Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Odwołany zastępca wystartuje w wyborach!

  • 10.06.2018, 15:30
  • redakcja
Odwołany zastępca wystartuje w wyborach!
Podziel się:
Oceń:
W Pelplinie sytuacja polityczna zmienia się jak w kalejdoskopie. 23 maja nastąpiło wygaszenie mandatu Patryka Demskiego. Zgodnie z prawem, stanowisko stracił także jego zastępca. Tymczasem już w poniedziałek Dariusz Górski ogłosił, że będzie walczyć o fotel burmistrza w jesiennych wyborach.

Trwa polityczna zawierucha po odejściu Patryka Demskiego do spółki Lotos. Zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego w Gdańsku, mandat burmistrza został wygaszony 23 maja, zaledwie dwa dni po złożeniu rezygnacji z zajmowanego stanowiska.   

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

„Chcę kontynuować moją służbę”
Po otrzymaniu postanowienia komisarza wyborczego wojewoda pomorski wszczął postępowanie ustanowienia osoby pełniącej obowiązki burmistrza do końca obecnej kadencji. W poniedziałkowe (28.05.) popołudnie biuro prasowe wojewody milczało w sprawie personaliów, choć wydaje się niemal pewne, że komisarzem zostanie Tomasz Czerwiński, kierownik referatu społecznego i promocji oraz radny powiatowy. Do czasu wyłonienia osoby pełniącej obowiązki burmistrza, zadania związane z bieżącym kierowaniem gminą wykonuje jej sekretarz -  Bogdan Badziong (były burmistrz Gniewu), który działa na podstawie posiadanych upoważnień i pełnomocnictw burmistrza.

Jednocześnie na podstawie ustawy o samorządzie gminnym, 23 maja został rozwiązany stosunek pracy z zastępcą burmistrza, Dariuszem Górskim. W poniedziałkowy poranek zwolniony wiceburmistrz wydał oświadczenie:
„Dziękuję za słowa wsparcia, które przekazaliście mi w ostatnich dniach osobiście, telefonicznie oraz za pomocą mediów społecznościowych. Wasza przychylność oraz zaufanie, którym mnie obdarzyliście utwierdziło mnie w przekonaniu, że praca jaką wykonałem w ciągu ostatnich lat na rzecz mieszkańców gminy Pelplin została pozytywnie oceniona. Wierzę, że wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej. Dlatego chcąc kontynuować moją służbę publiczną zdecydowałem się kandydować w najbliższych wyborach samorządowych na urząd burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.”

„Nie potwierdzam, nie zaprzeczam”
Po rezygnacji Patryka Demskiego, w Pelplinie zapowiada się wyjątkowo ciekawa kampania wyborcza. Czy upatrujący swoją szansę na przejęcie schedy po burmistrzu Demskim kandydaci, gremialnie rzucą się do walki o zwolniony fotel? Cztery lata temu w wyborach walczyło trzech kandydatów. W pierwszej turze głosy podzieliły się niemal równo pomiędzy Tadeusza Błędzkiego (36,88 proc.), Patryka Demskiego (34,58 proc.) oraz Dariusza Górskiego (28,54  proc.). W drugiej, o niespełna 500 głosów, lepszy okazał się Patryk Demski. Czy Tadeusz Błędzki, obecnie naczelnik Wydziału Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Miasta w Starogardzie Gd., ponowie stanie do walki o głosy pelplinian?

Więcej na ten temat znajdziesz w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 10.06.2018, 23:33
Jeśli chodzi o Pelplin , jako matecznik PiS, omijam szerokim łukiem.
Po prostu wolę zrobić sto kilometrów więcej niż przejechać przez to miasteczko.
aaa
aaa 11.06.2018, 07:56
masz kuku...polecam jechać przez Pola pod Grunwaldem - matecznik PełO - von Jundgingien - ojciec chrzestny zachodnich sąsiadów już próbował zająć Polske...
Suweren
Suweren 10.06.2018, 17:19
Bardzo dobrze niech startuje p.Górski.

Pozostałe