FOTO, FILM: Autobus stanął w płomieniach. Przyczyny powstania pożaru nie są znane

  • 30.07.2018, 09:47 (aktualizacja 30.07.2018, 10:35)
  • redakcja
FOTO, FILM: Autobus stanął w płomieniach. Przyczyny powstania pożaru nie są znane OSP Starogard Gd.

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę w Starogardzie Gdańskim doszło do pożaru autobusu PKS. Pasażerowie w chwili przybycia strażaków znajdowali się na zewnątrz pojazdu. Ratownicy natychmiast przystąpili do gaszenia pojazdu, lecz autobus spłonął doszczętnie. Przyczyny powstania pożaru nie są znane.

Ok godziny 17 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim napłynęło zgłoszenie o pożarze autobusu. Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej.
-  Ruch na drodze krajowej nr 22 wstrzymany w obu kierunkach. Strażacy zabezpieczyli teren działań, a następnie  ratownicy podali jeden prąd wodnego roztworu środka pianotwórczego w natarciu do wnętrza pojazdu – informuje Adam Szynalewski z KP PSP w Starogardzie Gdańskim. -  Jednocześnie KDR zadysponował kolejne SiS . Po przybyciu kolejnych jednostek podano trzy prądy wody, dwa w  natarciu oraz jeden w celu schładzania zbiornika paliwa pojazdu. Po ugaszeniu pojazdu odłączono zasilanie elektryczne. Dalsze czynności  prowadziła policja. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez policje pojazd odholowano z miejsca zdarzenia, posprzątano pas drogi z pozostałości pożarowych, a następnie zabezpieczono nadpaloną wiatę przystankową taśmą odrodzeniową i przywrócono ruch na drodze – zaznacza. 

 


 

_redakcja

Zdjęcia (7)

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kazia
Kazia 02.08.2018, 13:28
Z autobusu wydobywal sie dym juz przy galerii Neptun
pasażer
pasażer 02.08.2018, 11:10
Bohaterzy bohaterami a tak na marginesie w jakim stanie technicznym sa te autobusy w PKS? Przecież ich stan zagraża zdrowiu i zyciu pasażerów. Zrobili sobie cwaniacy w PKS własną stację diagnostyczną i kontrolują sami siebie. Czy nie powinna do tej firmy wejść jakaś zewnętrzna kontrola? Jak dla mnie to powinny być zarzuty prokuratorskie dla osób odpowiedzialnych za wyprowadzanie takich pojazdów na ulice w ramach transportu publicznego.
xxx
xxx 31.07.2018, 22:11
przyczyna pożaru pewnie hamulce
...
... 02.08.2018, 12:22
Przyczyną pożaru był ogień.
leo
leo 31.07.2018, 09:18
gdzie filmik?
autobusy się palą nawet nowe. na YT jest pełno filmików.
Autobus spalił sie doszczętnie? Jakoś nie widać.
dziennikarstwo STG powala
Tom
Tom 30.07.2018, 22:11
W tych upałach to iskra wystarczy ! Na szczęście nikomu się nic nie stało! Wielkie Brawa dla bohaterów{strażaków}naszego miasta.
gość
gość 30.07.2018, 21:15
pamiętam jak znajomy mówił co tam w tym pks-sie się działo był uczniem i nic nie robił a "mechanicy" niezłe asy
True
True 30.07.2018, 13:49
Młodego prawie spaliło jak gasił to koło i coś tam wybuchło. Opona strzeliła pewnie
gość
gość 30.07.2018, 13:14
Pan kierownik dworca były mechanik-lakiernik powinien wrócić w mundurek i pomóc swoim kolegom na bazie w naprawie autobusów.
Wuja
Wuja 01.08.2018, 15:59
Jeszcze wróci
gg
gg 30.07.2018, 16:55
Ten kierownik "S" to były mechanik ? :))))))))))
Janusz Passat 1.9TDII
Janusz Passat 1.9TDII 30.07.2018, 12:45
Gdzie ten film?
n
n 30.07.2018, 16:57
https://www.youtube.com/watch?…
Abc
Abc 30.07.2018, 11:27
To są te autobusy które jeżdżą autostradą do Gdańska ? Super. 20 letni autobus który nawet nie wyjechał ze Starogardu i zapalił się. Agonalny stan pojazdu z ważnym badaniem technicznym wykonanym na stacji której właścicielem jest PKS nikogo zapewne nie zastanawia.
tt
tt 30.07.2018, 12:19
Nawet nowe autobusy się palą , zobacz ile jest filmików na you tube. Więc tu nie ma raczej znaczenia wiek pojazdu.
Kierowca
Kierowca 30.07.2018, 12:13
No ten to już ze 30 lat miał, więc był wyekspolatowany...
tt
tt 30.07.2018, 12:56
NO ALE MERCEDES :)
aaa
aaa 30.07.2018, 10:26
Chyba autobus pks, linia 400
stif
stif 31.07.2018, 17:37
maja trupy sypia sie wysiadaja hamulce woza ludzi na smierca co robi prezydent kasuje arriwe strach jechac takim zlomem
Fits
Fits 31.07.2018, 18:41
Stif, co Prezydentowi Miasta do działania i taboru Spółki PKS Starogard?. Nic !!!. PKS to Spółka podległa Starostwu. Zapytaj więc Starostę i małego nadstarostę Gabriela. Miejską firmą jest MZK mający od kilku tygodni kolejny zestaw nowych autokarów. Autobus PKS spalił się a winni to Burczyk, Gabriel i ... Stif.

Pozostałe