Koncert Pieśni Kościelnych w Zblewie. Publiczność była zachwycona

  • 08.07.2018, 10:55
  • redakcja
Koncert Pieśni Kościelnych w Zblewie. Publiczność była zachwycona

Podziel się:

Oceń:

Ponad stu chórzystów z Kociewia i Kaszub zjechało pod koniec czerwca do Zblewa na coroczny Koncert Pieśni Maryjnej. To już XIV edycja tego prestiżowego i znanego w całym regionie wydarzenia. Jego inicjatorem jest chór pw. św. Cecylii ze Zblewa oraz parafia w Zblewie.

W tegorocznym koncercie udział wzięło sześć chórów m.in.: z Tczewa, Rotmanki, Przodkowa i Starogardu Gdańskiego, w tym – Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Zblewie. Orkiestra zagrała na koncercie po raz pierwszy i zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność. 

105. rocznica działalności chóru św. Cecylii 
Owacji nie brakowało podczas występów wszystkich chórów, choć oczywiście publiczność – w większości mieszkańcy gminy Zblewo – największymi oklaskami podziękowali za występ swojemu chórowi. Tym bardziej, iż w tym roku chór pw. św. Cecylii obchodzi piękny jubileusz – 105. rocznicę nieprzerwanej działalności. 
Po części artystycznej dostojni jubilaci otrzymali wiele gratulacji, kwiatów i upominków. Ksiądz dziekan prałat Zenon Górecki przekazał na ręce Reginy i Wojciecha Birnów oraz dyrygenta Waldemara Klejny specjalne życzenia od Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, który złożył zblewskiemu chórowi wyrazy uznania za wieloletnią działalność artystyczną, krzewienie kultury kociewskiej oraz tradycji polskiej i chrześcijańskiej, a także za pracę wychowawczą i osiągnięcia artystyczne…

Odsłonięcie obelisku przed świątynia 
Wójt gminy Zblewo Artur Herold dziękował nie tylko za inicjatywę koncertu pieśni kościelnej, ale przede wszystkim za tak piękne i godne podtrzymywanie tradycji śpiewaczych w gminie Zblewo. Jak podkreślił, chór od 1913 roku zapisuje najpiękniejsze karty lokalnej kultury i jest prawdziwą „perłą” nie tylko w skali gminy Zblewo, ale i całego Kociewia. (...) 

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 
 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

o SW Józefa
o SW Józefa 11.10.2018, 20:19
Ok

Pozostałe