Środa, 23.01.2019

FOTO: Tragedia nad wodą. Utonęła jedna osoba, drugą udało się uratować

  • 18.05.2018, 10:07
  • redakcja
FOTO: Tragedia nad wodą. Utonęła jedna osoba, drugą udało się uratować
Podziel się:
Oceń:
O godzinie 15.52 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że na Jeziorze Czarnoleskim wywróciła się łódka i prawdopodobnie jedna osoba znajduje się w wodzie. Na miejsce dyżurny skierował niezbędne siły i środki, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego Kościerzyna.

Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali w odległości ok. 60 metrów od brzegu wywróconą łódkę, której dziób wystawał ponad powierzchnię wody. Częściowo zatopionej łódki trzymał się mężczyzna nawołujący pomocy. Ratownicy zwodowali łódź i udali się na pomoc.
- Mężczyznę wyciągnięto z wody i na brzegu przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dotarł w międzyczasie wraz z innymi zastępami na miejsce zdarzenia - poinformowała kpt. Karina Stankowska, rzecznik KP PSP w Starogardzie Gdańskim. - Poszkodowany poinformował kierującego działaniem ratowniczym, że razem z nim na łodzi był jeszcze jeden mężczyzna, który w momencie wywrócenia się łodzi wpadł pod wodę. Ratownicy zwodowali kolejną łódź
i prowadzili poszukiwania mężczyzny. Przeczesywali również brzeg jeziora. Poszukiwania rozpoczęto od miejsca, w którym zastano mężczyznę z łodzią stopniowo poszerzając rejon. Na miejsce dojechała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Kościerzyna, której nurkowie natychmiast przystąpili do działań ratowniczych. Poszukiwania trwały do zapadnięcia zmroku - zaznaczyła kpt. Stankowska.

18 maja o godzinie 7.14 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w odległości około 50 m od brzegu widać ciało mężczyzny.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe