Środa, 23.01.2019

FILM, FOTO: Policjanci odzyskali skradziony samochód

  • 16.05.2018, 13:25 (aktualizacja 16.05.2018 13:30)
  • redakcja
FILM, FOTO: Policjanci odzyskali skradziony samochód
Podziel się:
Oceń:
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego odnaleźli utraconego w wyniku kradzieży volkswagena. Skradziony wczoraj nad ranem samochód, jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione wraz z autem elektronarzędzia. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu malborskiego. Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży volkswagena T-5. Wraz z samochodem sprawcy ukradli znajdujące się w aucie elektronarzędzia. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 30 tys. zł. Samochód był zaparkowany na niestrzeżonym parkingu w jednej z miejscowości w gminie Starogard.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, sporządzili dokumentację procesową oraz ustalili wstępne okoliczności kradzieży. Informacja o skradzionym volkswagenie natychmiast trafiła do wszystkich patroli w terenie oraz została przekazana do sąsiednich jednostek policji.

Poszukiwaniem skradzionego auta zajęli się również starogardzcy kryminalni. W wyniku zebranych informacji oraz przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że skradziony volkswagen jest najprawdopodobniej zaparkowany na jednej z posesji w powiecie malborskim. Operacyjni natychmiast pojechali na miejsce, gdzie wewnątrz budynku garażowego znaleźli i zabezpieczyli poszukiwanego volkswagena. Policjanci odzyskali utracone wraz z autem elektronarzędzia.

W przedmiotowej sprawie zatrzymano 31 i 53- letniego mieszkańca powiatu malborskiego. Podczas przeszukania posesji, na której zamieszkiwali zatrzymani, policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do pokonywania fabrycznych zabezpieczeń pojazdów oraz narkotyki.

Zatrzymane w tej sprawie osoby trafiły do policyjnego aresztu, a odzyskane przez funkcjonariuszy auto już po kilku godzinach od kradzieży wróciło do swojego właściciela.

Jeszcze dziś śledczy przesłuchają zatrzymane w tej sprawie osoby. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

onyx
onyx 19.05.2018, 21:03
Znając życie nic mu nie zrobią bo złodzieje (ustawodawca) ustalają prawo dla złodziei co to za kraj ale mimo to brawo policja a prokuratura to dno bo koleś na wolności !!
Obywatel
Obywatel 18.05.2018, 20:49
Brawo Starogardzka policja ! Takich informacji więcej! Szkoda tylko że jak zwykle sądy nie to oleją ..
anx
anx 16.05.2018, 19:02
pokażą dziadka co porzucił pieska, a złodzieja zamażą ....
Coś mocno ciemnawy ten facet czyżby CYGANEK ?
Goś
Goś 16.05.2018, 16:39
PANIE Gabriel rozliczcie wysokie nagrody,ktore przyznaliscie pracownikom.
To skandal bo poseł Neumann krytykuje PiS a koalicja PO -SK jest gorsza bez dwóch zdań.
Co też takiego zrobił nowy dyrektor PCPR ,ze dostał za ostatni rok 10 tysięcy zł ?
Czy to ma związek ,ze to jest znajomy Chyły ?
Za co konkretnie dostał wysoką nagrodę dyrektor Urzędu Pracy Pan Banach ?
Nie mówiąc o reszcie waszych "ministrów" ?
Jak jest to możliwe ,ze starosta wypowiedział umowę o pracę b.dyrektor z naruszeniem prawa a prawnik dostał nagrodę ?
Wstydu nie macie ,oddajcie nagrody !
darek
darek 16.05.2018, 14:51
Pokazać twarze takiego jednego z drugim.Ja mam pracować za grosze na nierobów , złodziei i rodziców pijących pobierających świadczenia 500 plus
I
I 16.05.2018, 15:32
Dokladnie.kraj nierobow
Dar
Dar 16.05.2018, 13:44
Poucinac łapy i wypuscic bez prawa do renty i jakiejkolwiek zapomogi
nene
nene 16.05.2018, 13:59
w kamieniołomy do końca żywota

Pozostałe