Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Policjanci i strażacy dzieciom. Wyjątkowy festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez starogardzkie służby

  • 7.06.2018, 09:39
  • redakcja
Policjanci i strażacy dzieciom. Wyjątkowy festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez starogardzkie służby
Podziel się:
Oceń:
Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oraz strażacy i policjanci ze Starogardu Gdańskiego zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na placu przy ulicy Zblewskiej naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Jak co roku, tak i tym razem nie zabrakło ciekawych atrakcji. Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci i młodzieży szereg konkursów i pokazów.

W minioną niedzielę Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów wspólnie ze starogardzką komendą policji i straży pożarnej zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka. Sprzyjająca pogoda oraz moc atrakcji sprawiły, że frekwencja dopisała. Były zabawy, pokazy i konkursy tematyczne związane z bezpieczeństwem. 

Pokaz psów służbowych 
Organizatorzy festynu udostępnili dzieciom swój sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. 
- Każde dziecko mogło choć na chwilę stać się strażakiem lub policjantem – mówi asp. sztab. Marcin Kunka. - Dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy służbowe policji i straży pożarnej. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli założyć alko lub narkogogle, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają nasze zmysły. Wśród dorosłych jak i najmłodszych uczestników festynu dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psów służbowych. Policjanci zaprezentowali między innymi w jaki sposób czworonogi rozbrajają agresywnego napastnika oraz pomagają w codziennej służbie – relacjonuje nam rzecznik starogardzkiej komendy. 

Wystąpił zespół Czarna Nuta
Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje, ale z pewnością, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Atmosferę obchodzonego dnia dziecka wzbogacił muzycznie zespół „Czarna Nuta”, a plener plastyczny pt. „ Z policją i strażą bezpiecznie w Niepodległej” nadał barw i koloru. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jesteśmy pewni, że długie godziny wspaniałej zabawy połączonej z edukacją pozostaną zapamiętane na wiele lat. 

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe