Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 13.06.2018, 04:00
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Podejrzany o gwałt zatrzymany 
Mężczyzna trafił do aresztu
 
Pod koniec maja w Starogardzie Gdańskim doszło do brutalnego gwałtu na młodej dziewczynie. Sprawca najprawdopodobniej wtargnął do mieszkania, gdzie związał ofiarę i dopuścił się czynności seksualnej. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i trafił na trzy miesiące do aresztu. 

 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne StarogardDwie osoby trafiły do szpitala - Służby ratunkowe ze Starogardu Gdańskiego pracowały na miejscu wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa auta osobowe. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Zielonej z Korczaka. W wyniku zdarzenia 2 osoby trafiły do szpitala. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Wielka awaria w urzędach - Poważna awaria najważniejszych systemów administracji państwowej trwa od godzin rannych w większości urzędów w całej Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji nie podaje do kiedy może potrwać awaria. 

Zmarła sołtys Gabriela Brzoskowska - Władze gminy Skarszewy poinformowały o śmierci Gabrieli Brzoskowskiej – wieloletniej sołtys sołectwa Malary.

Przychodzą do domów. Podszywają się za policjantów - Policjanci ostrzegają przed fałszywymi wnuczkami oraz oszustami, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta”. Prowadzone do tej pory przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne sprawiły, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pomimo tego nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazali oszustom swoje oszczędności.

Niewłaściwe oznakowanie, czy niewiedza kierowców? - Rok temu w życie weszły przepisy regulujące oznakowanie miejsc postoju dla osób niepełnosprawnych. Miejsca takie, oprócz znaków pionowych, powinny być pomalowane niebieską farbą, a także oznaczone białym znakiem inwalidy. Do dnia dzisiejszego nie wszystkie „koperty” są tak oznakowane. Cierpią na tym osoby z niepełnosprawnością, które często nie mogą znaleźć odpowiedniego miejsca do parkowania. – Interweniujemy we wszystkich przypadkach złego parkowania – tłumaczą policjanci. 

Nieprzytomny mężczyzna w zbiorniku na ścieki - W sobotę, 9 czerwca strażacy otrzymali informacje dotyczące mężczyzny, który wpadł do zbiornika ze ściekami. Na miejsce natychmiast wysłano ratowników, którzy  zeszli do zbiornika i wyciągnęli poszkodowanego. Mężczyzna był nieprzytomny. 

Ludzie pokazali, że mają ogromne serca - Środek lasu, a w nim… rozlega się ciche mruczenie. Jak się okazało, pozory nie myliły, gdyż niewielką drewnianą wiatę zamieszkują dwa koty. Nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie maleńki domek i miski pełne wody i pokarmu. Wszystko wskazuje na to, że osoba o wielkim sercu pomaga wolno bytującym zwierzętom przetrwać w pewnego rodzaju dziczy. 

Podziękowania, wystrzały armatnie i tętent kopyt - W miniony weekend mieszkańcy miasta mogli wziąć udział w niezwykłych obchodach z okazji corocznego Święta 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Uroczystości rozpoczęły się w sobotnie popołudnie uroczystą akademią, połączoną z wręczeniem odznaczeń. Prawdziwe widowisko czekało na mieszkańców kolejnego dnia, czyli w niedzielę. To właśnie wtedy odbył się wielki festyn kawaleryjski w Stadzie Ogierów. Inscenizacje, wojskowa grochówka, pokazy wojska, a także pojazdów militarnych - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na starogardzian. Zobaczcie sami, jak piękne były to uroczystości! 

Rowerzyści kontra piesi. Dla kogo jest chodnik? - Ładna pogoda na zewnątrz sprzyja rowerzystom i pieszym. Wtedy najczęściej wychodzimy z domu, by przejechać się jednośladem lub pospacerować. Wiele ścieżek rowerowych połączonych z chodnikami, oddzielonych linią, umożliwia bezkolizyjne poruszanie się wszystkim uczestnikom ruchu. Sytuacja staje się niebezpieczna, gdy jezdnia jest ruchliwa, a rowerzyści manewrują pomiędzy przechodniami. O interwencję w tej sprawie poprosił jeden z Czytelników, mieszkaniec osiedla Kopernika. Dowiedzieliśmy się, w jakich sytuacjach rower może poruszać się po chodniku. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie! 

Dni Polpharmy 2018. Gwiazdą wieczoru był Mrozu! - W sobotę, 9 czerwca w Grodzisku Owidz na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji z okazji Święta Polpharmy. Warsztaty, kramy i dmuchańce dla dzieci. Gwiazdą wieczoru był Mrozu, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. Zobaczcie, jak wyglądało święto jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie! 

Roboty ruszyły. Wkrótce zobaczymy efekty - Minął miesiąc od daty rozpoczęcia flagowej w tym roku inwestycji Gminy Bobowo polegającej na termomodernizacji budynku GOKSiR wraz z Świetlicą Wiejską oraz budynku OSP w Bobowie. 

Teleopieka dla mieszkańców Gminy - W trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów w ich domach, z inicjatywy Burmistrza Skarszew Jacka Pauli, Gminny Ośrodek Zdrowia postanowił wdrożyć pilotażowy program teleopieki dla mieszkańców Miasta i Gminy Skarszewy

Smętowo doczeka się. Strefy Aktywności do końca 2018 roku - Rozstrzygnięto konkurs MSiT. Złożony przez GOKSiR Smętowo wniosek na OSA, na budowę placu zabaw, siłowni plenerowej i strefy relaksu w miejscu obecnego placu przy ul. Sportowej otrzymał 50 % dofinansowania.

Prześcigali się w ratowaniu życia - W Grodzisku Owidz nie brakowało emocji związanych ze zdarzeniami, których na co dzień doświadczają ratownicy medyczni. Wszystko to za sprawą V Mistrzostw Pierwszej Pomocy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Starogardzkiego, podczas których młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności ratownicze.

Eksplozja radości - 5 czerwca w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby dzieci pokazały czego nauczyły się przez rok. Każde z 7 miejskich przedszkoli oraz Niepubliczne Przedszkole „Aniołek” ze Skarszew wystawiło ośmioosobowe reprezentacje, które rywalizowały w ośmiu konkurencjach. Kibicowali im koledzy i koleżanki z grup przedszkolnych. Przedszkolaki ubrane były w kolorowe stroje. Miały transparenty, trąbki, gwizdki, kapelusze i balony. Robiły wiele hałasu, dopingując swoich rówieśników z dużą świadomością tego, jak ważną pełnią rolę.

Od 25 lat kultywują wspaniałą tradycję - Dokładnie ćwierć wieku temu w Starogardzie Gdańskim reaktywowane zostało Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Od tego czasu Brać krzewi bogatą, niezwykłą i wartą poświęcenia uwagi tradycję. W 25-lecie reaktywacji tej formacji z pierwszym powojennym Królem „Sprawiedliwym” Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i aktualnym Królem Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Jarosławem Czyżewskim rozmawiał Jacek Trzosowski.

Złapał koleżankę córki, posadził na kolanach” - Mieszkanka Tczewa wszczęła alert, ostrzegając za pośrednictwem mediów społecznościowych przed mężczyzną, który zaczepia młode dziewczynki, proponując m.in. zabawę w „ujeżdżanie konika”. Do takiego zdarzenia miało dojść 2 czerwca br. przy ul. Łaziennej. Sprawa została zgłoszona na policję.   

Już w sobotę Triathlon - W 2018 roku Starogard Gdański już po raz trzeci gościć będzie triathlonistów. Miłośnicy pływania, biegania i jazdy na rowerze zjadą do stolicy Kociewia już 15 czerwca. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej. W 2016 na starcie stanęło ponad 350 zawodników, w 2017 ponad 400, jak będzie w tym roku? Przekonamy się w dniu zawodów, w sobotę, 16 czerwca. Starogard będzie drugim przystankiem na mapie polskiego TRI 2018, pomiędzy zawodami w Gniewinie a Lidzbarku Welskim.

Amatorzy z Więckowych najlepsi! - W ubiegłą niedzielę rozegrana została ostatnia kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W szranki stanęło osiem zespołów. Była to już druga edycja zawodów, w której tym razem najlepsi okazali się zawodnicy z drużyny Więckowy. 

VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Skórcz - 8 czerwca w PSP w Wielkim Bukowcu odbył się VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Skórcz. Na zawody przybyły drużyny ze szkół podstawowych z Pączewa, Mirotek oraz Zelgoszczy. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem dopisała świetna pogoda. 
 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Suweren
Suweren 16.06.2018, 18:11
I co z pensjami w małych gminach ?
Obniżyli im ?
tutam
tutam 14.06.2018, 23:19
Zróbcie coś z tym spamem w komentarzach.
Gosc
Gosc 13.06.2018, 09:59
A gdzie artykul o gwalcie? Gdzie to sie stalo?
ban
ban 13.06.2018, 10:17
W gazecie.
Xyv
Xyv 13.06.2018, 11:27
Do czego to doszło. W Gazecie gwalcą...
cxs
cxs 13.06.2018, 12:53
Zgwałcili cie? chcesz o tym porozmawiać?

Pozostałe