Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Co warto wiedzieć przed wyborem podwójnego nagrobka?

  • 20.07.2018, 12:11
  • redakcja
Co warto wiedzieć przed wyborem podwójnego nagrobka?
Podziel się:
Oceń:
Każdy, kto planuje zakup nagrobka, chce zyskać pewność, iż przetrwa on długie lata, dlatego firmy kamieniarskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują nagrobki wykonane nie tylko z popularnego lastriko, lecz także z kamieni naturalnych. Prócz materiału znaczenie ma także wzór i wielkość, dlatego o tym należy także pomyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wybór nagrobka nie jest łatwy

Niestety wybór zarówno materiału, z jakiego będzie wykonany nagrobek, jak i jego wielkość mogą spędzić sen z oczu. Nie warto podejmować decyzji pod wpływem emocji, a strata bliskiej osoby na pewno dostarczy wiele stresu. Takie decyzje należy podejmować na spokojnie, po wcześniejszej konsultacji z zakładem kamieniarskim. Jeśli nagrobek ma być przeznaczony dla małżonków bądź większej liczby osób warto rozważyć możliwość wykonania podwójnego nagrobka, bądź okazałego grobowca, by w godny i przede wszystkim trwały sposób uczcić pamięć o zmarłych.

Czynniki decydujące o wyborze

Na pewno nie powinna to być cena, jednak zważywszy na fakt, iż pomniki czy nagrobki kosztują niemało, to właśnie pieniądze są głównym priorytetem dla wielu osób. Mimo to warto wziąć pod uwagę:

  • rodzaj kamienia, z jakiego zostanie wykonany nagrobek. Musi on być trwały i charakteryzować się dużą opornością na czynniki atmosferyczne, bo tylko wtedy zachowa swoją świetność przez długie lata.
  • kolor kamienia. W tej kwestii wybór jest dowolny, a popularnością cieszą się zarówno pomniki w ciemnych barwach, jak i w odcieniach szarości.
  • możliwość wygrawerowania napisów upamiętniających osobę zmarłą. Nieco tańszą opcją będą napisy malowane, które mogą jednak z czasem blaknąć.
  • rozmiar. Ta kwestia jest również bardzo ważna, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie przemyśleć czy nagrobek będzie upamiętniał tylko jedną osobę, czy więcej.

Kiedy warto zainwestować w podwójny nagrobek?

Takim nagrobkiem najczęściej zainteresowane są osoby, które chcą stworzyć grób, w którym spocznie oboje małżonków. Można również zdecydować się na grób rodzinny i zakupić okazały grobowiec z dodatkowymi rzeźbieniami. W tej kwestii każdy zainteresowany dręczony wątpliwościami odpowiedz na nurtujące go pytania znajdzie na http://www.pomniki.eu/. Oczywiście zakup podwójnego nagrobka to tylko część formalności, jakie trzeba dopełnić, bo ważne jest także wykupienie dwuosobowego miejsca u zarządcy cmentarza. W innym przypadku postawienie pomnika może nie być możliwe. Należy pamiętać też, że podwójne nagrobki są duże, więc o tym fakcie również trzeba poinformować zarządcę, bo nie każdy cmentarz dopuszcza taką możliwość z powodu ograniczonej przestrzeni.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe