Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

FOTO, FILM: XI Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  • 24.05.2018, 13:10 (aktualizacja 24.05.2018 13:15)
  • redakcja
FOTO, FILM: XI Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Podziel się:
Oceń:
W Centrum Historyczno-Edukacyjnym w miejscowości Frąca odbył się wczoraj turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pn. „Wypadek to nie przypadek". Już po raz 11 uczniowie szkół podstawowych z powiatu starogardzkiego mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

23 maja br. w w Centrum  Historyczno-Edukacyjnym w miejscowości Frąca odbył się XI Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym pn."Wypadek to nie przypadek". Członkiem jury był policjant ze starogardzkiej drogówki, który bacznie przyglądał się zmaganiom poszczególnych zespołów.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Do wspólnej rywalizacji stanęło 11 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu starogardzkiego. Uczniowie musieli zaliczyć test wiedzy ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego oraz zaprezentować swoje umiejętności praktyczne pokonując prawidłowo slalom rowerem. Tor przeszkód pokazywał, jak wspaniale ci młodzi ludzie opanowali jednoślad. Ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi oraz oczywiście opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, każdy z uczestników starał się bezbłędnie przejechać slalom i przekazać rower kolejnemu przedstawicielowi drużyny.

Umiejętności praktyczne oraz wiedza z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego jaką reprezentowali przedstawiciele poszczególnych drużyn była wyrównana i na bardzo wysokim poziomie.  Aby wyłonić zwycięzców jury musiało zarządzić dogrywkę, zadając dodatkowe pytania.

Wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci PSP w Osieku i Smętowie Granicznym, którzy uzyskując tę samą liczbę punktów zajęli ex aequo I miejsce. Na III miejscu ex aequo uplasowały się zespoły reprezentujące PSP nr 6 w Starogardzie Gdańskim oraz Szkołę Podstawową w Kopytkowie.

Policjanci gratulują zwycięskim drużynom.


 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe