Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Zmagania przy blasku księżyca – zawody dla najwytrwalszych

  • 10.06.2018, 14:35
  • redakcja
Zmagania przy blasku księżyca – zawody dla najwytrwalszych
Podziel się:
Oceń:
Za nami kolejny Marsz na Orientację. Tym razem uczestnicy mierzyli się ze sobą w lasach w gminie Skórcz, przy blasku księżyca. Udaliśmy się na zawody, by sprawdzić, jak poszło uczestnikom.

W sobotni wieczór do świetlicy wiejskiej w Borkowie przybyło mnóstwo zawodników z całego powiatu, a także dalszych miejscowości. To wszystko za sprawą Nocnego Rajdu na Orientację, zorganizowanego prze Annę i Jarosława Kamińskich z Kociewskiego Klubu Turystycznego. 
Uczestnicy zawodów mieli do dyspozycji aż cztery trasy (w tym trzy piesze): zaawansowaną, młodzieżową, dla osób początkujących i rowerową. 
- Tegoroczne „Moczary” były bardzo trudne – mówi jeden z uczestników. - Po odprawie odczytano minuty startowe, a następnie otrzymaliśmy mapy. Trzeba było dopasować wycinki, co sprawiło mi i wielu znajomym trochę kłopotu. Na trasie gryzły komary i – jak wskazuje nazwa imprezy – było bagniście. Przez niemalże całą drogę przyświecał księżyc i dopisywała wysoka temperatura – opowiada. 

Startujący na trasie zaawansowanej musieli pokonać dystans bliski 20 km, licząc w liniach prostych. Nieco mniej do pokonania miały osoby startujące w kategorii młodzieżowej, gdyż mierzyły się z dystansem bliskim 16 km. Cztery kilometry mniej do pokonania miały osoby rozpoczynające swą przygodę z tą dyscypliną. Rowerzysta musiał pokonać najdłuższa trasę – 25 km.
Następnego dnia rano odbyło się podsumowanie, wręczenie nagród i dyplomów. 
Start w Moczarach wliczany był do klasyfikacji OrientLigi - Pomorskiej Ligi Imprez na Orientację. 

 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe