„3” chłopców z brązem Mistrzostw Polski

  • 13.07.2018, 12:18
  • redakcja
„3” chłopców z brązem Mistrzostw Polski

Podziel się:

Oceń:

W dniach 5-8 lipca młodzi sportowcy starogardzkiego klubu KaEmKa brali udział w Mistrzostwach Polski w minisiatkówce. Zawody odbywały się w ramach turnieju Kinder+Sport, największego takiego turnieju w Europie. Udział w nim brało 44 tysiące dzieci.

Mistrzowie województwa brązowymi medalistami

Chłopcy z klubu KaEmKa Starogard Gdański: Tymon Niedziela, Filip Szlachcikowski, Kamil Celer i Szymon Freiberg, którzy wywalczyli już tytuł mistrza województwa pomorskiego, 8 lipca pod wodzą trenera Tomasza Lamka sięgnęli po brązowy krążek na Mistrzostwach Polski organizowanych w Zabrzu. W meczu o III miejsce pokonali zespół z Warszawy (2:0).

- To pierwszy tak duży sukces starogardzkiego klubu – mówi trener brązowych medalistów, Tomasz Lamek.

Starogardzki Klub KaEmKa na tych Mistrzostwach reprezentowały jeszcze dwójki chłopców, które prowadził trener Piotr Ficher, czwórki dziewcząt pod wodzą trener Emilii Mazurowskiej oraz czwórka chłopców trenera Rafała Prusa.

 

Kinder+Sport to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, poprzez który Ferrero promuje aktywny styl życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu – Joy of Moving – odkrywa nam jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z ruchu! W Polsce od 2008 roku program Kinder+Sport inspiruje najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zapewnia im możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych organizowanych w ramach projektu.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe