Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Karetka pilnie potrzebna! Skarszewiacy walczą o ambulans dla miasta

  • 23.06.2018, 09:30
  • redakcja
Karetka pilnie potrzebna! Skarszewiacy walczą o ambulans dla miasta
Podziel się:
Oceń:
Gmina Skarszewy z roku na rok się rozwija. Powstają między innymi osiedla deweloperskie, a więc przybywa nowych mieszkańców, ale karetki pogotowia ratunkowego stacjonującej w tym miasteczku wciąż brakuje. Niestety, taka sytuacja daje się we znaki - ostatnio doszło do dramatycznego zdarzenia. Jeden z zawodników dostał zawału serca podczas gry na boisku w Skarszewach. Uratowali go miejscowi strażacy przed przyjazdem karetki ze Starogardu. Czy mieszkańcy mają szansę na ambulans w swoim mieście?

Po ostatnim zdarzeniu podczas meczu sami lekarze przyznali, że ochotnicy uratowali życie mężczyźnie, bo późniejsza pomoc mogłaby niewiele zdziałać. Co ważne, była to już kolejna tak dramatyczna sytuacja w Skarszewach, wcześniejsze miały miejsce w marketach. Niestety, w tamtych przypadkach nie udało się uratować klientów sklepów. Być może karetka stacjonująca na miejscu uratowałaby im wtedy życie?

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Gmina liczy około 15 tys. mieszkańców
O tym, jak karetka jest ważna, w Skarszewach dyskutuje się od lat. Cała gmina liczy ok. 15 tysięcy mieszkańców, więc jest to już jeden z argumentów przemawiających za tym, aby taki ratowniczy pojazd znajdował się w tym mieście. Skarszewy są drugim co do wielkości miastem w naszym powiecie. Obecnie mieszkańcy są zdani wyłącznie na pomoc ratowników z Kociewskiego Centrum Zdrowia, czyli szpitala w Starogardzie, z którego trzeba dojechać na miejsce wezwania. Do samych Skarszew to ok. 15 km, a do najdalej oddalonych na północ miejscowości, jak Nowy Wiec, to prawie 30 km. A zatem dojazd karetki trwa kilkanaście minut. Gorzej, gdy ekipa trafi na korek na tzw. berlince lub zamknięty przejazd kolejowy na ulicy Skarszewskiej w Starogardzie, wtedy jej dojazd trwa jeszcze dłużej. Dlatego miejscowi społecznicy wzięli sprawy w swoje ręce i rozpoczęli konkretne działania. 

Mieszkańcy u wojewody 
Mieszkańcy Skarszew - Sebastian Dadaczyński, wspólnie z tamtejszym radnym Stanisławem Kolbergiem oraz członkami lokalnego komitetu Prawa i Sprawiedliwości - spotkali się z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem. Rozmawiano o potrzebie stacjonowania karetki pogotowia ratunkowego w Skarszewach. Wojewoda bardzo przychylnie podszedł do sprawy, szczegółowo zapozna się z tematem. Poinformował, że niebawem udzieli społecznikom dodatkowych informacji.
Jak mówią, będą działać dalej, bo życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze. W siedzibie wojewody złożyli oficjalne pismo w tej sprawie. Są dobrej myśli i - jak dodają - zrobią wszystko, co w ich mocy, aby obiecana od lat karetka pojawiła się w Skarszewach! 
- Nie możemy czekać. Udaliśmy się bezpośrednio do wojewody pomorskiego, z którym w najbliższych miesiącach będziemy pracować na spotkaniach roboczych tak, aby karetka wreszcie się pojawiła. Jestem dobrej myśli – mówi Sebastian Dadaczyński.
O karetkę w Skarszewach zabiega również poseł PiS Jan Kilian ze Starogardu, do którego niedawno władze Skarszew zwróciły się o pomoc w tej sprawie. 

Lekarze są „za”
O zdanie zapytaliśmy Sławomira Wilgę, który najlepiej zna się na rzeczy, albowiem kieruje Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Starogardzie Gdańskim. 
- Jako lekarz kierujący powiatowym SOR-em i pogotowiem ratunkowym jestem jak najbardziej za stworzeniem dodatkowej podstacji pogotowia ratunkowego w Skarszewach – mówi stanowczo lekarz Sławomir Wilga. 
 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BoudinaOtterspoor
BoudinaOtterspoor 9.11.2018, 21:55
Meningkatkan potensi, meningkatkan ereksi Meningkatkan libido, meningkatkan gairah seksual Membuat hubungan seksual lebih tahan lama, dan meningkatkan stamina seksual Mengintensifkan sensasi saat berhubungan seks, membuat orgasme lebih cerah Erogan cara menggunakan Nada dan meningkatkan kesehatan secara keseluruhan dan suasana hati Efek caps terus-menerus Produk ini telah diuji secara klinis dan memiliki sertifikat yang menyatakan kualitas dan aplikasi yang aman. http://elmacho.xyz/titan-gel-d… Protein Hidrolisat – Membantu meningkatkan sensitivitas dan aktivitas komponen lainnya. Protein ini juga membantu memperbesar pen!s Anda. CARA PEMAKAIAN OBAT PEMBESAR TITAN GEL ASLI. Gunakan Titan Gel pada pen!s yang ereks!. Gunakan ibu jari dan jari telunjuk Anda untuk membentuk lingkaran berbentuk O di bagian pangkal pen!s. Geserlah tangan Anda sepanjang pen!s dan tekanlah dengan lembut.

Pozostałe