Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Cichy strajk kurierów? Paczki nie docierają na czas

  • 6.08.2018, 08:30
  • redakcja
Cichy strajk kurierów?  Paczki nie docierają na czas
Podziel się:
Oceń:
Od kilku lat coraz popularniejsze stają się zakupy w Internecie. Wiele osób kupuje i sprzedaje w sieci przeróżne artykuły. Po tym, jak dokonamy transakcji, nasze paczki ruszają w drogę. Towar najczęściej dostarczany jest przez kurierów. Niektóre towary docierają do odbiorców bardzo szybko, a na inne musimy czekać bardzo długo. Dlaczego się tak dzieje? Zdaniem naszej Czytelniczki, w Starogardzie Gdańskim, prowadzony jest cichy strajk doręczycieli paczek.

Do naszej Redakcji dotarły niepokojące informacje dotyczące dostarczania przesyłek na terenie Starogardu Gdańskiego. Zdaniem osoby zgłaszającej, kurierzy prowadzą cichy strajk, przez co paczki nie trafiają na czas do odbiorców. 

Tajemnicza parafka
Nasza Czytelniczka twierdzi, że niektóre osoby czekają na swoje paczki przez kilka miesięcy. 
Postępowanie kurierów jest krzywdzące dla klientów, gdyż wysłanie paczki kosztuje niemałe pieniądze. 
– Jedna z firm nie dostarcza paczek do Starogardu. Sama czekam od dwóch tygodni na cztery paczki. Trzy stanęły w Kowalach, jedną odebrała tajemnicza „parafka”. Zrobiłam wywiad wśród znajomych i okazuje się, że to nic nowego. Rekordziści czekają na dostawę od maja. Z tego co się dowiedziałam, Starogard jest traktowany pod tym względem wyjątkowo, a firma dostarczająca prowadzi jakiś cichy strajk – informuje zaniepokojona mieszkanka Starogardu. 

„Zamówienia realizujemy na bieżąco”
W celu wyjaśnienia tej sytuacji zgłosiliśmy się do firmy, która rzekomo prowadzi strajk. Jej przedstawicielka zapewniła, że kurierzy starają się dostarczać paczki na czas, a opóźnienia spowodowane są przez ogromne zainteresowanie usługami kurierskimi. 
- Chciałabym zapewnić, że nie ma sytuacji „cichego strajku” – stwierdza przedstawicielka firmy. - W związku z dużym zainteresowaniem naszymi usługami w ostatnim czasie mogły wystąpić chwilowe, nieznaczne opóźnienia w dostawie niektórych przesyłek na terenie Starogardu. Obecnie staramy się jak najszybciej dostarczyć wszystkie paczki, a nowe zlecenia realizujemy na bieżąco – zapewnia. 
 
 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

F
F 7.08.2018, 21:04
To jest nagminne. Najczęściej zero kontaktu a jak człowiek dzwoni do centrali to informują że kurier zrobił zwrot bo nie było takiego adresu. Ci pracownicy olewają swoją pracę a nie jest to napewno strajk
takie realia
takie realia 7.08.2018, 16:10
To po jakiego chu** narzekacie na zarobki ? Zmieńcie zawód i tyle, albo za granicę do UK jeździć za grube funty.
Przykro mi to pisać, ale na miejsce kuriera czeka kilka ukraińców co za 1800 netto będą z uśmiechem to robić.
gość
gość 6.08.2018, 20:46
proszę sobie popracować jako kurier i wtedy ocenić czy warto za te pieniążki
Georg.
Georg. 6.08.2018, 18:25
Dobrze tak oni pracuja no i zarabiaja miej niz Ukraince.
paweu
paweu 6.08.2018, 09:02
o jaką firmę chodzi? takie info przyda sie zeby jej unikac

Pozostałe