Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Zadecyduj o przyszłości Twojej okolicy! Znamy numery projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019!

  • 6.06.2018, 10:06 (aktualizacja 06.06.2018 10:28)
  • redakcja
Zadecyduj o przyszłości Twojej okolicy! Znamy numery projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019! UM Starogard
Podziel się:
Oceń:
1 czerwca w Urzędzie Miasta dzieci rozlosowały numery do głosowania na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego 2019. Wylosowały 15 numerów: od 1 do 12 dla projektów infrastrukturalnych i od 13 do 15 dla społecznych. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego będą mogli oddać na nie swoje głosy w dniach od 18 czerwca do 1 lipca.

Każdy mieszkaniec Starogardu, który ukończył 16 lat, może oddać dwa głosy, jeden na projekt społeczny i jeden na projekt infrastrukturalny. Przypominamy, że w tym roku nie ma podziału na rejony, więc wygrywają te pomysły, które uzyskają największa liczbę głosów. Głosować będzie można, podobnie jak w ubiegłym roku, przez Internet instalując w telefonie aplikację Budżet Obywatelski Starogard Gdański lub poprzez stronę www.bo.starogard.pl oraz w Urzędzie Miasta przy ul. Gdańskiej 6, gdzie przygotowany będzie specjalny punkt. Dodatkowo podczas VI Wielkiego Jarmarku Kociewskiego Dni Starogardu stanie namiot, w którym również będzie można oddać swój głos.


 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard


Budowa placu zabaw "Jacek i Agatka" Etap II (nr 1)
Plac zabaw o specjalnych potrzebach (dla osób niepełnosprawnych). Projekt Ogólnomiejski dla wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego.
Koszt: 140 000,00 zł, składający: Piotr Pielecki


Starogard Gdański bezpiecznym miastem dla pieszych (nr 2)
Modernizacja istniejących przejść dla pieszych poprzez zastosowanie inteligentnych 
przejść bez sygnalizacji świetlnych na ulicach o wzmożonym ruchu komunikacyjnym.
Koszt: 210 000,00 zł, składający: Anna Szyszkowska- Marquardt, Marek Marquardt


Sportowe Przylesie - etap I (nr 3)
Projekt przewiduje wykonanie boiska wielofunkcyjnego, z nawierzchnią trawiastą, o wymiarach 40m x 20 m z urządzeniami (bramkami, koszami, siatkami) do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i piłkę siatkową. W sąsiedztwie boiska będzie znajdować się również parking i miejsce do rekreacji i wypoczynku dla młodzieży i dorosłych w otoczeniu drzew i krzewów ozdobnych zakupionych i posadzonych zgodnie z projektem wykonanym przez Społeczny Komitet Mieszkańców Osiedla Przylesie i Okolic. Projekt ma na celu poprawę formy fizycznej i relaksacyjnej mieszkańców oraz integrację międzyosiedową.
Koszt: 210 000,00 zł, sakłdający: Jarosław Krzemiński, Hanna Bielang, Katarzyna Dobek


StarogART - bawi dźwiękami. Muzyczny pac zabaw (nr 4)
Projekt polega na stworzeniu w mieście kreatywnej przestrzeni do muzykowania. Muzyczny plac zabaw dedykowany będzie głównie najmłodszym mieszkańcom Starogardu, ale mamy nadzieję, że stanie się także miejscem spotkań reprezentantów kilku pokoleń i wspólnych zabaw dźwiękowymi. Urządzenia muzycznego placu zabaw dają możliwość nie tylko zabawy, ale także rozwoju słuchu, koordynacji, kreatywności i mogą być ważnym elementem terapii dzieci z niektórymi zaburzeniami czy niepełnosprawnościami.
Koszt: 210 000,00 zł, składający: Anna Lembicz, Tomasz Czaja


Chodnik na Łapiszewie (nr 5)
Projekt zakłada utwardzenie płytami betonowymi ulic: Macieja Niemojewskiego, Wicka Rogali, Wincentego Pola oraz ulicę Ludwika Zamenhofa z ulicą Gen. Franciszka Kleeberga. Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom ww. ulic (północnej części Starogardu Gd.) dostępu do: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, kościoła Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz przystanków Komunikacji Miejskich. Szczególnie ważne jest utwardzenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki atmosferyczne a co za tym idzie stan lokalnych nieutwardzonych ulic uniemożliwiają ruch pieszo-rowerowy.
koszt: 200 000,00 zł, składający: Agnieszka Kuhn


Utwardzenie betonowymi płytami ulicy Świętojańskiej i Łabędziej (nr 6)
Projekt zakłada polepszenie jakości nawierzchni na ulicach Świętojańskiej i Łabędziej, co zdecydowanie zwiększy komfort użytkowania obu dróg przy dojazdach z i do posesji. Dotychczasowa droga zostanie utwardzona kruszywem i wyłożona betonowymi płytami.
Koszt: 210 000,00 zł, składający: Grzegorz Skrobisz


Nasza przestrzeń-Skwer św. Wojciecha (nr 7)
Projekt zakłada remont asfaltowych ścieżek na Skwerze św. Wojciecha, budowę nowych ścieżek w miejsce wydeptanych traktów oraz modernizacje placu przed Skwerem. Realizacja projektu dostosuje ciągi piesze do obowiązujących norm, poprawi funkcjonalność oraz walory estetyczne Skweru św. Wojciecha i jego okolic. Zwiększy atrakcyjność terenu Skweru pod względem dostępności dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na rowerach, z wózkami dziecięcymi w szczególności, od strony Osiedla Księdza Henryka Szumana.
Koszt: 200 000,00 zł, składający: Bartosz Szadokierski


Wyrobisko - Tor rekreacyjny dla rowerów górskich 
i BMX - Nad Jarem / Piekiełki (nr 8)
Rekreacyjny obiekt dla wszystkich aktywnych rowerzystów w otoczeniu rzeki Wierzyca.
Koszt: 210 000,00 zł, składający: Bartosz Molin, Mirosław Stemplewski, Wojciech Hercke


Deskowisko to nie wszystko!!! (nr 9)
Budowa toru wyposażonego w rampy dla użytkowników deskorolek, trzech piłkochwytów za bramkami do piłki nożnej, lampy oświetleniowej i toalety typu TOI-TOI dla mieszkańców korzystających z przygotowanej infrastruktury.
Koszt: 208 689,50 zł, składający: Wojciech Raczyński, Piotr Przybylski


Skwer przy Południowej - etap II (nr 10)
Celem projektu jest poszerzenie oferty rekreacyjno-sportowej terenu przy skrzyżowaniu ulic Południowej i Bohaterów Monte Cassino poprzez wybudowanie boiska sportowego i rolkowiska. Realizacja tego projektu da możliwość wspólnego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku całym rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom.
Koszt: 210 000,00 zł, składający: Tomasz Szymborski, Piotr Negowski


Odnawiamy Ściegiennego (nr 11)
Projekt ma na celu odnowienie i przebudowanie terenu wokół bloków 1, 3, 3a i 5 przy ulicy Ściegiennego. W ramach projektu przewidziano naprawę utwardzonej nawierzchni przy blokach służącej pieszym i samochodom, odnowienie chodnika przy blokach przy ulicy Ściegiennego oświetlenie podwórka przy blokach, naprawę trawników. Przewidziano także naprawę istniejących schodów łączących chodniki przy ulicy Ściegiennego. Projekt przyczyni się do poprawy warunków bytowych i bezpieczeństwa mieszkańców ulicy Ściegiennego,
Koszt: 203 220,00 zł, składający: Barbara Nowak, Danuta Szwoch


Przywróćmy świetność Parkowi Kocborowskiemu - I etap (nr 12) 
Projekt polega na uporządkowaniu terenu starego, zabytkowego Parku Kocborowskiego tzn: 1) pozostawieniu zdrowych drzew; 2) usunięciu roślinności, która wyrosła samoistnie tzw. nalotu, podrostu i podszytu (drzew i krzewów we wczesnej fazie rozwojowej), których obecność nie wpływa korzystnie na estetykę i funkcjonalność Parku; 3) wykonaniu ewentualnych cięć sanitarno-pielęgnacyjnych w których usunięciem zostaną objęte drzewa zagrażające bezpieczeństwu spacerowiczów.
Koszt: 210 000,00 zł, składający: Karol Skonieczny, Robert Trzoskowski, Jacek Trzoskowski


Czy wiesz, czym oddychamy? Ogólnomiejski system monitorowania jakości powietrza (projekt społeczny - nr 13)
Projekt polega na edukacji społeczeństwa i podniesieniu poziomu wiedzy i świadomości o jakości powietrza w Starogardzie dzięki zamontowaniu 10 mierników w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Pomiary wyświetlone będą na bieżąco na mapie interaktywnej, a dane zbierane, co da możliwość ich analizowania. Sieć starogardzkich sensorów powietrza będzie częścią funkcjonującego w wielu miastach Polski systemu "Airly".
Koszt: 30 000,00 zł, składający: Anna Lembicz


Kolego buduj z LEGO - zajęcia edukacyjne (projekt społeczny - nr 14) 
Przeprowadzenie zajęć z robotyki i automatyki oraz programowania z użyciem klocków LEGO w Szkole Podstawowej nr 6 (Żabno).
Koszt: 30 000,00 zł, składający: Izabela Gutowska


Lekki tornister (projekt społeczny - nr 15)
Projekt "Lekki tornister" polega na realnym odciążeniu tornistrów uczniów poprzez zakup około 160 kompletów podręczników i przeprowadzenie akcji edukacyjnej dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Programem zostanie objętych 320 dzieci klas IV, V, VI z Publicznej Szkoły Podstwowej nr 1 w budynku głównym oraz w oddziale. Jest to projekt pilotażowy mający na celu odciążenie tornistrów uczniów. W obu budynkach zostaną umieszczone wagi dla uczniów. Przez rok, cyklicznie ważone będą dzieci i ich tornistry w celu niwelowania nieprawidłowości. Programem ważenia objęci będą także uczniowie klas VII i VIII.
Koszt: 30 000,00 zł, składający: Katarzyna Olszewska

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

UltrastrenX Testosterone Booster
UltrastrenX Testosterone Booster 13.10.2018, 07:00
Its not my first time to visit this site, i am visiting this web page dailly and
obtain fastidious facts from here all the time. http://www.buro-nahodok***/bitrix/rk.php?goto= http://wikidoner.com/index.php…
*** marketing activities
*** marketing activities 12.10.2018, 18:32
It allows me to automatically back-up my database as well as my extra
content (i.e. uploads). Start building the first page of one's site having
a template hold the process simple as well as simple. http://www.ready-set-home.com/… global&rlz=1C1CHBD_enMY790MY790&oq=austudio+global&aqs=chrome..69i57.4170j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=3034714,101582324,1552&tbm=lcl&rldimm=1459201034170419964&ved=2ahUKEwiFmaLopKjcAhUXWysKHfN9CLQQvS4wAHoECAQQIQ&rldoc=1&tbs=lrf:!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2
ja
ja 7.06.2018, 07:55
Znaczna część tych projektów to zadania własne gminy , co oznacza , że obowiązkiem gminy jest je wykonać i to nie w ramach BO.
lokiszon
lokiszon 8.06.2018, 15:09
Dlaczego jako mieszkańcy osiedla Konstytucji 3 Maja musieliśmy boisko budować za nasze pieniądze z funduszu remontowego a taka Grunwaldzka, Skłodowskiej czy już wogóle Łapiszewo czerpią pełnymi garściami z kasy miejskiej (wykorzystując słusznie możliwości budżetu obywatelskiego) . To ma być panowie prezydenci ta równość społeczna?
johnnyb
johnnyb 7.06.2018, 08:18
Ta nazwa obywatelski nie ma z tym nic wspólnego skoro ogromna część miasta w tym budżecie nie może uczestniczyć!
miszcz zen
miszcz zen 7.06.2018, 20:00
Ile pieniędzy jest przeznaczone na projekty społeczne a ile na infrastrukturalne? Pytam bo jak patrze na te społeczne to aż się gotuję - lekki tornister dla 320 dziaeci ze szkoły nr 1 (fajny pomysł) ale to chyba powinno realizować miasto z władzami szkoły a nie mieszkańcy- czy dyrektor tej szkoły o to wnioskował? Jeśli nie to szkoda gadać. Czy buduj z Lego jest tylko dla uczniów szkoły nr 6? Jeśli tak to również powinna zorganizować to dyrekcja a nie składać się mieszkańcy. Jedyny projekt społeczny to jest ten Czy wiesz czym oddychamy i on zasługuje na zwycięstwo. Z infrastrukturalnych jak zwykle te same osoby i te same tereny- to już jest nudne i świadczy że budżet obywatelski się wypalił. Jedyny chyba sensowny projekt dla wszystkich mieszkańców to nr 2 Starogard bezpiecznym miastem dla pieszych.

Pozostałe