Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Skorumpowany sędzia na wolności. Odsiadywał karę w starogardzkim areszcie

  • 20.06.2018, 12:10
  • redakcja
Skorumpowany sędzia na wolności. Odsiadywał karę w starogardzkim areszcie
Podziel się:
Oceń:
Skazany w ubiegłym roku na karę 4 lat pozbawienia wolności Janusz K. opuścił starogardzki areszt. Skazany sędzia przez wiele lat był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Orzekał m.in. w sprawie Marcina P., późniejszego szefa Amber Gold. Janusz K. przyjął łapówkę i ryby w galarecie.

W kwietniu ubiegłego roku do starogardzkiego aresztu stawił się Janusz K., skorumpowany sędzia z Kościerzyny. W październiku 2017 roku Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał list gończy za sędzią, który wzbraniał się przed odbyciem wyroku. Mężczyzna został skazany za przyjmowanie od podsądnych korzyści majątkowych w zamian za odroczenie wyroku.

Skazany na 4 lata więzienia 
Przed rokiem sąd w Koszalinie skazał Janusza K. na 4 lata pozbawienia wolności za przyjmowanie korzyści majątkowych. Sąd orzekł również wobec oskarżonego grzywnę w wysokości 60 tysięcy złotych, a także zwrot 70 tysięcy złotych łapówki. Mężczyzna został pozbawiony również  prawa do wykonywania zawodu. 
Janusz K. już przed kilkoma laty wpadł na gorącym uczynku, gdy wziął 10 tys. zł łapówki.
Jednak o mężczyźnie zrobiło się głośno, dopiero kiedy zaczął szantażować biznesmena, żądając od niego pieniędzy w zamian za odroczenie wyroku. Przedsiębiorca zgłosił się na policję, a sędzia kolejny raz wpadł podczas policyjnej prowokacji.

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 
 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sz
Sz 23.06.2018, 09:32
A musial oddac ryby w galarecie ?
olo
olo 21.06.2018, 10:13
Za rządów PiS takie rzeczy? Niemożliwe :) :) :)
bezkarni
bezkarni 21.06.2018, 08:31
No dobrze, to jest "sędzia". A ludzie uprawiający politykę? Dlaczego oni nie odpowiadają przed sądami za straty, które spowodowali gdy byli u władzy. W Starogardzie wystarczy przypomnieć byłego prezydenta i słynny przegrany proces z "Polsatem". W Radomiu były prezydent z PiS wybudował "lotnisko", z którego nikt nie lata i obecnie jest senatorem. Oczywiście jakakolwiek łapówka i ryby przyjęta przez "sędziego" to hańba dla wymiaru sprawiedliwości ale "wielkie straty" powodowane są przez "polityków".
jerzy
jerzy 20.06.2018, 19:17
to skandal
Starogardzianin
Starogardzianin 20.06.2018, 17:51
Nie jeden sędzia i prokurator powinien być w więzieniu i to znacznie dłużej. Nie jestem zwolennikiem PIS-u ale tak uważam a ta reforma Sądownictwa idzie w złym kierunku !.
Grarzyna
Grarzyna 20.06.2018, 17:37
Za te ryby w galarecie to dożywocie! :D

Pozostałe