Policyjny konkurs plastyczny. Policja chroni i pomaga

  • 20.06.2018, 13:20
  • redakcja
Policyjny konkurs plastyczny. Policja chroni i pomaga

Podziel się:

Oceń:

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyło się rozdanie nagród w ramach II konkursu plastycznego pn. „Policja – Chronimy i Pomagamy”. W tej kolorowej rywalizacji uczestniczyły 22 szkoły z terenu całego powiatu. Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po rozdaniu nagród uczniowie biorący udział w konkursie mogli przyjrzeć się bliżej pracy miejscowych funkcjonariuszy.

Już po raz drugi w progach Komendy Powiatowej policji w Starogardzie Gdańskim gościli finaliści konkursu plastycznego pn. „Policja – Chronimy i Pomagamy”. W piątek 15 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród. 

Uczniowie z 22 szkół 
W konkursie uczestniczyli uczniowie z 22 szkół podstawowych z terenu powiatu starogardzkiego. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański, Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów w Starogardzie Gdańskim. Jurorzy w przekazanych na konkurs pracach oceniali kreatywność, pomysłowość, technikę wykonania oraz wyobraźnię twórczą i umiejętność wykorzystania materiałów plastycznych.
Celem tego przedsięwzięcia było między innymi uświadomienie znaczenia pracy w Policji oraz kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci. 
I  miejsce zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie, miejsce II uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni, a na miejscu III znalazł się uczeń PSP w Pogódkach. 

Policjanci opowiedzieli o swojej pracy 
Wyróżniono także autorów 12 innych prac, które zostały przesłane do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim z pozostałych szkół biorących udział w konkursie.
Po wręczeniu nagród, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli bliżej przyjrzeć się pracy miejscowych funkcjonariuszy. Była to doskonała okazja do tego, aby zobaczyć z bliska, jak mundurowi zabezpieczają pozostawione przez przestępców ślady linii papilarnych. Każde z dzieci mogło zasiąść za kierownicą radiowozu i choć przez chwilę poczuć się policjantem. Mundurowi pokazali swoim gościom niebieski pokój, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz omówili zasadę działania lustra weneckiego.
Inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród autorów najlepszych rysunków, jak i ich nauczycieli i opiekunów.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe