Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Remont zakończony! Mieszkańcy Pinczyna zadowoleni z nowej drogi

  • 7.06.2018, 09:44
  • redakcja
Remont zakończony! Mieszkańcy Pinczyna zadowoleni z nowej drogi
Podziel się:
Oceń:
Ta wiadomość z pewnością najbardziej ucieszyła mieszkańców ul. Gajowej w Pinczynie. Po wielu latach oczekiwań i codziennych trudności w końcu doczekali się pięknej, bezpiecznej i nowoczesnej drogi. Przebudowa ulicy Gajowej została oficjalnie zakończona.

 18 maja dokonano odbioru technicznego inwestycji. Przed mieszkańcami już tylko oficjalne, uroczyste otwarcie nowej drogi, które planowane jest w czerwcu. Ulica Gajowa spełnia nie tylko wszystkie standardy techniczne, ale przede wszystkim - oczekiwania osiedlonych tam mieszkańców.

Nowe zjazdy, chodniki i oznakowanie 
Przypomnijmy, iż ulica Gajowa przeszła całościową przebudowę. Nowa droga ma 1651 m długości i bardzo dobrą podbudowę oraz wysokiej jakości nawierzchnię bitumiczną. Jezdnia ma 5,5 m szerokości, o którą Inwestor (Gmina Zblewo) długo walczył. Ulica jest całkowicie odwodniona, zbudowano nowe zjazdy publiczne i indywidualne oraz chodnik wzdłuż zabudowań, a także nowe oznakowanie, by wzmocnić bezpieczeństwo mieszkańców. Dodatkowo (poza projektem) Gmina wybudowała kanał technologiczny i kanał pod przyszłą budowę nowego oświetlenia.
- To inwestycja szczególna - jest to bowiem pierwsza w naszej gminie inwestycja drogowa, zrealizowana z unijnym dofinansowaniem. Gmina pozyskała na realizację tego projektu kwotę 1 712 713 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego, a nadzór budowlany prowadziła firma El Projekt Elwiry Leszman w konsorcjum z firmą Dromax Piotra Szansera – poinformowali przedstawiciele Urzędu Gminy w Zblewie. 

Droga dla mieszkańców i pracowników 
Wzdłuż ulicy Gajowej mieszka blisko 400 osób, mieści się tam przedszkole i siedziba jednego z największych przedsiębiorców w naszym województwie - firmy DEKPOL S.A, która cały czas rozbudowuje swoje hale produkcyjne na terenie Pinczyna. 
- Warto wspomnieć, że codziennie do firmy produkcyjnej przyjeżdża kilkuset pracowników, klientów itd., a ruch samochodów - w tym ciężarówek - jest na ul. Gajowej szczególnie wzmożony – podkreślają urzędnicy, którzy zabiegali o przebudowę. 
- Bardzo długo czekaliśmy na tę drogę. Wreszcie jest równo, bezpiecznie i ładnie. Bardzo cieszymy się, że obietnica została dotrzymana, a droga wyremontowana – mówi mieszkanka domu przy odnowionej ulicy. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fuszerki
fuszerki 8.06.2018, 07:46
najlepszym elementem jest wystajaca obudowa zaworu hydrantu podziemnego, ktory w polowie wystaje na chodnik. z jednej strony ten korpus a z drugiej od razu barierki i jak tu przejechac z wozkiem :( a wystarczylo troche przesunac albo obnizyc. wiecej jest takich baboli. 1/3 chodnika zabrana bo klapa studzienki na granicy chodnika i jezdni...
Leszek
Leszek 7.06.2018, 14:09
Na zdjęciu widać najważniejsze elementy nowej drogi czyli studzienki,których musi być odpowiednio dużo na każdym 100 metrach nowej drogi i oczywiście nie mogą być usytuowane między kołami samochodów , bo wtedy nie byłoby zabawy za pół roku jak studzienki już odpowiednio opadną.

Pozostałe