Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

FILM: Oszuści wyłudzali w internecie zaliczki

  • 25.05.2018, 13:36 (aktualizacja 25.05.2018 13:46)
  • redakcja
FILM: Oszuści wyłudzali w internecie zaliczki
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 mężczyzn, którzy za pośrednictwem fikcyjnych ogłoszeń internetowych wyłudzali pieniądze na poczet przyszłych transakcji. Oszuści zamieszczali w sieci atrakcyjne ogłoszenia, a następnie nakłaniali swoje ofiary do wpłacania zaliczki. Przestępcy wielokrotnie wyłudzali w ten sposób kwoty od 100 do 1000 zł. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim rozbili szajkę oszustów, którzy zamieszczali w Internecie fikcyjne ogłoszenia dotyczące sprzedaży przyczep kempingowych po atrakcyjnych cenach. Przestępcy nakłaniali swoje ofiary do wpłacania zaliczek na poczet przyszłych transakcji. Kwoty mieściły się w przedziale od 100 do 1000 zł. W każdym przypadku, po przelaniu gotówki na wskazane przez oszustów konto, kontakt ze sprzedającym urywał się. 

W ostatnim czasie starogardzcy funkcjonariusze przyjęli 8 zawiadomień o popełnieniu tego typu przestępstwa. Kryminalni, którzy zajmowali się tą sprawą podczas żmudnej analizy zebranych materiałów oraz szeroko zakrojonych działań operacyjnych wytypowali personalia przestępców. 
W środę 23 maja br. funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 20 i 28 lat. Do zatrzymań doszło wieczorem na terenie Gdyni i Rumi, skąd podejrzani zostali prze konwojowani do starogardzkiej komendy. W czasie prowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli ponad 100 000 zł w gotówce, komputery, karty SIM różnych operatorów oraz telefony komórkowe. 

Wiadomo już, że sprawcy oszukali w ten sposób co najmniej kilkanaście osób z całego kraju, jednak pokrzywdzonych może być znacznie więcej. 
Dwaj mieszkańcy Pomorza trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani usłyszeli już 7 zarzutów dotyczących oszustwa. Policjanci będą wnioskować za pośrednictwem prokuratury o ich tymczasowe aresztowanie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 
Warto podkreślić, że kryminalni ze starogardzkiej jednostki niespełna dwa miesiące temu również zatrzymali 2 oszustów działających metodą na tzw. „zaliczkę”. Przestępcy usłyszeli zarzuty, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. 
Policjanci przestrzegają oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas robienia zakupów w internecie. W szczególności uważajmy na atrakcyjne cenowo oferty. Dla uniknięcia problemów raczej unikajmy wpłacania zaliczek, nie wiedząc kim jest sprzedający.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

 

 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe