Lusia! Lusieńka! - teatr jednego aktora

  • 14.06.2018, 15:30
  • redakcja
Lusia! Lusieńka! - teatr jednego aktora

Podziel się:

Oceń:

Spektakl „Lusia! Lusieńka!” to teatr jednego aktora, opowieść o kruchości tego, co wydaje się nienaruszalne, o nadludzkiej sile zwykłego człowieka, o odwadze trwania i cudzie przetrwania... Ten niezwykły spektakl odegrany zostanie już w najbliższy weekend!

Bohaterka monodramu będzie starała się ustalić to w trakcie spektaklu. Trudno cokolwiek opisać, by przedwcześnie nie uronić rąbka tajemnicy treści. 
- Dość powiedzieć, że czytałem po raz pierwszy reportaż na ściśniętym gardle. Gdy dałem go przepisać, otrzymałem e-mailem przepisany reportaż z adnotacją. Rezygnuję z zapłaty. Ten tekst przywrócił mi wiarę w miłość. Dziękuję – mówi nam Ireneusz Ciecholewski z Teatru Kuźnia Bracka. 
Scenariusz powstał na podstawie reportażu „Samotny głos ludzki” zawartego w „Czarnobylska Modlitwa” autorstwa Swietłany Aleksijewicz – noblistki z 2015 roku,w tłumaczeniu Jerzego Czecha. 
Monodram wykona Monika Jeneczek -Toporowska, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Reżyserem spektaklu jest Ireneusz Ciecholewski. Muzykę do tego spektaklu realizuje na żywo starogardzki gitarzysta Sławek Zaremski, bardzo nietypową, zaskakującą. 
Miejsca są ograniczone. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsca (SMS – 507-826-210 lub e-mailem na adres [email protected]). Należy podać liczbę miejsc rezerwowanych i swój nick lub swoje imię albo hasło. Rezerwacje w dniu spektaklu nie będą przyjmowane. 
Przedpremierowy spektakl odbędzie się 15 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie o godzinie 19.00. Premiera odbędzie się w Osiedlowym Domu Kultury w Starogardzie Gd. 16 czerwca o godzinie 19.00. Spektakl zostanie powtórzony kolejnego dnia o godzinie 17.00 w ODK. Cena biletów wynosi 20 zł. 
 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe