Podejrzany o gwałt zatrzymany. Mężczyzna trafił do aresztu

  • 17.06.2018, 10:45 (aktualizacja 27.06.2018, 10:21)
  • redakcja
Podejrzany o gwałt zatrzymany. Mężczyzna trafił do aresztu

Podziel się:

Pod koniec maja w Starogardzie Gdańskim doszło do brutalnego gwałtu na młodej dziewczynie. Sprawca najprawdopodobniej wtargnął do mieszkania, gdzie związał ofiarę i dopuścił się czynności seksualnej. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i trafił na trzy miesiące do aresztu.

W ostatnich dniach maja, w godzinach nocnych doszło do brutalnego gwałtu. 
Napastnik najprawdopodobniej działał sam, a ofiara była mu dobrze znana. Dużo wskazuje na to, że zaplanował wszystko wcześniej.

Mężczyzna zaplanował atak? 
Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, młody mężczyzna opuszczając jeden z klubów imprezowych w Starogardzie Gdańskim, udał się do mieszkania ofiary. W klatce bloku zastał męża kobiety, któremu zabrał klucze do mieszkania. Jedna z wersji mówi, że sprawca dosypał coś wcześniej partnerowi pokrzywdzonej do alkoholu, dlatego mężczyzna nie był niczego świadomy. Kiedy sprawca wtargnął do mieszkania, najprawdopodobniej związał kobietę drutem, grożąc jej nożem. Wszystko wskazuje na to, że sprawca dobrze się do tego przygotował, gdyż nasi informatorzy twierdzą, że miał ze sobą kominiarkę. 
Nieoficjalnie wiadomo, że pokrzywdzona znała się ze sprawcą z czasów szkolnych. 
Po całym zdarzeniu mężczyzna miał nałożyć kobiecie na palec obrączkę zrobioną z drutu i opuścić lokal. 

Sprawcy grozi do 12 lat więzienia 
Informację o zdarzeniu potwierdza policja i prokuratura. Mężczyzna został zatrzymany i trafił tymczasowo do aresztu. 
- Pod koniec maja br. funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na tle seksualnym.  Ze względu na szczególny charakter sprawy oraz mając na uwadze dobro osoby pokrzywdzonej, Policja nie udziela bliższych informacji na temat tego zdarzenia – mówi rzecznik starogardzkiej policji asp. sztab. Marcin Kunka. 
Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia przemocą i groźbą bezprawną do obcowania płciowego. 
- Wobec sprawcy o inicjałach D.W. został przedstawiony zarzut z art. 197 § 1 kk (Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.) i został on przesłuchany na okoliczności zdarzenia. Na wniosek tutejszej Prokuratury, Sąd Rejonowy w Starogardzie Gd. zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy - 
mówi Anita Kniga-Węzik, szefowa starogardzkiej Prokuratury. 
 

_redakcja

Pozostałe