Środa, 23.01.2019

Czy firmy odkupujące odszkodowania oszukują klientów?

  • 7.06.2018, 14:53 (aktualizacja 07.06.2018 14:54)
  • artykuł sponsorowany
Czy firmy odkupujące odszkodowania oszukują klientów?
Podziel się:
Często słyszy się, że firma ubezpieczeniowa wypłaca poszkodowanemu kierowcy zaniżone odszkodowanie. Zaniżone, czyli zdaniem kierowcy zbyt małe w stosunku do poniesionych szkód na pojeździe. Efektem jest to, że otrzymana kwota nie wystarcza na naprawę auta i przywrócenie go do pełnej sprawności.

Często słyszy się, że firma ubezpieczeniowa wypłaca poszkodowanemu kierowcy zaniżone odszkodowanie. Zaniżone, czyli zdaniem kierowcy zbyt małe w stosunku do poniesionych szkód na pojeździe. Efektem jest to, że otrzymana kwota nie wystarcza na naprawę auta i przywrócenie go do pełnej sprawności.

Eksperci szacują, że nawet 70% ubezpieczeń wypłacanych z polis OC może być w mniejszym lub większym stopniu zaniżonych. Jednak zaniżone odszkodowanie nie musi oznaczać, że kierowca pozostaje w sytuacji bez wyjścia. Na rynku działają bowiem firmy, które w imieniu kierowcy dochodzą wypłaty wyższych, bardziej zbliżonych do realnych, kwot odszkodowań. Dzięki temu, kierowca może uzyskać wyższą kwotę bez ponoszenia ryzyka i dodatkowych kosztów.

Firmy odkupujące odszkodowania to nie oszustwo!

Pojawiają się opinie, że firmy, które oferują poszkodowanym kierowcom wykup odszkodowań, oszukują ich. Owszem, nie można wykluczyć, że na rynku działają oszuści, jak to bywa w każdej branży, ale poważne kancelarie występujące o dopłaty do odszkodowań nie mogą sobie pozwolić na to, aby oszukiwać klientów. Ważne jest, aby kierowca dokładnie sprawdził firmę, z którą podpisuje umowę i warunki tejże umowy. Jedną z najdłużej działających na rynku firm jest JW GROUP oferująca odkup odszkodowań - wysyłając tam kosztorys do analiza otrzymamy ofertę już w 24 godziny.

Jak wygląda odzyskiwanie odszkodowań z OC sprawcy?

Firmy występujące w imieniu poszkodowanych kierowców o odzyskiwanie odszkodowań z OC sprawcy działają na dwa główne sposoby. Jedne wykupują szkodę od klienta, wypłacając umówioną kwotę i działają już na własny rachunek. Inne jedynie reprezentują kierowcę przed ubezpieczycielem i sądem, a wypłacana kierowcy wyższa kwota odszkodowania uzależniona jest od wyniku sprawy. Kierowcy powinni zatem przeanalizować warunki oferowane przez firmę i podpisać ją jedynie, gdy uważają, że jest korzystna. Należy też pamiętać, że nie w każdym przypadku dopłaty do odszkodowań mogą być dużo wyższe od kwot już otrzymanych. Jest to zależne od wielu czynników, przede wszystkim od wielkości szkody i wartości auta. Więcej na ten temat pisze firma JW GROUP na swojej stronie: https://odkupodszkodowania.pl/o-nas/

Co zrobić, aby otrzymać dopłaty do odszkodowań?

Kierowca, który uważa, że otrzymał zbyt niską kwotę odszkodowania z OC sprawcy wypadku, a nie ma czasu ani umiejętności, aby starać się o dochodzenie swoich należności, powinien znaleźć rzetelną firmę oferującą odzyskiwanie odszkodowań z OC sprawcy. Na polskim rynku, głównie z racji tego, że skala zaniżonych odszkodowań jest duża, działa wiele takich firm. Można bez obaw skorzystać z oferty kancelarii znajdującej się w innym regionie kraju, ponieważ wszystkie formalności można załatwić na odległość. Ważne jest, aby przedtem sprawdzić kompetencje takiej firmy i uniknąć ewentualnych oszustów, którzy mogą próbować wykorzystać niewiedzę kierowców. Atutem współpracy z rzetelną i profesjonalną firmą pomagającą uzyskać dopłaty do odszkodowań jest to, że jej pracownicy wszelkie formalności wykonują we własnym zakresie, a obowiązkiem kierowcy jest jedynie dostarczyć niezbędne dokumenty. W większości przypadków nie trzeba nawet występować w roli świadka w sprawie.

artykuł sponsorowany

Pozostałe