noc w błocie to chyba przesada! Dodam, że taka sytuacja trwa bardzo długo. A jak pogniją im racice, wdadzą się choroby? Przecież deszcze były przez kilka dni. Wiem, że sytuacja w szkole jest ostatnio trudna... Mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie – kontynuuje nauczycielka. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Zwierzęta mają trzy wybiegi 
Po otrzymanym zgłoszeniu postanowiliśmy zainterweniować. Zwróciliśmy się więc do dyrektora placówki Alfreda Portee o wyjaśnienie tej sytuacji, a także o zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków. 
– Zwierzęta mają bardzo dobrze – twierdzi dyrektor. – Każdego kto ma co do tego wątpliwości, zapraszam do nas. Krowy mają trzy duże wybiegi. Jak deszcz padał, to jest błoto. One mogą iść na inny wybieg, same sobie wybierają. To jest stado wolno funkcjonujące. Żadna krzywda się im nie dzieje - zapewnia Alfred Portee, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie. 
 

_redakcja

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ByLy uczen
ByLy uczen 17.08.2018, 23:12
Jak dla mie pan Za Stanowisko i bierze gruba kase. Pracuje tam juz przez zasiedlenie taka prawda struga cwaniaka i wielkiego wodza przed uczniami wi poza nia. Wszystkie obowiazki widneja na nim
GK---- feee
GK---- feee 16.08.2018, 18:31
że też gazeta zajmuje się takimi ''ważnymi'' sprawami. naprawdę ? tosz to szok. GK naprawdę schodzicie w dół. GAZETA POWINNA BYĆ APOLITYCZNA. a pisanie o tym temacie jest już politykowaniem żeby nie powiedzieć namiastką (ANTY)kampani wyborczej.
Gosc
Gosc 16.08.2018, 20:01
Co ty bredzisz ?
Gdzie tu polityka ?
Bezwzględnie potrzebna jest interwencja ,aby pomoc zwierzętom.
Stanie w blocie po kolana to skandal .
XYZ
XYZ 15.08.2018, 10:28
"Anonim jest tylko wtedy dopuszczalny, gdy piszący go rzeczywiście jest nikim"

Stanisław Jerzy Lec
pyszne mleko z kartonika- mniam
pyszne mleko z kartonika- mniam 14.08.2018, 18:52
Do czego to doszło że mieszczuchy będą rolników pouczać co dla krowy jest dobre skoro one są utrzymywane na wybiegu i same wybrały kałuże dla ochłody. A poza tym hodowla bydła rasy limousine jest prowadzona na wolnym wybiegu. Równie dobrze mogliby zakmnąć niejedną oborę w Polsce gdzie krowy dają mleko oddawane do mleczarni. W taki upał niejedna krówka w oborze ''narobi'' i się w to położy i jest jej z tego powodu przyjemnie. I nikt jej nie każe tego robić- nie zmusza- ma wybór.
Jak ktoś nie ma pojęcia, to niech w ogóle nie zabiera głosu w sprawie. Miastowi niech rządzą się na swoich podwórkach, klatkach placach zabaw i zaśmieconych ulicach i chodnikach. Ręce precz od wsi..
Nemo
Nemo 10.08.2018, 17:52
Gdzie jest Komorowski z Wydziału Rolnictwa i gdzie jest Chyła Kazimierz wice starosta ?
Robia sobie zdjecia w Warszawie a krowy w błocie po pachy i to w Szkole Rolniczej podległej pod starostwo ?
Kolejna afera ?
Alan
Alan 10.08.2018, 17:02
MAM NADZIEJE ZE TA SPRAWA NIE UCICHNIE!!!!!!!!!I RADZE GAZECIE KRĄŻYĆ KOŁO TEGO TEMATU DYREKTOR CIĄGLE BEDZIE PISAŁ ODOWŁANIA I SRATY TATY .NIC WIECEJ JAK TYLKO JEDEN WIELKI SYF!!!
prawda
prawda 10.08.2018, 15:30
Nie ma żadnego problemu skoro nie potrafią zadbać o zwierzęta to poprostu trzeba zabrać te krowy i dać rolnikom napewno znajdą się chętni na te zwierzęta a zwierzęta napewno by mieli lepsze warunki. Gdzie w takiej sytuacji jest pan weterynarz który uczy w tej szkole? Powinien jako pierwszy po fachu interweniować w tej sprawie do dyrekcji szkoły lub odpowiednich służb ale o czym tu pisać liczy sie kasa a nie zwierzęta.
Gosc
Gosc 9.08.2018, 14:49
Szkoła podlega pod Starostwo .Mozna czesto ogladać wicestaroste Chyłę na zdjeciach z dyrektorem szkoły i to jest plus.
A ,ze bydło stoi w błocie to mały pikuś.
I pierwsza afera na oczach starostwa ?
m.
m. 9.08.2018, 14:28
za znęcanie się nad zwierzętami jest odpowiedni artykuł !
Dyrektor szkoły i osoby odpowiedzialna za zdrowie zwierząt powinny być pociągnięte do odpowiedzialności karnej!!!

Gdzie jest policja!!!!!

Już nie mówię o przykładzie jaki daje się dzieciom
MASAKRA!!!!
D
D 9.08.2018, 11:40
Boże pamiętam te biedne stworzenia, po brzuchy w blocie i swoich odchodach. Błoto, gnoj, jedzenie im wrzucali w to bagno, a schronienie w rozpadającym się budynku z dziurą w ścianie tak wielką ,że zimą, aż serce bolało. Niech dyr nie pierniczy, boże zwierzęta mają tam piekło, ale fred ma za duze plecy, zeby ktos cos z tym zrobił.
Absolwentka
Absolwentka 9.08.2018, 11:21
Tam zawsze był problem z utrzymaniem dobrego stanu zwierząt, przykładem jest akcja kiedy owca umierała w męczarniach bo nikt nie chciał jej uśpić..
Ada
Ada 9.08.2018, 09:42
Wypowiadac sie można ale gdzie są czyyny ? Tam nie tylko są świnie ..
Rysiek
Rysiek 8.08.2018, 19:58
Co za Pan Alfred niech sam sobie stoi w tym błocie. Ciekawe kto zarządza szkołą dalej starostwo powiatowe w Starogardzie czy ministerstwo rolnictwa po zmianach pisowskich? Rolników ścigają o wymogi nie wiadomo co a tu proszę.
politycy lubią błoto
politycy lubią błoto 8.08.2018, 19:00
Jest rzeczą oczywistą, że politycy czy tam w Warszawie, czy tutaj lokalni patrioci samorządowego korytka, przed wyborami lubią się obrzucać błotem, a że krówki zabrały im bajorko i nie chcą oddać to biedni nie mają gdzie się obrzucać. Proponuję zapasy w kiślu.
iksiński
iksiński 8.08.2018, 18:56
ależ afera? komu znowu dyrektor nadepnął na odcisk swoją nieugiętością ? czy może to już pierwsze zwiastuny kampani wyborczej - w końcu jesienią wybory samorządowe. ? a tak na poważnie to powinno sie wszystkie antylopy i bizony z afrykańskiej sawanny ''aresztować'' do europejskich schronisk i zoo bo one takie biedne w upalne dni stoja w błocie- ba! muszą się nawet w nim tarzać. weźmy je przygarnijmy i zamknijmy w klatkach bez skrawka cienia. no bo nie ma nic gorszego jak sytuacja w której zwierzę ma wybór i zamiast stać na suchym przytulnym wybiegu woli potarzać się w błotku bo tm chłodniej no i dzięki takiej błotnej skorupce nie dokuczają tak muchy i inne owady.
alik
alik 7.08.2018, 22:24
Zwierzęta strasznie cierpią ,ta jedna krowa nawet kładzie się w kałuże ,pewnie ktoś jej każe. Lepiej zamknijmy je w oborze na 2 metry kw , będzie krowa zadowolona.Biedne krówki cały dzień na dworze , nie to co mój piesek cały dzień w domku i niestety aż 2 minuty na siusiu przed dom
.
. 7.08.2018, 22:08
Wydaje mi się ,że to jednak nie jest normalne trzymać zwerzęta w takich warunkach.(zdjęcie).
A
A 7.08.2018, 17:19
Trzeba gdzies nagłosnic sprawe zeby raz na zawsze zaprzestali takim wyczynam niech se sami stoją w kupie błota i gówna
b
b 7.08.2018, 18:06
W Skarszewach są dzieci które muszą wychowywać się w patologicznych rodzinach gdzie rodzice nie pracują i przechlewają 500 plus może to nagłośnicie.
daria
daria 7.08.2018, 21:49
Te dzieci wychowuje ulica, po co rodzice mają pracować jak darmowa kasa od państwa leci.500 plus, wyprawka plus, do tego mieszkanie plus a my za to zapłacimy.Gops też nie ogarnia tego wszystkiego i nawet jak wiedzą to nic się nie zmienia.Ośrodek pomocy rodzinie będzie miejscem gdzie patologia będzie zawieraćnowe znajomości a po godzinach pracy urzedów urządzać wspólne libacje.
Edek
Edek 8.08.2018, 05:17
Zwykłe mieszkania są zadłużone bo nie płacą czynszów i dewastują, a teraz im jeszcze mieszkanie plus z dotacją dać takie rzeczy tylko w Polsce.
Moniaka
Moniaka 7.08.2018, 17:12
Gdzie są władze Skarszew??!? Dawno sie powinni tym juz zająć .Nadzór cały czas powinien byc
Marcin