Środa, 22.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Jak spędzić wolne dni poza powiatem?

  • 21.07.2018, 09:00
  • redakcja
Jak spędzić wolne dni poza powiatem?
Podziel się:
Oceń:

Oblężenie Malborka

Już niedługo wszyscy będą mieć możliwość uczestnictwa w historycznej epopei, która w 1410 roku zakończyła się w malborskim zamku. Wszystko to dzięki Oblężeniu Malborka. W dniach 21-23 lipca malborska twierdza zamieni się w średniowieczne miasto, a kiedy przyjdzie wieczór będzie ona polem bitwy, która na zawsze zapisała się na kartach historii.

W programie wydarzenia znajdzie się miejsce na pokazy konne oraz rycerskie pojedynki. Widzowie mogą liczyć na to, że na terenie malborskiej twierdzy zobaczą elementy kaskaderskie. Jak co roku podczas oblężenia malborskiego zamku odbędzie się jarmark rzemiosła. Miłośników historii może zaskoczyć nowość przygotowana przez organizatorów wydarzenia, czyli możliwość uczestnictwa w warsztatach kuchni średniowiecznej, które przeplotą się ze scenkami ze zwyczajów średniowiecznego życia, np. szycia czy rąbania drwa. Wieczorem natomiast, zarówno 21 i 22 lipca odbędą się inscenizacje bitwy pod Grunwaldem. Wstęp na wydarzenie jest płatny.

Summer Amber Festival 2018 w Jantarze

Jeśli należysz do tych, którzy wolą wypoczywać na słonecznej plaży przy szumie morskich fal – Summer Amber Festival jest czymś dla Ciebie! Festiwal odbywa się w przez dwa dni, 20 i 21 lipca. Jest to impreza, podczas której odbywają się już XX Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Do nadmorskich miejscowości dociera wiele rodzin, które stają na starcie tych zawodów. Startować można w czterech różnych kategoriach. Są nimi: dzieci, junior, dorośli oraz VIP, w której swoich sił w poławianiu bursztynu próbują znani aktorzy i osobistości. Summer Amber Festival gwarantuje Wam niezapomnianą zabawę. Przez cały dzień na jantarskiej plaży odbywają się animacje dla najmłodszych uczestników, konkursy i loterie dla całych rodzin, a także pokaz patelni plenerowej. Summer Amber Festival uświetnią swoim występem takie gwiazdy jak: Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Paulla – wystąpią 20 lipca, Margaret – wystąpi 21 lipca i wiele innych. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację

Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Impreza odbędzie się w niedzielę 22 lipca od godz. 9:30 w Gdańśku Sobieszewie (biuro na polanie przy końcu ul. Falowej, przy drodze do wejścia na plażę nr 16). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości. Na wydarzenie powinniście zabrać z sobą duży zapas napojów, koszyk piknikowy oraz stroje kąpielowe, ponieważ po zabawie z mapą będziecie mieli możliwość zrelaksować się na piasku i zażyć morskiej kąpieli. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa ta jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu. Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie.

Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do piątku 20.07.2018, do godz. 20:00. Po tym terminie start możliwy w miarę dostępnych map w biurze zawodów (również prosimy o zgłoszenia elektroniczne) Medal zapewniamy osobom, które zgłoszą się do czwartku 19.07.2018 do godz. 23:00. Zgłoszenia można dokonać tutaj: http://www.parkowebno.pl/formularz-zgloszeniowy?view=form

Opłaty:

Do 3-ego roku życia (rok ur. 2015-2018): 1,00 zł

Dzieci w wieku powyżej 3 do 12 lat (rok ur. 2006-2014): 5,00 zł

Młodzież w wieku powyżej 12 do 20 lat (rok ur. 1998-2005): 10,00 zł

Dorośli powyżej 20 roku życia (rok ur. 1997 i starsi): 15,00 zł

10 urodziny Centrum Hewelianum w Gdańsku

Centrum Hewelianum już od dekady uczy, bawi i popularyzuje wiedzę. W niedzielę, 22 lipca, od godziny 11:00 do 18:00 Centrum będzie świętować swoje okrągłe urodziny!

Wszystkie interaktywne wystawy Hewelianum będą dostępne za symboliczną złotówkę. W programie imprezy zaplanowane są także: obserwacje słońca przez teleskop, pokazy psich zaprzęgów, pokazy walki ogniowej i pojedynku na bagnety oraz nauka musztry. Przygotowana zostanie także strefa atletyczna, a w niej: zawody biegowe na krótkich dystansach z aparaturą do fotofinishu, rzuty do celu, kosze do streetball-u, rozgrywki rodzinne: unihokej, badmington, piłkarskie zawody z sędziami PZPN. Dla najmłodszych zaplanowane są takie atrakcje jak: malowanie twarzy, dmuchaniec-rakieta, który pozwoli wznieść się prawie w kosmos, wielkie bańki mydlane i basen z kulami wodnymi.

Centrum Hewelianum na swoich dziesiątych urodzinach gościć będzie także Parkowisko – family&friends festiwal– fantastyczną inicjatywę spotkań ze znajomymi i bliskimi w parkowych przestrzeniach, przy muzyce na żywo.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie czekają na odwiedzających Centrum Hewelianum w najbliższą niedzielę. Pewne jest natomiast, że stanie się ono jednym wielkim placem zabaw dla wszystkich.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe