piątek, 29 marca 2024 12:48
Reklama
Reklama
Reklama

Wyjątkowy koncert w Zblewie! Musicie tam być!

Już w najbliższą niedziele, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu, wystąpi organista Błażej Musiałczyk oraz trębacz Paweł Hulisz. Koncert odbędzie się w kościele pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Zblewie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wyjątkowy koncert w Zblewie! Musicie tam być!

Błażej Musiałczyk pochodzi z Sieradza. Na stałe związany z Gdańskiem, gdzie od 2006 roku pełni funkcję organisty Archikatedry Oliwskiej jak również prezentera znajdujących się tam, słynnych na całym świecie organów. W latach 2010-2015 pełnił funkcję dyrygenta chóru Gdańskiego Seminarium Duchownego. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną, prowadząc klasę organów w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku - Wrzeszczu. Błażej Musiałczyk jest dyrektorem artystycznym Letniego Festiwalu Muzyki Organowej w Tucholi oraz prezesem Fundacji Centrum Rozwoju Sztuki.
Na stałe współpracuje ze znakomitym trębaczem - Pawłem Huliszem, z którym koncertuje na wielu festiwalach muzyki organowej i kameralnej, wykonując repertuar począwszy od muzyki renesansowej po współczesną.
Naukę gry na organach rozpoczął w Salezjanskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku, kontynuującego tradycję słynnej szkoły organistowskiej w Przemyślu.

Studia rozpoczął w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Piotra Grajtera i prof, Radosława Marca. Naukę kontynuował w klasie organów prof. Romana Peruckiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie w roku 2005 został laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumi. Uczelnie ukończył, uzyskując dyplom w roku 2008. W roku 2010 ukończył Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Umiejętności gry doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych pedagogów  takich jak Olivier Latry, Peter van Dijk, Bruno Oberhammer, Wolfgang Deutsch, Jose Enrique Ayarra Jarne, Jaroslav Tuma, Julian Gembalski oraz Pierre Pincemaille i Wolfgang Seifen( improwizacja organowa). W roku 2006 wziął udział w nagraniu płyty "Wielkie organy Archikatedry w Gdańsku-Oliwie" która została nominowana do nagrody Fryderyka, a następnie uzyskała status złotej płyty. Posiada na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji.
Koncertuje jako solista i kameralista.




Paweł Hulisz jest absolwentem gdańskiej uczelni, w klasie prof. Szymona Pawłowskiego. Już w czasie studiów rozpoczął praktykę wykonawczą, podejmując pracę w Zespole Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis, z którym współpracuje do dziś jako kameralista, a także jako solista.
Jest czynnym muzykiem orkiestrowym. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi na terenie całej Polski; filharmoniami: Bałtycką, Koszalińską, Szczecińską, także z orkiestrami: Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną Progress Elbląska Orkiestrą Kameralną, Operą Krakowską: - opery „Trubadur” G.Verdiego i „Eugeniusz Oniegin” P.Czajkowskiego w Teatro Municipial w Santiago de Chile, Teatrem Muzycznym w Gdyni; musicale – Skrzypek na dachu, Wichrowe wzgórza, Czarnoksięznik z krainy Oz, Chess, Kiss me Kate, Muzyka Gershwina, balet Adama Sztaby Opentaniec, „Operą na Zamku” Szczecinie – West Side Story, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, przedstawienia : Happy End, Blaszany Bębenek, Monologi Waginy, Komedia Omyłek,

Od 2009 roku jest pierwszym trębaczem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, a także pierwszym trębaczem Orkiestry Symfoników Gdańskich, z którą bierze udział w projektach: Lady Pank Symfonicznie, Coma Symfonicznie – złota płyta, Cool Chopin Tour z O.S.T.R.-em. Na stałe współpracuje z zespołem jazzowym Keepin` Tradition Jazz Quartet, Jacek Siciarek Quartet , the glennSKii`s.Od 2004 współtworzy kwintet dęty blaszany HEVELIUS BRASS
Wykonuje muzykę barokową na instrumencie z epoki. Jest absolwentem podyplomowych studiów na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalizacja - trąbka naturalna w klasie mgr Tomasza Ślusarczyka (dyplom z wyróżnieniem). Współpracuje z Gdyńską Orkiestrą Kameralną „Sinfonia Nordica”, orkiestrą barokową Międzynarodowego Festiwalu Goldbergowskiego „Goldberg Ensemble”, z która dokonuję nagrań muzyki gdańskiej z okresu XVII i XVIII w, Polską Orkiestrą XVIII w. pod dyrekcją Paula Esswooda, a także z Wrocławską Orkiestrą Barokową i Divino Sospiro z Portugalii. Od 2011 wspólnie koncertuje z zespołem trąbek barokowych Starck Compagney.Od 2008 współorganizuje orkiestrę w ramach NDI International Wagner Festiwal, również występuje w niej jako instrumentalista.Jako solista uczestniczy w wielu festiwalach i koncertach, m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Gdańsku, Sopockie Spotkania z Muzyką, Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Helu, Festiwal Kolory Polski, Mozartiana itd. Koncertując z tak znanymi artystami , jak: Olga Pasiecznik, Bogusław Grabowski, Gedymin Grubba, Andrzej Mikołaj Szadejko, Bożena Harasimowicz-Haas, Magdalena Witczak, Małgorzata Armanowska, Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek, Marta Boberska, Leszek Skrla, Grzegorz Piotr Kołodziej,



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: jolka demolkaTreść komentarza: Zauważ,że nikt z tych "prawicowych"fanatyków nie wyzywa was od świrów i pijaków.I co jest smutniejsze?Data dodania komentarza: 24.02.2024, 09:21Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” TuskaAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Cześć, oby ten remont zakończył się lepszym efektem niż remont ul. Zielonej. Zasłonięto studzienki kanalizacyjne i przy okazji spowodowało to zalanie domu...Data dodania komentarza: 23.02.2024, 15:12Źródło komentarza: Będzie remont trzech ulic w KokoszkowachAutor komentarza: alkohole świataTreść komentarza: oni wszyscy w trójkę są siebie warci... , wstyd , skandal , żenada...Data dodania komentarza: 23.02.2024, 08:39Źródło komentarza: Spotkanie starogardzkich samorządowców z nowa wojewodą pomorskąAutor komentarza: IcemarkTreść komentarza: Nie brakuje tez prawicowych fanatyków to jeszcze bardziej smutneData dodania komentarza: 23.02.2024, 00:34Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” TuskaAutor komentarza: AdamekTreść komentarza: Wiem To jak jesteś z nami to mozesz kraść brać lapowki i nic Ci nikt nie zrobi. To słowa tego na N. PozdrawiamData dodania komentarza: 22.02.2024, 17:00Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” TuskaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Ty masz chyba coś z głową. Przecież nowy premier ma wiele do zaoferowania rolnikom. Wszystko zlikwidować doprowadzić ludzi do bankructwa bo niemcy muszą się bogaci nie Polacy.Data dodania komentarza: 22.02.2024, 16:56Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” Tuska
Reklama
Reklama